Odpowiedz

Odstapienie od kredytu

Witam. Tydzień temu podpisałam umowę kredytową, zostały już dopełnione wszystkie formalności do wypłaty pierwszej transzy, która muszę wpłacić do końca listopada. W poniedziałek dostałam lepsza decyzję kredytowa. I zastanawiam się czy nie zrezygnować z tamtej umowy i wziac te lepsza ofertę. Jak wyglądałoby rozwiązanie umowy i czy deweloper moze wypowiedzieć mi umowę za niedotrzymanie terminu?
Odpowiedz
0 Lajków
Kasia54
Nowy w branży
Nowy w branży icon
1
0
25-11-2020
Wiadomość 1 z 4 (573 wyświetleń)

Re.: Odstapienie od kredytu

[ Edytowane ]

@Kasia54, z umowy kredytowej możesz zrezygnować/odstąpić do 14 dni od jej podpisania więc tu raczej nie powinno być problemu, ale warto dopytać (Pośrednika Kredytowego lub ten nowy bank) czy będzie z tym jakiś problem, gdyż np: bank może wysłać dodatkowe zapytanie do BIK i jak zobaczy wpis kredytu to może Ciebie dopytywać o wyjaśnienie i procedura się przedłuży. Oczywiście wpis w BIK dotyczący udzielonego już kredytu powinien być chyba zaktualizowany w ciągu 5-7 dni więc tu raczej wszystko powinno być szybko OK.

 

Co do umowy z deweloperem to jeśli wpłaciłaś zaliczkę i wkład własny to raczej deweloper wyśle Ci żadanie do zapłaty, bo jest do tego zobowiązany, zanim z Tobą zerwie umowę, ale warto i jego o tym fakcie poinformować wcześniej.

 

Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk
Zaprawiony analityk icon
156
66
18-04-2020
Wiadomość 2 z 4 (538 wyświetleń)

Re.: Odstapienie od kredytu

Deweloper w umowie na pewno zabezpieczył odsetkami nieterminową wpłatę którejkolwiek transzy. Rozwiązanie umowy to problem dla obu stron, więc sięga się po to rozwiązanie w ostateczności - jest to obwarowane ustawowo i też powinno w twojej umowie (prospekcie) się znajdować.
Odpowiedz
0 Lajków
dalena
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
17
4
17-11-2020
Wiadomość 3 z 4 (502 wyświetleń)

Re: Odstapienie od kredytu

Kasia54 przykro mi, że chcesz podjąć taką decyzję Emotikon: Smutny
Od umowy możesz odstąpić wyłącznie w oddziale banku i nie pobierzemy za to żadnej opłaty. W placówce poprosimy Cię o wypełnienie odpowiedniego dokumentu odstąpienia od umowy kredytowej. Możesz to zrobić do 14 dni od podpisania umowy.
Temat rozwiązania umowy deweloperskiej proszę, wyjaśnij z deweloperem. Nie wiemy jakie ma zasady.
Zachęcam Cię do przemyślenia jeszcze raz tej decyzji.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
688
142
07-06-2017
Wiadomość 4 z 4 (454 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: brak decyzji kredytowej od 5.11.2020

W sobotę 16.01.2021 r. w ING zmienił się status na "wygląda na to, że mamy wszystko, podejmujemy decyzję". Niestety od soboty dalej cisza. 

To już 49 dzień roboczy od momentu złożenia wniosku kredytowe

...

19-01-2021
Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową.

Składałam wniosek 24 listopada. 30 listopada trafił w kolejkę do analityka. 8 stycznia dostałam wstępną pozytywną decyzję, wczoraj ostateczną wraz z umową. Nie musiałam nic dosyłać, bo wszystko dałam ...

19-01-2021
Pożyczka hipoteczna pod zastaw nieruchomości osoby trzeciej

Dzień dobry wszystkim. Posiadam w ING pożyczkę hipoteczną, którą regularnie i bez opóźnień spłacam od 5 lat. Zabezpieczeniem tej pożyczki jest mieszkanie nienależące do mnie tylko do osoby trzeciej. N

...

19-01-2021
Najbardziej pomocni użytkownicy