Odpowiedz

Odsetki w górę - kapitał w dół

Dzień dobry.
Proszę mi wyjaśnić dlaczego spłata mojego kapitału spadła a w tym samym czasie odsetki poszły w górę.
Spłacam kredyt hipoteczny z ratą miesięczną ok 1790 zl. Z czego do tej pory 920 zł to był kapitał. Na dzień dzisiejszy mam ratę 3000 zł z czego kapitał to zaledwie 311 zł. Co to za logika? Tak chyba nie można? Czy to oznacza, że będę spłacał kredyt o kilka miesięcy dłużej albo - jak sytuacja się szybko nie unormuje - to nawet i lat? Na moją logikę jak płacę teraz kredyt w wysokości 3000 zł miesięcznie przez sytuacje w Polsce i na świecie to splata kapitału powinna zostać bez zmian. Czyli wciąż 920 zl. Jak mogę to rozwiązać? Czuję się oszukany. I proszę nie proponować aneksu o stałe oprocentowanie.
Odpowiedz
0 Lajków
Zgpiotrb
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
13-05-2022
Wiadomość 1 z 3 (2 658 wyświetleń)

Re: Odsetki w górę - kapitał w dół

Proszę, skontaktuj się w tej sprawie z naszym specjalistą hipotecznym. Specjaliści są dostępni na dedykowanej infolinii pod numerem 32 357 00 57 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00 oraz w soboty w godzinach 8:00-16:00.

-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
730
163
04-09-2015
Wiadomość 2 z 3 (2 536 wyświetleń)

Re.: Odsetki w górę - kapitał w dół

[ Edytowane ]

Tak wygląda mechanizm stałych rat kapitałowo-odsetkowych przy wzroście oprocentowania - wyższa kwota odsetek kompensuje się z wyższą kwotą kapitału w późniejszym okresie. Trzeba było wybrać kredyt z ratą malejącą, wtedy nikt by cię nie "oszukał".

Podkreślam, że model (baaaaaaaaaaaaaaaaaardzo mocno) uproszczony.

Pierwotnie było 1500 - 1000 odsetki/500 kapitał i ostatnia rata 500 odsetki/1000 kapitał

Po wzroście oprocentowania 2000 - 1700 odsetki/300 kapitał i ostatnia rata 300 odsetki/1700 kapitał.

Ludzie edukujcie się, wtedy możliwość "oszustwa" będzie mniejsza, a wasze samopoczucie może lepsze.

Odpowiedz
0 Lajków
dalena
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
45
12
17-11-2020
Wiadomość 3 z 3 (2 402 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Powolne działanie aplikacji ing

Dobry Wieczór!

Mam pytanie, ponieważ posiadam telefon Samsung s22 na androidzie 13 i wszystkie inne aplikację chodzą płynnie, a moje ing chodzi strasznie mozolnie.

Na innym modelu, który miałem wcześnie

...

01-12-2022
Aplikacja na androidzie sama sie uruchamia

Witam.
Od niedawna aplikacja na telefonie sama sie włącza co jest cholernie denerwujące, zwlaszcza, że przerywa to co akurat robie, przerywa mi nagrywanie filmów (a telefon jest akurat jedynym narzedzi...

01-12-2022
Re: Moje kredyty zniknęły

Zależy mi na wyjaśnieniu Twojej sytuacji, ale tu nie mam dostępu do Twoich danych i nie jestem w stanie tego sprawdzić i wyjaśnić dla Ciebie. Proszę skontaktuj się z nami na czacie w bankowości intern

...

30-11-2022
Najbardziej pomocni użytkownicy