Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Odsetki w górę - kapitał w dół

Dzień dobry.
Proszę mi wyjaśnić dlaczego spłata mojego kapitału spadła a w tym samym czasie odsetki poszły w górę.
Spłacam kredyt hipoteczny z ratą miesięczną ok 1790 zl. Z czego do tej pory 920 zł to był kapitał. Na dzień dzisiejszy mam ratę 3000 zł z czego kapitał to zaledwie 311 zł. Co to za logika? Tak chyba nie można? Czy to oznacza, że będę spłacał kredyt o kilka miesięcy dłużej albo - jak sytuacja się szybko nie unormuje - to nawet i lat? Na moją logikę jak płacę teraz kredyt w wysokości 3000 zł miesięcznie przez sytuacje w Polsce i na świecie to splata kapitału powinna zostać bez zmian. Czyli wciąż 920 zl. Jak mogę to rozwiązać? Czuję się oszukany. I proszę nie proponować aneksu o stałe oprocentowanie.
Odpowiedz
0 Lajków
Zgpiotrb
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
13-05-2022
Wiadomość 1 z 3 (5 345 wyświetleń)

Re: Odsetki w górę - kapitał w dół

Proszę, skontaktuj się w tej sprawie z naszym specjalistą hipotecznym. Specjaliści są dostępni na dedykowanej infolinii pod numerem 32 357 00 57 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00 oraz w soboty w godzinach 8:00-16:00.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 2 z 3 (5 223 wyświetleń)

Re.: Odsetki w górę - kapitał w dół

[ Edytowane ]

Tak wygląda mechanizm stałych rat kapitałowo-odsetkowych przy wzroście oprocentowania - wyższa kwota odsetek kompensuje się z wyższą kwotą kapitału w późniejszym okresie. Trzeba było wybrać kredyt z ratą malejącą, wtedy nikt by cię nie "oszukał".

 

 

Podkreślam, że model (baaaaaaaaaaaaaaaaaardzo mocno) uproszczony.

Pierwotnie było 1500 - 1000 odsetki/500 kapitał i ostatnia rata 500 odsetki/1000 kapitał

Po wzroście oprocentowania 2000 - 1700 odsetki/300 kapitał i ostatnia rata 300 odsetki/1700 kapitał.

 

 

 

Ludzie edukujcie się, wtedy możliwość "oszustwa" będzie mniejsza, a wasze samopoczucie może lepsze.

Odpowiedz
0 Lajków
dalena
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
45
13
17-11-2020
Wiadomość 3 z 3 (5 089 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy