Odpowiedz

Czas procesowy

Na stronie jest informacja: 'UWAGA: Czasy nie uwzględniają wniosków, które trafiają na Wyższy Szczebel Decyzyjny lub które są kompletne i mogą od razu zostać skierowane do decyzji ostatecznej bez decyzji wstępnej. Potrzebujemy dodatkowo 2-3 dni aby zweryfikować wartość nieruchomości z operatu.'

Czyli w jakim terminie są wydawane decyzje dla wniosków, które były złożone kompletne z operatem od razu (czyli rozumiem, że takie wnioski są od razu kierowane do decyzji ostatecznej)? Jest to wtedy max 21 dni?

Odpowiedz
0 Lajków
Kar1553
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
25-05-2021
Wiadomość 1 z 9 (5 841 wyświetleń)

Re.: Czas procesowy

Chyba nie ma co na to liczyć - dostarczyłem kompletny wniosek wraz z operatem już 30 dni roboczych temu, nie tylko nie zmienił się status wniosku, co więcej nie dostałem do tej pory alertu z BIK co oznacza, że nikt z banku nawet nie zaczął wniosku analizować. Podejrzewam, że są zasypani wnioskami na wiosnę po pandemii

Odpowiedz
0 Lajków
ZjadamOknaPCV
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
25-05-2021
Wiadomość 2 z 9 (5 783 wyświetleń)

Re: Re.: Czas procesowy

Decyzję kredytową podejmujemy najszybciej jak jest to możliwe. Rzeczywiście, wniosków jest wiele, dlatego czas na podjęcie decyzji też jest nieco dłuższy. 

@ZjadamOknaPCV Jeśli nie masz do dzisiaj informacji w temacie swojego wniosku, a minęło już 30 dni kalendarzowych, skontaktuj się ze specjalistą, u którego kompletowałeś dokumenty. Sprawdzi to dla Ciebie. 
 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 3 z 9 (5 711 wyświetleń)

Re.: Czas procesowy

Zawsze można bank zgłosić do UOKiK, że nie dochowują terminów wynikających z prawa. 

Odpowiedz
0 Lajków
piowaj
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
25-02-2021
Wiadomość 4 z 9 (5 619 wyświetleń)

Re: Re.: Czas procesowy

Chciałabym, aby tak było. Nie zgadzam się z tym kompletnie. Moja przygoda z Państwa bankiem to jakieś nie porozumienie. Wniosek w analizie od 26 kwietnia (złożony kompletny z operatywen). 26 maja decyzja wstępną, prośba o dostarczenie poprawnie wypełnionych zaświadczeń ( rzekomo brak pieczątki pracodawcy) . Śmieszna sytuacja, iż pieczątki były (pracodawca miał skan wystawionych zaświadczeń o zatzatrudnieniu i wysokości dochodów). Zaświadczenia dostarczone 31 maja, telefon doradcy do opiekuna kredytu, czy zaakceptują skan zaświadczeń (oczywisty błąd banku), odpowiedź, że tak. Wszystko, więc dostarczone, a odpowiedzi brak, nadal analiza dokumentów (choć decyzja wstępną pozytywna). Ile czasu bank jeszcze potrzebuje. Cała ta sytuacja świadczy tylko o niekompetencji i braku jakiej kolwiek chęci. Moja cierpliwość dobiega końca, tym bardziej, że decyzję z innego banku pozytywna już mamy, a czas procedowania zajął niespełna miesiąc. Życzę wszystkim cierpliwość.
Odpowiedz
0 Lajków
Goniek84
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
16-06-2021
Wiadomość 5 z 9 (5 078 wyświetleń)

Re: Re.: Czas procesowy

@Goniek84 Jak wspomnieliśmy wcześniej, możliwe są sytuacje przekroczenia tego terminu. W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z opiekunem wniosku. Trudno nam jest odnieść się do tak indywidualnych spraw na forum 🙁


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
OlaM
Były moderator
Były moderator icon
81
13
26-05-2021
Wiadomość 6 z 9 (4 968 wyświetleń)

Re: Re.: Czas procesowy

Wniosek przeszedł na Analizę dokumentów 14.05.2021 , dzisiaj mija już 25 dzień roboczy , decyzji wstępnej nadal nie ma a wniosek dalej w analizie ...... ING nie dotrzymują terminów
Odpowiedz
0 Lajków
Judka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
1
18-06-2021
Wiadomość 7 z 9 (4 853 wyświetleń)

Re: Re.: Czas procesowy

Jak to możliwe, skoro dziś, według strony ING, decyzję wstępne są podejmowane dla wniosków, które 17 maja przeskoczyły na 2 punkt, analiza? Czemu analizowane są wnioski z danego dnia, a wcześniejsze nie mają jeszcze decyzji? Co może być przyczyną?
Odpowiedz
0 Lajków
Demetria
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
1
22-06-2021
Wiadomość 8 z 9 (4 564 wyświetleń)

Re: Re.: Czas procesowy

Każdy wniosek rozpatrujemy indywidualnie. Przez społeczność nie mamy dostępu do danych w systemie, żeby to dla Ciebie sprawdzić Emotikon: Smutny Prosimy, skontaktuj się ze specjalistą, u którego składałeś dokumenty. Sprawdzi to dla Ciebie.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
316
61
04-09-2015
Wiadomość 9 z 9 (4 444 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy