Odpowiedz

Kredyt hipoteczny_czas analizy

Witam, 

 

proszę o informację, jak mają się prezentowane na stronie czasy procesowe do czasów rzeczywistych. 

 

29 marca złożyliśmy wniosek o kredyt hipoteczny (po wcześniejszym sprawdzeniu zdolności, podobno mogliśmy wnioskować dużo więcej). 

4 kwietnia status wniosku zmienił się na krok 2/6 - analiza. Pomijam już fakt, że co chwila musieliśmy dosyłać jakiś dokument, bo wiadomo, że każdy ma jakąś ważność i się przeterminowały.

 

22 maja - tak, po tych niby "N+21", które ostatecznie zamieniły się w jakieś 50... status zmienił się 6/6- decyzja. Operat wykonaliśmy na własną rękę, bo czekać na bank bez sensu skoro ma gdzieś swoich klientów, a znacznie by nam to opóźniło sprawę. Znowu coś przeterminowane... okej, od ręki, w ciągu godziny księgowe/ kadrowe stanęły na wysokości zadania, przesłaliśmy skany, osobiście do doradcy dostarczyłam oryginały. Tylko po co ? 

Odpowiedzi z infolinii, czatów są te same- skontaktuj się z doradcą, który NIC NIE WIE, bo bank analizuje. 

 

Czy ktoś ma podobną sytuację? Na starcie super info, mamy sporo więcej niż te wymagane 20% wkładu, możemy śmiało składać, sytuacja finansowa super, tylko co z tego? 

 

PS. z doradcą się już kontaktowałam, bo większość odpowiedzi z banku to tylko taki komunikat. 

 

Odpowiedz
0 Lajków
Ewa4
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
3
28-05-2024
Wiadomość 1 z 22 (2 914 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny_czas analizy

U nas dokładnie to samo. Zero informacji, doradcy nie są w stanie niczego się dowiedzieć z centrali, bo ta jej nie udziela.

Zachęcić ofertą, a potem zostawić na pastwę losu.

Z tego co widzę, to zaraz nam się zaświadczenia i dokumenty przeterminują i będzie trzeba składać jeszcze raz, a wtedy wnioski ponoć wracają na początek kolejki i tak w nieskończoność.

Wspaniała organizacja, pogratulować.
tomekk87
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
6
5
28-05-2024
Wiadomość 2 z 22 (2 896 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny_czas analizy

Ja już nie wiem co odpowiadać naszym sprzedającym, kupujących moje mieszkanie tak samo o czym mam informować, skoro nikt nic nie wie. 

Bardzo żałuję, że posłuchaliśmy doradcy i złożyliśmy wniosek w tym banku. Jak widać nie warto się sugerować podobno najlepszą ofertą, bo inne banki są minimalnie droższe, ale każdy jest w stanie wyrobić się z umowami itd. 

Ewa4
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
3
28-05-2024
Wiadomość 3 z 22 (2 888 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny_czas analizy

Drogie ING,

 

Na waszej stronie z czasami procesowymi pojawiła się ciekawa informacja, ze można skontaktować się z Expertem w Zespole Wsparcia.

 

W jaki sposób można otrzymać kontakt do takiego Experta? Niby napisane, że zapewnia wsparcie podczas całego procesu kredytowego, a ponoć w rzeczywistości nikt nie udziela żadnej absolutnie informacji.

 

To gdzie leży prawda?

Odpowiedz
0 Lajków
tomekk87
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
6
5
28-05-2024
Wiadomość 4 z 22 (2 708 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny_czas analizy

Jestem w identycznej sytuacji. Wniosek złożony 29 marca, decyzja miała być w środę, a zamiast tego wymaganie aktualnych dokumentów i czepianie się. Oczywiście termin płatności deweloperowi minął i nie wiem nawet na jaki okres przedłużać ten termin Emotikon: Smutny
Odpowiedz
0 Lajków
Czekająca
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
01-06-2024
Wiadomość 5 z 22 (2 439 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny_czas analizy

My czekamy od 15 marca. Jedyne dokumenty jakie trzeba było donosić wynikały z przeterminowania poprzednich (2 razy zaświadczenia się przeterminowywały). W momencie kiedy już miała być decyzja ostateczna nagle analityk postanowił zadać pytanie o jeden z wpływów, przez co pomimo natychmiastowej odpowiedzi (dodam, że musiała być w formie papierowej!) wpadłyśmy znowu w kolejkę. I tak dzisiaj mija 51 dni roboczych oczekiwania, a według czasu jeszcze co najmniej kilka przed nami. Warunki wszystkie były spełnione od początku, na podpisanie umowy kredytowej było 3 miesiące, a i tak się nie wyrobili. Bardzo się zawiodłam. Jestem klientką banku od 15 lat, byłam bardzo zadowolona i naprawdę liczyłam na kredyt właśnie w nim i nie tylko ze względu na stosunkowo niską ratę.
Odpuszczamy i wybieramy inny bank. Szkoda nerwów.
Odpowiedz
0 Lajków
magdalena0707
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
01-06-2024
Wiadomość 6 z 22 (2 426 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny_czas analizy

Niestety byliśmy w tej samej sytuacji - wniosek złożyliśmy 19 marca. Z uwagi na przedłużający się proces i brak konkretów ze strony banku, w ubiegłym tygodniu złożyliśmy wniosek do innego banku i dzisiaj podpisaliśmy już akt notarialny. Wszystko poszło bardzo sprawnie.
Odpowiedz
0 Lajków
vampayah
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
3
06-05-2024
Wiadomość 7 z 22 (2 204 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny_czas analizy

Coś ruszyło?? Ja czekam od 20.05 na decyzję ostateczną. Wniosek złożyłem 02.04.

Odpowiedz
0 Lajków
KamilOli92
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
2
05-06-2024
Wiadomość 8 z 22 (2 000 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny_czas analizy

Tak, w piątek 31.05 dostałam odpowiedź od doradcy, że mam przyznany kredyt, ale co z tego.. 

w międzyczasie nasz kupujący (sprzedaję mieszkanie, żeby zakupić dom) zdążył się rozmyślić- nic dziwnego jeśli czeka kilka miesięcy i słyszy ode mnie to, co ja słyszałam od doradcy. 

Także teraz bank czeka na nas... a ważność decyzji mam do końca sierpnia. 

Odpowiedz
0 Lajków
Ewa4
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
3
28-05-2024
Wiadomość 9 z 22 (1 991 wyświetleń)

Re.: Kredyt hipoteczny_czas analizy

A którego dnia został pobrany wniosek do decyzji ostatecznej? mój niby wczoraj. a decyzji brak?

Odpowiedz
0 Lajków
KamilOli92
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
2
05-06-2024
Wiadomość 10 z 22 (1 957 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Przelew walutowy z ING na REVOLUT

Dokładnie tak Emotikon: Szczęśliwy

27-06-2024
Re.: Przelew walutowy z ING na REVOLUT

Czy chodzi o opcję połącz konta walutowe w przypadku karty ING?

27-06-2024
Re.: Brak widoczności Karty Kredytowej VISA w Moje ING

Mieliśmy wczoraj awarię, o której pisaliśmy wczoraj tutaj: https://www.ing.pl/aktualnosci Obecnie z tego powodu są opóźnienia w księgowaniach na rachunkach, dlatego możesz nie widzieć transakcji w his

...

27-06-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy