Odpowiedz

Czas procesowy

Na stronie jest informacja: 'UWAGA: Czasy nie uwzględniają wniosków, które trafiają na Wyższy Szczebel Decyzyjny lub które są kompletne i mogą od razu zostać skierowane do decyzji ostatecznej bez decyzji wstępnej. Potrzebujemy dodatkowo 2-3 dni aby zweryfikować wartość nieruchomości z operatu.'

Czyli w jakim terminie są wydawane decyzje dla wniosków, które były złożone kompletne z operatem od razu (czyli rozumiem, że takie wnioski są od razu kierowane do decyzji ostatecznej)? Jest to wtedy max 21 dni?

Odpowiedz
0 Lajków
Kar1553
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
25-05-2021
Wiadomość 1 z 9 (5 775 wyświetleń)

Re.: Czas procesowy

Chyba nie ma co na to liczyć - dostarczyłem kompletny wniosek wraz z operatem już 30 dni roboczych temu, nie tylko nie zmienił się status wniosku, co więcej nie dostałem do tej pory alertu z BIK co oznacza, że nikt z banku nawet nie zaczął wniosku analizować. Podejrzewam, że są zasypani wnioskami na wiosnę po pandemii

Odpowiedz
0 Lajków
ZjadamOknaPCV
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
25-05-2021
Wiadomość 2 z 9 (5 717 wyświetleń)

Re: Re.: Czas procesowy

Decyzję kredytową podejmujemy najszybciej jak jest to możliwe. Rzeczywiście, wniosków jest wiele, dlatego czas na podjęcie decyzji też jest nieco dłuższy. 

@ZjadamOknaPCV Jeśli nie masz do dzisiaj informacji w temacie swojego wniosku, a minęło już 30 dni kalendarzowych, skontaktuj się ze specjalistą, u którego kompletowałeś dokumenty. Sprawdzi to dla Ciebie. 
 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 3 z 9 (5 645 wyświetleń)

Re.: Czas procesowy

Zawsze można bank zgłosić do UOKiK, że nie dochowują terminów wynikających z prawa. 

Odpowiedz
0 Lajków
piowaj
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
25-02-2021
Wiadomość 4 z 9 (5 553 wyświetleń)

Re: Re.: Czas procesowy

Chciałabym, aby tak było. Nie zgadzam się z tym kompletnie. Moja przygoda z Państwa bankiem to jakieś nie porozumienie. Wniosek w analizie od 26 kwietnia (złożony kompletny z operatywen). 26 maja decyzja wstępną, prośba o dostarczenie poprawnie wypełnionych zaświadczeń ( rzekomo brak pieczątki pracodawcy) . Śmieszna sytuacja, iż pieczątki były (pracodawca miał skan wystawionych zaświadczeń o zatzatrudnieniu i wysokości dochodów). Zaświadczenia dostarczone 31 maja, telefon doradcy do opiekuna kredytu, czy zaakceptują skan zaświadczeń (oczywisty błąd banku), odpowiedź, że tak. Wszystko, więc dostarczone, a odpowiedzi brak, nadal analiza dokumentów (choć decyzja wstępną pozytywna). Ile czasu bank jeszcze potrzebuje. Cała ta sytuacja świadczy tylko o niekompetencji i braku jakiej kolwiek chęci. Moja cierpliwość dobiega końca, tym bardziej, że decyzję z innego banku pozytywna już mamy, a czas procedowania zajął niespełna miesiąc. Życzę wszystkim cierpliwość.
Odpowiedz
0 Lajków
Goniek84
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
16-06-2021
Wiadomość 5 z 9 (5 012 wyświetleń)

Re: Re.: Czas procesowy

@Goniek84 Jak wspomnieliśmy wcześniej, możliwe są sytuacje przekroczenia tego terminu. W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z opiekunem wniosku. Trudno nam jest odnieść się do tak indywidualnych spraw na forum 🙁


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
OlaM
Były moderator
Były moderator icon
81
13
26-05-2021
Wiadomość 6 z 9 (4 902 wyświetleń)

Re: Re.: Czas procesowy

Wniosek przeszedł na Analizę dokumentów 14.05.2021 , dzisiaj mija już 25 dzień roboczy , decyzji wstępnej nadal nie ma a wniosek dalej w analizie ...... ING nie dotrzymują terminów
Odpowiedz
0 Lajków
Judka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
1
18-06-2021
Wiadomość 7 z 9 (4 787 wyświetleń)

Re: Re.: Czas procesowy

Jak to możliwe, skoro dziś, według strony ING, decyzję wstępne są podejmowane dla wniosków, które 17 maja przeskoczyły na 2 punkt, analiza? Czemu analizowane są wnioski z danego dnia, a wcześniejsze nie mają jeszcze decyzji? Co może być przyczyną?
Odpowiedz
0 Lajków
Demetria
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
1
22-06-2021
Wiadomość 8 z 9 (4 498 wyświetleń)

Re: Re.: Czas procesowy

Każdy wniosek rozpatrujemy indywidualnie. Przez społeczność nie mamy dostępu do danych w systemie, żeby to dla Ciebie sprawdzić Emotikon: Smutny Prosimy, skontaktuj się ze specjalistą, u którego składałeś dokumenty. Sprawdzi to dla Ciebie.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
316
61
04-09-2015
Wiadomość 9 z 9 (4 378 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy