Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Fundusz Wsparcia Kredytobiorców omówienie przykładu

Dzień dobry, jak wyglądają zasady podczas trwania Funduszu Wsparcia Kredytobiorców w sytuacji gdy pięcioosobowej rodzinie zostało udzielone wsparcie całości raty kredytu np. 3000 złotych na 40 rat, przy nieprzekraczającym progu gospodarstwa wieloosobowego (1500 złotych) na osobę, a po np. 10 miesięcu, dochód jednorazowo i tylko w jednym miesiącu zwiększy się poprzez np. nagrodę jubileuszową.

Przykładowo:
Małżeństwo: Krzysztof i Katarzyna
Dzieci: Kaja, Kamil i Kacper

Rata miesięczna: 3000 złotych

Dochód ciągły
Krzysztofa 3500 netto
Katarzyny 3000 netto
Kaja 0 netto
Kamil 0 netto
Kacper 0 netto

Przyznana nagroda u Katarzyny 1500 złotych

Co wtedy
- wsparcie zostaje anulowane i nie będzie już przyznawane w kolejnych miesiącach?
- zawieszone na jeden miesiąc?
- co w tym przypadku z 200 ratami i kasacji reszty po upływie 134 rat należy się jakaś podobna bonifikata czy należy zwrócić całość wsparcia co do grosza?


Proszę o jak największą ilość szczegółów.
Odpowiedz
0 Lajków
xena88
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
07-06-2024
Wiadomość 1 z 2 (280 wyświetleń)

Re.: Fundusz Wsparcia Kredytobiorców omówienie przykładu

Kredytobiorca jest zobowiązany do samodzielnej weryfikacji, aktualności przesłanki na podstawie której wsparcie zostało przyznane.
Jeżeli przesłanka wygaśnie klient powinien nas o tym poinformować wysyłając wiadomość na skrzynkę: fundusz.wsparcia.kredytobiorców@ing.pl.
Jeżeli przesłanka wygasa wsparcie zostaje wstrzymane. Po wstrzymaniu następuje 24 miesiąca karencja w spłacie otrzymanej w ramach funduszu kwoty. Następnie podlega ona spłacie. Spłata następuje w formie 200 nieoprocentowanych rat. Po terminowej wpłacie 134 rat umarzana jest pozostała część otrzymanej należności.
Jeżeli zaistnieją przesłanki na podstawie której wsparcie może ponownie zostać przyznane to klient może ponownie złożyć wniosek o jego przyznanie.


-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
Odpowiedz
0 Lajków
ElżbietaG
Moderator
Moderator icon
98
16
14-12-2020
Wiadomość 2 z 2 (224 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Przelew na Ukrainę

Witam,

 

Chciałbym wykonać przelew na Ukrainę, mam konto w złotówkach (PLN). Odbiorca ostatecznie będzie potrzebował hrywien (UAH).

Jak najlepiej zrobić taki przelew? Na liście obsługiwanych walut w ING

...

17-06-2024
Re.: Kredyt hipoteczny_czas analizy

Po kolejnym tygodniu czekania (w sumie już prawie miesiąc od dosłania dokumentów) ING obudziło się z prośbą o nowe zaświadczenia od pracodawcy. Śmiech na sali. Potem pewnie znowu czekałby nas kolejny

...

17-06-2024
Re: Re.: Nowy wygląd = mniejsze bezpieczeńśtwo

Ciekawostka - przed chwilą logowałem się do Mojego ING i prawidłowo zadziałało uzupełnianie nazwy użytkownika oraz hasła. Przy drugiej próbie było również poprawnie. Natomiast w ING Business nadal nie

...

16-06-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy