Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re.: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

PKO BP, Credit Agricole, Citi Handlowy, Bank BPS twierdzą że okres obowiązywania stałej raty jest przedłużony.

Nie odpuszczę ING i napiszę pod specjalny email przygotowany przez rzecznika finansowego wakacjekredytowe@rf.gov.pl
sandras007
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
14
8
28-07-2022
Wiadomość 11 z 114 (15 779 wyświetleń)

Re.: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Jak otrzymasz jakąś informację to daj koniecznie znać
Odpowiedz
0 Lajków
Piotrekboro89
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
30-07-2022
Wiadomość 12 z 114 (15 774 wyświetleń)

Re.: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Wczoraj rozmawiałem z ekspertem z biura rzecznika finansowego. Najpierw trzeba złożyć reklamację w ING na niewywiązanie się z zapisu ustawowego. Jeśli odpowiedź będzie negatywna, wtedy zwrócić się do nich. Im więcej będzie osób, tym lepiej. Ja już wysłałem reklamację, a dodatkowo info na wakacjekredytowe@rf.gov.pl - warto podeprzeć się tym, że inne banki rozumieją treść zapisu i nie robią z klientów jeleni.

LouDixon
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
12
28-07-2022
Wiadomość 13 z 114 (15 677 wyświetleń)

Re.: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Zadałam to pytanie i otrzymałam taka odpowiedź, myślę jednak pomimo wszystko że powinno stałe oprocentowanie przedłużone co wynika wprost z ustawy. Odpowiedź brzmi tak:
[...] Zgodnie z art. 73 ust. 11 ufs w przypadku skorzystania z wakacji kredytowych, okres
kredytowania oraz terminy przewidziane w umowie ulegają przedłużeniu o okres zawieszenia
spłaty kredytu. Kwestia stałego oprocentowania może być interpretowana przez banki jako
warunek umowy, a nie termin.
Jeśli ma Pani zastrzeżenia do działań Banku, może Pani złożyć reklamację w tej sprawie.
Podmiot rynku finansowego zobowiązany jest do udzielenia klientowi odpowiedzi na złożoną
przez niego reklamację w terminie 30, a w przypadku sprawy szczególnie skomplikowanej –
w terminie do 60 dni od dnia otrzymania reklamacji. Jeśli Pani reklamacja nie zostanie
uwzględniona lub pozostanie bez odpowiedzi, może się Pani zwrócić się z wnioskiem do
Rzecznika Finansowego. W tym celu można skorzystać ze wzoru udostępnionego na stronie
internetowej Biura Rzecznika Finansowego: https://rf.gov.pl/wzory-wnioskow/ Wniosek
należy podpisać odręcznie lub elektronicznie. Do wniosku należy załączyć korespondencję
reklamacyjną. Rzecznik Finansowy po zapoznaniu się z całością dokumentacji w sprawie oraz
wyjaśnieniami stron, będzie mógł zająć stanowisko [...]
Nemezis
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
1
09-08-2022
Wiadomość 14 z 114 (14 498 wyświetleń)

Re.: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Ile czekaliście na odpowiedź dotyczącą reklamacji o przesunięcie terminu przejścia ze stałego oprocentowania na zmienne?

 

Złożyłem reklamację 09.08.2022 otrzymałem informację o jej przyjęciu 16.08.2022 a w niej jest podany termin iż dadzą odpowiedź do 09.09.2022

3rav
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
50
20
05-11-2018
Wiadomość 15 z 114 (13 854 wyświetleń)

Re.: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Odpowiedź ING:

 

"okres obowiązywania okresowo stałej stopy będzie ulegał przedłużeniu o okres, na który nastąpiło
zawieszenie spłaty kredytu w ramach Ustawy z dnia 7 lipca 2022 roku o finansowaniu
społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom.

Aktualnie prowadzimy działania, aby dostosować nasze systemy informatyczne do tej zmiany. Po
wprowadzeniu zmian w systemach poinformujemy Pana o nowym okresie obowiązywania okresowo
stałej stopy procentowej."

3rav
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
50
20
05-11-2018
Wiadomość 16 z 114 (13 629 wyświetleń)

Re.: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

czy przedstawiciel ing moze sie wypowiedziec ze okres stalej stopy bedzie przedluzany o okres wakacji? 

Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 17 z 114 (13 548 wyświetleń)

Re.: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

No prosze, i okazalo sie, ze niekoniecznie mozna przyjac to, co jeszcze niedawno wg ING "nalezalo" przyjac.

Odpowiedz
0 Lajków
onlyoneme
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
99
56
14-07-2022
Wiadomość 18 z 114 (13 535 wyświetleń)

Re.: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Bardzo dobra wiadomość trzeba walczyć o swoje tym bardziej jak ma się rację Emotikon: Szczęśliwy

sandras007
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
14
8
28-07-2022
Wiadomość 19 z 114 (13 515 wyświetleń)

Re.: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Ciekawe, czy jak ktoś przechodzi na stałe oprocentowanie w tym miesiącu i będzie korzystał z wakacji kredytowych w kolejnych miesiącach , czy też mu wydłużą ten okres o zawieszone miesiące? Pracownik banku ING powiedział, że nie Emotikon: Wściekły

Odpowiedz
0 Lajków
Jeremi09876
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
06-09-2022
Wiadomość 20 z 114 (13 461 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy