Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Fundusz Wsparcia Kredytobiorców omówienie przykładu

Dzień dobry, jak wyglądają zasady podczas trwania Funduszu Wsparcia Kredytobiorców w sytuacji gdy pięcioosobowej rodzinie zostało udzielone wsparcie całości raty kredytu np. 3000 złotych na 40 rat, przy nieprzekraczającym progu gospodarstwa wieloosobowego (1500 złotych) na osobę, a po np. 10 miesięcu, dochód jednorazowo i tylko w jednym miesiącu zwiększy się poprzez np. nagrodę jubileuszową.

Przykładowo:
Małżeństwo: Krzysztof i Katarzyna
Dzieci: Kaja, Kamil i Kacper

Rata miesięczna: 3000 złotych

Dochód ciągły
Krzysztofa 3500 netto
Katarzyny 3000 netto
Kaja 0 netto
Kamil 0 netto
Kacper 0 netto

Przyznana nagroda u Katarzyny 1500 złotych

Co wtedy
- wsparcie zostaje anulowane i nie będzie już przyznawane w kolejnych miesiącach?
- zawieszone na jeden miesiąc?
- co w tym przypadku z 200 ratami i kasacji reszty po upływie 134 rat należy się jakaś podobna bonifikata czy należy zwrócić całość wsparcia co do grosza?


Proszę o jak największą ilość szczegółów.
Odpowiedz
0 Lajków
xena88
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
07-06-2024
Wiadomość 1 z 2 (431 wyświetleń)

Re.: Fundusz Wsparcia Kredytobiorców omówienie przykładu

Kredytobiorca jest zobowiązany do samodzielnej weryfikacji, aktualności przesłanki na podstawie której wsparcie zostało przyznane.
Jeżeli przesłanka wygaśnie klient powinien nas o tym poinformować wysyłając wiadomość na skrzynkę: fundusz.wsparcia.kredytobiorców@ing.pl.
Jeżeli przesłanka wygasa wsparcie zostaje wstrzymane. Po wstrzymaniu następuje 24 miesiąca karencja w spłacie otrzymanej w ramach funduszu kwoty. Następnie podlega ona spłacie. Spłata następuje w formie 200 nieoprocentowanych rat. Po terminowej wpłacie 134 rat umarzana jest pozostała część otrzymanej należności.
Jeżeli zaistnieją przesłanki na podstawie której wsparcie może ponownie zostać przyznane to klient może ponownie złożyć wniosek o jego przyznanie.


-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
Odpowiedz
0 Lajków
ElżbietaG
Moderator
Moderator icon
101
16
14-12-2020
Wiadomość 2 z 2 (375 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Wpłatomat nie wydał pieniędzy mimo błędu transakcji

Przykro nam, że wpłatomat nie zadziałał prawidłowo Emotikon: Smutny Przekazaliśmy numer reklamacji do analityków z prośbą o pilną weryfikację Twojego zgłoszenia.

18-07-2024
Re.: Czas rozpatrywania wniosku

Standardowo, czas to 21 dni od otrzymania kompletu dokumentów. Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące statusu swojego wniosku i czasu jego rozpatrzenia, skontaktuj się z doradcą, z którym go składałeś

...

18-07-2024
Nie można dodać karty ING Visa do Google Pay

Witam. Borykam się z takim problemem, bo ja nie mogę dodać swojej karty ING Visa do Google Pay. Wyskakuje mi taki błąd: "Tej karty nie można używać do płatności zbliżeniowych", wszystkie opcje w aplik

...

18-07-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy