Odpowiedz

Kredyt hipoteczny

Witam Co miesiąc bank ściąga mi określoną wysokość raty .Chciałabym spłacać ta ratę + tylko kapitał kolejnej raty żeby spłacać szybciej Jak mam wpłacać więcej jak bank sam pobiera mi pieniądze .Czy wystarczy ta opcja splac częściowo lub całkowicie i tam wpłacać więcej czy do tej opcji już jest potrzebny jakiś aneks albo jakieś ponowne przeliczenie kredytu ? Proszę o pomoc w tym temacie .
Odpowiedz
0 Lajków
Monika7
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
08-05-2023
Wiadomość 1 z 6 (806 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny

[ Edytowane ]

Wybierasz opcję Spłać częściowo lub całkowicie i nadpłacasz wybraną kwotą. Środki na nadpłatę musisz oczywiście zapewnić niezależnie od tych na spłatę raty planowej, które automatycznie pobiera bank. Aneks nie jest wymagany, a kredyt po nadpłacie zostanie przeliczony automatycznie.

Odpowiedz
0 Lajków
czarna666
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
145
47
01-04-2020
Wiadomość 2 z 6 (793 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny

Witam Dziękuję za odpowiedź.Własnie w tym miesiącu chciałam zacząć nadpłacać rate kredytu skracając okres kredytowania i niestety wychodzi ,że nie mam takiej opcji . Czyżby już nie można było ? Zrobiłam jak ktoś polecił żeby spłacić minimum dwa miesiące że wtedy będzie można skrócić okres . Niestety wyskakuje mi tylko możliwość obniżenia wysokości raty a tego nie chce . Co się stało wiem ,że wcześniej była taka opcja bo to robiłam wyższa kwotą .Coś robię źle czy już to zostało zablokowane .
Odpowiedz
0 Lajków
Monika7
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
08-05-2023
Wiadomość 3 z 6 (92 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny

A czy Twój kredyt nie został przeniesiony do ING Banku Hipotecznego? Zobacz: https://spolecznosc.ing.pl/-/Kredyty-hipoteczne/ING-Bank-Hipoteczny/m-p/41221#M10512

czarna666
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
145
47
01-04-2020
Wiadomość 4 z 6 (39 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny

Dzięki Dokładnie tak został przeniesiony .Wydaje mi się ,że nie powinno mieć to wpływu na skrócenie.Znalazlam wczoraj opcje w apce na skrócenie okresu kredytowania ale tylko podnosząc wysokość rat miesięcznych .A to nie o to chodzi .Pogorszyli jak tak .
Odpowiedz
0 Lajków
Monika7
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
08-05-2023
Wiadomość 5 z 6 (33 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny

Po przeniesieniu kredytu do ING Banku Hipotecznego powinna być możliwość skrócenia okresu spłaty.
Na brak takiej możliwości może wpłynąć korzystanie z FWK lub aneksowanie umowy.



-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1089
216
07-06-2017
Wiadomość 6 z 6 (4 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny

Po przeniesieniu kredytu do ING Banku Hipotecznego powinna być możliwość skrócenia okresu spłaty.
Na brak takiej możliwości może wpłynąć korzystanie z FWK lub aneksowanie umowy.

16-10-2024
Re.: Fundusz Wsparcia Kredytobiorców omówienie przykładu

A więc po rozpoczęciu wsparcia - w miesiącu np luty w którym nam przekroczy- dajmy na to że jakieś środki typu 13 pensja wpływają ok 15 dnia miesiąca i nie przekraczają przesłani,  wypłata wpływa 28 d

...

16-10-2024
Re: ING Bank Hipoteczny

Witam Czy coś zadziało się w tym temacie ? Nie mówię o opcji skrócenia okresu kredytowania przez podniesienie wysokości rat Bo to nie jest jedno i to samo .

16-10-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy