Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Odsetki w górę - kapitał w dół

Dzień dobry.
Proszę mi wyjaśnić dlaczego spłata mojego kapitału spadła a w tym samym czasie odsetki poszły w górę.
Spłacam kredyt hipoteczny z ratą miesięczną ok 1790 zl. Z czego do tej pory 920 zł to był kapitał. Na dzień dzisiejszy mam ratę 3000 zł z czego kapitał to zaledwie 311 zł. Co to za logika? Tak chyba nie można? Czy to oznacza, że będę spłacał kredyt o kilka miesięcy dłużej albo - jak sytuacja się szybko nie unormuje - to nawet i lat? Na moją logikę jak płacę teraz kredyt w wysokości 3000 zł miesięcznie przez sytuacje w Polsce i na świecie to splata kapitału powinna zostać bez zmian. Czyli wciąż 920 zl. Jak mogę to rozwiązać? Czuję się oszukany. I proszę nie proponować aneksu o stałe oprocentowanie.
Odpowiedz
0 Lajków
Zgpiotrb
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
13-05-2022
Wiadomość 1 z 3 (3 226 wyświetleń)

Re: Odsetki w górę - kapitał w dół

Proszę, skontaktuj się w tej sprawie z naszym specjalistą hipotecznym. Specjaliści są dostępni na dedykowanej infolinii pod numerem 32 357 00 57 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00 oraz w soboty w godzinach 8:00-16:00.

-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
738
164
04-09-2015
Wiadomość 2 z 3 (3 104 wyświetleń)

Re.: Odsetki w górę - kapitał w dół

[ Edytowane ]

Tak wygląda mechanizm stałych rat kapitałowo-odsetkowych przy wzroście oprocentowania - wyższa kwota odsetek kompensuje się z wyższą kwotą kapitału w późniejszym okresie. Trzeba było wybrać kredyt z ratą malejącą, wtedy nikt by cię nie "oszukał".

Podkreślam, że model (baaaaaaaaaaaaaaaaaardzo mocno) uproszczony.

Pierwotnie było 1500 - 1000 odsetki/500 kapitał i ostatnia rata 500 odsetki/1000 kapitał

Po wzroście oprocentowania 2000 - 1700 odsetki/300 kapitał i ostatnia rata 300 odsetki/1700 kapitał.

Ludzie edukujcie się, wtedy możliwość "oszustwa" będzie mniejsza, a wasze samopoczucie może lepsze.

Odpowiedz
0 Lajków
dalena
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
45
12
17-11-2020
Wiadomość 3 z 3 (2 970 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wpłatomat zabrał moje pieniądze

Przykro mi, że spotkała Cię taka sytuacja. Reklamacje staramy się rozpatrywać tak szybko jak to możliwe. Czy możesz podać nam numer swojego zgłoszenia? Wtedy przekażemy prośbę do odpowiedniej jednostk

...

01-02-2023
Konto bankowe biznesowe dla spółki zagranicznej

Szukam wszędzie odpowiedzi na moje pytanie ale nie mogę znaleźć możliwości założenia konta bankowego firmowego dla spółki zagranicznej.

Przyjmowanie przelewów od klientów za dokonane zakupy przez stron

...

01-02-2023
Separator tysięcy

Dzień dobry,

nie wiem czy to było już, jak tak to proszę zignorować.

Dziś zauważyłem, że separator tysięcy ignoruje kwoty poniżej 10k (chodzi o historię transakcji), i wygląda to tak:

11 234,00

9543,22

...

01-02-2023
Najbardziej pomocni użytkownicy