Odpowiedz

Re: Re.: FWK a wakacje kredytowe

W dalszym ciągu odpowiedź jest niejasna. Korzystam z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców w okresie od 06/2022 do 05/2025 (36 miesięcy). Jeżeli złożę wniosek o wakacje kredytowe i otrzymam 8 miesięcy zwolnienia, to rozumiem, że FWK przesunie się do 01/2026 (od 05/2025 - 8 miesięcy wypada na 01/2026). Czy tak?

Odpowiedz
0 Lajków
Wojtek123
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
30-07-2022
Wiadomość 11 z 18 (4 914 wyświetleń)

Re: Re.: FWK a wakacje kredytowe

W przypadku korzystania z FWK, po zawnioskowaniu o zawieszenie spłaty kredytu, środki będą rozksięgowane na spłatę rat po okresie zawieszenia. Zachęcam również do kontaktu z czatem, który znajdziesz w Moim ING, po zalogowaniu. Specjaliści sprawdzą szczegóły Twojego kredytu.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolB
Moderator
Moderator icon
136
20
02-09-2021
Wiadomość 12 z 18 (4 794 wyświetleń)

Re: Re.: FWK a wakacje kredytowe

mam bardzo podobną sytuację i ja to rozumiem tak że BGK cały czas przelewa pieniądze do ING gdyż robi to zgodnie z umową co miesiąc na stałą kwotę bez względu czy wysokość raty się zmienia lub czy ona jest wymagana czy jest zawieszona. po 36 miesiącach będzie taka sytuacja że będziesz miał 8 rat nadpłaty na saldzie(nie mylić z nadpłata kredytu) . Jeżeli 6/2025 nie przelejesz raty to ING pobierze sobie z tego salda z nadpłatą. Więc nie bedziesz musiał od 6/2025 prze 8 mies płacic rat. Dopiero te zaoszczędzone pieniadze możesz po 8 mies przeznaczyc na nadpłate kredytu ( lub robić to co miesiąc)

Ja tak to rozumiem ale nie jest to potwierdzona informacja tylk moja logika. dlatego na "ryzyko" wziąłem wakacje mając wsparcie FWK. To jest tak jakbys spłacił kilka abonamentów na raz w sieci komórkowej i potem sobie oni pobieraja kiedy trzeba z salda nadpłat.

Dobrze gdyby ING potwierdziło lub zdementowało moją wersje.

Odpowiedz
0 Lajków
thriller
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
13-07-2018
Wiadomość 13 z 18 (4 636 wyświetleń)

Re: Re.: FWK a wakacje kredytowe

@thriller Jeśli korzystasz z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców, środki bank otrzymuje zgodnie z umową. W miesiącach, w których nie będziesz korzystać z zawieszenia raty - będziemy księgować środki otrzymane w ramach wsparcia FWK.

Pamiętaj, że w tym, że nie korzystasz z zawieszenia wszystkich miesiącach po kolei ( w 2023 roku tylko jeden w kwartale). 

Jeśli umowę o wsparcie masz podpisaną na 36 miesięcy - taka ilość rat zostanie pokryta. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
408
81
18-01-2021
Wiadomość 14 z 18 (4 584 wyświetleń)

Re: Re.: FWK a wakacje kredytowe

Mam pytanie do ING na konkretnym przykładzie.

Korzystam obecnie z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców (FWK). Rata miesięczna wynosi 3000 złotych.

Zakładam skorzystanie z wakacji kredytowych (WK) w tym roku w miesiącach.

IX , XI, XII.

Rozumiem , że w czasie korzystania z zawieszenia raty ING w dalszym ciągu otrzymuje z BGK miesięczne środki w wysokości 2000 złotych.

Czyli za 3 miesiące korzystania z WK nastąpi 6000 nadpłaty środków przykazanych z BGK do ING.

Moje pytanie jest następujące:

Czy w miesiącach nie objętych zawieszeniem raty , czyli:

X 2022 oraz I , II , III ,IV , V 2023 zostanie to zaksięgowane następująco :

- w dalszym ciągu za te miesiące będzie następowała wpłata do ING z FWK w wysokości 2000 złotych + w każdym z tych miesięcy ING będzie pokrywał z nadpłaty 1000 złotych , co spowoduje , iż żadna wpłata z mojej strony za raty do V 2023 nie będzie wymagana , a okres kredytowania zostanie zwiększony o 3 miesiące , tak ?

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
Tommyy1
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
27-08-2022
Wiadomość 15 z 18 (4 529 wyświetleń)

Re: Re.: FWK a wakacje kredytowe

Na dzień dzisiejszy nadwyżka, która powstanie z wakacji kredytowych będzie przeznaczona na bieżącą spłatę rat, w przypadku gdy rata kredytu jest wyższa niż kwota przekazywana z BGK do banku. 

Jeśli środki skumulowane w czasie trwania wakacji kredytowych nie zostaną wykorzystane w czasie wypłaty rat wsparcia to będą przeznaczane na opłacanie rat w czasie trwania karencji (jako rata nr 37, 38, 39 ect). Proszę pamiętać, że BGK w każdej chwili może wprowadzić inne zasady rozliczania nadwyżki. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
408
81
18-01-2021
Wiadomość 16 z 18 (4 465 wyświetleń)

Re: Re.: FWK a wakacje kredytowe

1.Korzystam z FWK czy jest jakiś problem globalny z wypłatą wakacji kredytowych? W styczniu 2023 brak do tej pory księgowania ze strony BGK.

2.Czy jeżeli korzystam z FWK ponieważ rata przekracza 50% dochodu, to mogę skorzystać z wakacji kredytowych? W zapisie z BGK jest info, że rata przekracza 50% miesięcznie, jeżeli wezmę wakacje kredytowe to w tym miesiącu nie spełnię tego kryterium, lub średnio np. z 3 miesięcy nie spełnię kryterium. Mogę więc dodatkowo skorzystać z wakacji kredytowych w 2023 roku?

Odpowiedz
0 Lajków
Wojtek123
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
30-07-2022
Wiadomość 17 z 18 (3 822 wyświetleń)

Re: Re.: FWK a wakacje kredytowe

  1. Faktycznie dla płatności rat na 9 i 10 styczeń nie wpłyną przelewy z FWK z BGK. Obecnie dofinansowanie zostało wypłacone i zaksięgowane na poczet spłaty raty kredytu hipotecznego. Prosimy, sprawdź informacje w Moim ING.
  2. Korzystanie z funduszu wsparcia obecnie nie wyklucza możliwości skorzystania z zawieszenia spłaty kredytu hipotecznego. W okresie zawieszenia fundusz nadal wypłaca świadczenie, które następnie będzie zaliczone na poczet aktualnej spłaty raty. Zawieszenie wiąże się z przesunięciem spłaty kredytu hipotecznego o ilość zawieszonych miesięcy.

***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
560
122
19-03-2018
Wiadomość 18 z 18 (3 749 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy