Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Ile ważna jest decyzja wstępna?

Dobry wieczór,
prawie miesiąc temu podpisałam umowę przedwstępna na zakup mieszkania z rynku wtornego obciazonego hipoteka (kredyt w obcej walucie). Chwile po tym sprzedajacy stwierdzil, ze splaci ten kredyt wczesniej, co na poczatku mnie ucieszylo, ale jak sie okazalo nie zrobil tego do dzis. W miedzyczasie zapewnial mnie, ze zrobi to lada dzien, a wczoraj uslyszalam, ze chce miec pewnosc, ze otrzymam kredyt i on dopiero wtedy splaci cale zadluzenie. Orientowalam sie, ze wyglada to nastepujaco: sklada sie dyspozycje calkowitej splaty, potem wniosek o wydanie zaswiadczenia o splacie i dopiero z tym wnioskiem nalezy udac sie do sadu w celu zlozenia wniosku o wypis z hipoteki. Mysle, ze trzeba liczyc kilka dni na to wszystko. Zakladajac pozytywna decyzje wstepna, w jakim czasie musze dostarczyc do banku zaswiadczenie o splaconym kredycie i kopie wniosku do sadu? Czytalam we wczesniejszych watkach ze jest 30 dni na uzupelnienie dokumentow, doradca mowil cos o 2 tygodniach..
Odpowiedz
0 Lajków
Olka0212
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
20
3
24-11-2020
Wiadomość 1 z 2 (379 wyświetleń)

Re: Ile ważna jest decyzja wstępna?

Sugeruj się informacjami od doradcy😊 Jeżeli na etapie wniosku zadeklarujesz, że kredyt zbywcy będzie spłacony z jego pieniędzy, warunek zaświadczenia postawimy dopiero do uruchomienia kredytu. Nie będziemy potrzebowali go na etapie wniosku. 

 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
286
73
19-03-2018
Wiadomość 2 z 2 (269 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: brak decyzji kredytowej od 5.11.2020

W sobotę 16.01.2021 r. w ING zmienił się status na "wygląda na to, że mamy wszystko, podejmujemy decyzję". Niestety od soboty dalej cisza. 

To już 49 dzień roboczy od momentu złożenia wniosku kredytowe

...

19-01-2021
Re.: Czas oczekiwania na decyzję kredytową.

Składałam wniosek 24 listopada. 30 listopada trafił w kolejkę do analityka. 8 stycznia dostałam wstępną pozytywną decyzję, wczoraj ostateczną wraz z umową. Nie musiałam nic dosyłać, bo wszystko dałam ...

19-01-2021
Pożyczka hipoteczna pod zastaw nieruchomości osoby trzeciej

Dzień dobry wszystkim. Posiadam w ING pożyczkę hipoteczną, którą regularnie i bez opóźnień spłacam od 5 lat. Zabezpieczeniem tej pożyczki jest mieszkanie nienależące do mnie tylko do osoby trzeciej. N

...

19-01-2021
Najbardziej pomocni użytkownicy