Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Ile ważna jest decyzja wstępna?

Dobry wieczór,
prawie miesiąc temu podpisałam umowę przedwstępna na zakup mieszkania z rynku wtornego obciazonego hipoteka (kredyt w obcej walucie). Chwile po tym sprzedajacy stwierdzil, ze splaci ten kredyt wczesniej, co na poczatku mnie ucieszylo, ale jak sie okazalo nie zrobil tego do dzis. W miedzyczasie zapewnial mnie, ze zrobi to lada dzien, a wczoraj uslyszalam, ze chce miec pewnosc, ze otrzymam kredyt i on dopiero wtedy splaci cale zadluzenie. Orientowalam sie, ze wyglada to nastepujaco: sklada sie dyspozycje calkowitej splaty, potem wniosek o wydanie zaswiadczenia o splacie i dopiero z tym wnioskiem nalezy udac sie do sadu w celu zlozenia wniosku o wypis z hipoteki. Mysle, ze trzeba liczyc kilka dni na to wszystko. Zakladajac pozytywna decyzje wstepna, w jakim czasie musze dostarczyc do banku zaswiadczenie o splaconym kredycie i kopie wniosku do sadu? Czytalam we wczesniejszych watkach ze jest 30 dni na uzupelnienie dokumentow, doradca mowil cos o 2 tygodniach..
Odpowiedz
0 Lajków
Olka0212
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
22
6
24-11-2020
Wiadomość 1 z 2 (1 244 wyświetleń)

Re: Ile ważna jest decyzja wstępna?

Sugeruj się informacjami od doradcy😊 Jeżeli na etapie wniosku zadeklarujesz, że kredyt zbywcy będzie spłacony z jego pieniędzy, warunek zaświadczenia postawimy dopiero do uruchomienia kredytu. Nie będziemy potrzebowali go na etapie wniosku. 

 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
562
122
19-03-2018
Wiadomość 2 z 2 (1 134 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy