Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

My też prawdopodobnie będziemy aneksować umowę rezerwacyjną, ponieważ termin na zawarcie umowy deweloperskiej mamy do 30.09... A patrząc w jakim tempie sa wydawane decyzje wstępne .... Emotikon: Obojętny

Odpowiedz
0 Lajków
agaa55
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
14
4
09-08-2021
Wiadomość 31 z 106 (5 047 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

Dziekuje, Aga kiedy zlozylas dokumenty?
U mnie 30.06, nastepnie 3.07 dolaczona wycena.
Oczywiscie na etapie 2 jestem.
Odpowiedz
0 Lajków
Slydago
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
10-08-2021
Wiadomość 32 z 106 (5 040 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

U mnie, w porównaniu z Tobą, to jeszcze dłuższy czas na czekanie chociażby na wstępną decyzję... . Ja jestem na kroku 2/6 od 02.08, a 03.08 został dołączony operat (sporządzony przez zewnętrznego rzeczoznawcę). Więc pewnie 20.09. będzie wstępna decyzja, ale nie ukrywam, że po doslaniu operatu oczekiwałabym ostatecznej Emotikon: Smutny 

Odpowiedz
0 Lajków
agaa55
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
14
4
09-08-2021
Wiadomość 33 z 106 (4 999 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

Dziś po 32 dniach roboczych od wizyty rzeczoznawcy na dzialce przeskoczyło na Podejmujemy decyzje. Mam nadzieje że już niedługo. ( wniosek składany 24 maja)
Uyctcyvg
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
52
9
04-07-2021
Wiadomość 34 z 106 (4 971 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

@Slydago a od kiedy jesteś w kroku 2 wniosku (Analiza dokumentów)?  

Odpowiedz
0 Lajków
agaa55
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
14
4
09-08-2021
Wiadomość 35 z 106 (4 935 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

@Slydago Prosimy Cię o niezwłoczne dostarczenie nam aneksu umowy z deweloperem, ponieważ na jego podstawie zostaną wprowadzone kwoty i terminy uruchamianych transz.

Aneks musi być doręczony przed wydaniem decyzji. Prześlij umowę z aneksem do swojego opiekuna i najlepiej u niego dopytaj o szczegóły.
 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
SylwiaG
Moderator
Moderator icon
176
40
23-04-2018
Wiadomość 36 z 106 (4 935 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

[ Edytowane ]

Hej Sylwia, 

czekam jeszcze na podpisany dokument przez prezesa firmy deweloperskiej. I zawiozę ją do mojego doradcy, choć dziś do niego dzwonilem i mówil, że na tym etapie nie bedzie jeszcze konieczne załączanie go.

Generalnie nie do konca jestem pewny czy dobrze sie zrozumielismy, dokument do którego jest aneks to "umowa rezerwacyjna", do analizy dokumentów załączylem zarówno jego, jak i draft umowy deweloperskiej, ale był on bez żadnych podpisów.

 

Pozdrawiam

 

Odpowiedz
0 Lajków
Slydago
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
10-08-2021
Wiadomość 37 z 106 (4 881 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

Moim zdaniem postanowienia z aneksu/ów powinny być zawarte w umowie deweloperskiej i to tę umowę powinieneś dostarczyć do banku. Zasady zakupu mieszkania/domu i harmonogram transz określa umowa deweloperska, a nie rezerwacyjna.

czarna666
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
134
42
01-04-2020
Wiadomość 38 z 106 (4 826 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

Też tak uważam. Umowa deweloperska jest wiążąca i z tego co słyszałam, banki przed wydaniem decyzji ostatecznej proszą o dołączenie do wniosku  umowy deweloperskiej. 

aaa12345
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
77
12
12-08-2021
Wiadomość 39 z 106 (4 822 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

Umowa deweloperska będzie nam potrzebna dopiero po otrzymaniu decyzji wstępnej. Dostarcz nam ją, z aktualnym harmonogramem przed wydaniem decyzji ostatecznej Emotikon: Szczęśliwy Najlepiej jednak dopytaj swojego opiekuna. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
316
61
04-09-2015
Wiadomość 40 z 106 (4 737 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy