Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Kredyt hipoteczny na budowę domu

[ Edytowane ]
Witam, złożyliśmy wniosek o kredyt z deklaracją, że przed uruchomieniem wykonamy prace na określoną kwotę zgodnie z kosztorysem. Pytanie nasze: czy do punktu dach wlicza się ocieplenie? I czy możemy przedstawić fakturę zaliczkową na zakup okien?
Odpowiedz
0 Lajków
Kredytobiorca
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
12-04-2022
Wiadomość 1 z 8 (2 758 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny na budowę domu

Bierzemy pod uwagę to, co jest umieszczone w projekcie domu. Jeśli ten przewiduje ocieplenie domu i dachu, musi zostać wykonane.

Napisz, proszę, co masz na myśli, pisząc o fakturze za zakup okien? Czy te nie zostały jeszcze zamontowane? Zgodnie z deklaracją prosimy o dokończenie prac. Jeśli masz wątpliwości, prześlij nam dokumenty i zdjęcia do uruchomienia kredytu. Analityk sprawdzi i udzieli jednoznacznej odpowiedzi, czy to wystarczy.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 2 z 8 (2 709 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny na budowę domu

Dołączę się do pytania - według Państa dokumentów, do rozliczenia pierwszej transzy kredytu hipotecznego trzeba przedstawić zdjęcia nieruchomości i dziennik budowy, lub "faktury za materiały niewbudowane" - czy tutaj można przedstawić fakturę zaliczkową czy musi być faktura ostateczna z informacją, że została opłacona?

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
anita1672
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
1
28-06-2022
Wiadomość 3 z 8 (2 477 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny na budowę domu

Faktura musi być opłacona, czyli jeśli na fakturze jest napisane „do zapłaty przelewem", to do faktury trzeba załączyć potwierdzenie przelewu. Jeśli jest napisane „opłacono  gotówką”, to wystarczy tylko faktura.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
OlaM
Były moderator
Były moderator icon
81
13
26-05-2021
Wiadomość 4 z 8 (2 400 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny na budowę domu

Dzień dobry,

ponawiam pytanie.

Czy do rozliczenie materiałów niewbudowanych wystarczy faktura zaliczkowa wraz z potwierdzeniem zapłaty?

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
marcelina25
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
05-08-2022
Wiadomość 5 z 8 (2 333 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny na budowę domu

Faktura zaliczkowa powinna byc traktowana jak zwykla faktura, jako ze faktury koncowej moze nie byc w ogole jesli calosc umowy zostanie rozliczona fakturami zaliczkowymi,

onlyoneme
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
99
56
14-07-2022
Wiadomość 6 z 8 (2 327 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny na budowę domu

Na chwilę obecną podczas zamówienia otrzymaliśmy fakturę zaliczkową. Firma wystawi fakturę końcową, ale po zrealizowaniu usługi. Firma twierdzi, że w inny sposób nie mogą tego rozwiązać. Do uruchomienia kredytu musimy wykazać wydatkowanie wkładu własnego. Czy bank zaakceptuje opłaconą fakturę zaliczkową?

 

Odpowiedz
0 Lajków
marcelina25
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
05-08-2022
Wiadomość 7 z 8 (2 312 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny na budowę domu

Prosimy, skontaktuj się w tej sprawie z naszą infolinią: 32 357 00 57 lub z czatem w Moim ING. Sprawdzimy Twoją sytuację. Specjaliści hipoteczni są dla Ciebie dostępni w dni robocze w godzinach 8:00-20:00 oraz w soboty od 8:00 do 16:00.

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 8 z 8 (2 237 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy