Odpowiedz

Re.: Czas oczekiwania na decyzję

W sensie przyjeli do analizy 31 czy składała ani wniosek 31maja?
Katarzyna871
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
10
2
20-07-2021
Wiadomość 21 z 30 (6 867 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję

Składałam wniosek 31 maja i cały czas jest na statusie 2 "analizujemy twoje dokumenty".
Odpowiedz
0 Lajków
klient13031984
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
20-07-2021
Wiadomość 22 z 30 (6 860 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję

U mnie 31. maja wskoczyła 2 "analizujemy dokumenty". 19. lipca decyzja wstępna.

Odpowiedz
0 Lajków
zniecierpliwion
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
21-07-2021
Wiadomość 23 z 30 (6 858 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję

U mnie 17 dzień roboczy wycena nieruchomości. Kpina! Gdybym poszedl prywatnie to zalatwic to 5 dni max.
Odpowiedz
0 Lajków
Uyctcyvg
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
52
9
04-07-2021
Wiadomość 24 z 30 (6 837 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję

Ja złożyłam wniosek do ING 6 maja, 6 lipca dostałam informację o pozytywnej wstępnej analizie finansowej i możliwości udzielenia kredytu. Operat szacunkowy odbył się 19 lipca, wczoraj dostałam informację, ze mam znowu dostarczyć zaświadczenia o zarobkach, oświadczenia i jeszcze odrębną księgę wieczystą dla nieruchomości. To już jest żart, bo analityk powinien wiedzieć, ze zrobienie odrębnej księgi trwa, a można to przecież zrobić i trzeba przy podpisaniu aktu notarialnego...... Nie wiem, jak to się zakończy........ ^ sierpnia mija 3 miesiące od złożenia wniosku, umowa przedsprzedaży już mi wygasła 30 lipca, nieruchomość po raz pierwszy oglądałam 11 kwietnia.....Nie mam już siły prosić właściciela o cierpliwość...... 

gandzia75
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
3
04-08-2021
Wiadomość 25 z 30 (6 352 wyświetleń)

Re: Re.: Czas oczekiwania na decyzję

Rozumiemy i bardzo przepraszamy. Niestety ilość otrzymanych wniosków powoduje u nas opóźnienia. Mam nadzieję, że na dniach wydamy dla Ciebie decyzję Emotikon: Szczęśliwy 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
408
81
18-01-2021
Wiadomość 26 z 30 (6 204 wyświetleń)

Re: Re.: Czas oczekiwania na decyzję

Nie sądzę, ponieważ zażądano dodatkowych dokumentów w sezonie urlopowym i nie mogę załatwić jednego zaświadczenia dopóki męża szefowa nie wróci z zagranicy..... Poza tym zrobienie w tej chwili odrębnej księgi wieczystej przez właściciela nieruchomości, to warunek nie do przeskoczenia, nie da się tego załatwić na dniach, bo wiąże się to ze złożeniem wniosku do sądu, a w sądach też sezon urlopowy i i wszystko zdalnie, a co za tym idzie strasznie powolnie i zwalanie tego wszystkiego na pandemię..... Jestem bardzo zawiedziona...... Wczoraj minęło 3 miesiące..... Z właścicielką ustaliłam jedno, ze jeśli chcę, to sprzeda pierwszej osobie, która się teraz nadarzy i będzie miała pieniądze na zakup......To niesamowite, u mnie w pracy nie ma czegoś takiego, jak natłok wniosków, u mnie jest KPA, 30 dni na rozpatrzenie sprawy i basta, jak nie rozpatrzysz wniosku, możesz zapłacić karę finansową, krótka piłka..... Nie wyrabiasz się, zostań po godzinach...... Proste, nie rozumiem dlatego rozpatrywania wniosku w terminie powyżej 3 miesięcy, to mi się w głowie nie mieści...... Nie raz zastanawiam się, kto dostaje kredyty, skoro dwoje ludzi pracujących, mających odpowiednią zdolność kredytową muszą tyle czasu czekać i dostarczać kolejne zaświadczenia......

gandzia75
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
3
04-08-2021
Wiadomość 27 z 30 (6 113 wyświetleń)

Re: Re.: Czas oczekiwania na decyzję

Bardzo Pani współczuje całego zamieszania. Wiem co to znaczy bo czekam już podobnie 2 i pół miesiąca i nadal nie ma nawet wyceny zrobionej, termin podpisania umowy głównej minął wraz z końcem lipca ,ale na szczeście mam bardzo miłą i rozuniejącą całą sytuację sprzedającą która pomimo zwlekania ze strony banku nie będzie nikomu innemu sprzedawac działki. Osobiście też jestem za tym aby np. bank ponosił kary finansowe za umyślne przedłużanie całego procesu no bo co inaczej ,po co ta ustawa o 21 dniach żeby ludzie sie nie czepiali że nie ma czegoś co ,,reguluje" tą biurokratyczną machine. Byłoby miło jakby chociaż pracowali w niej ludzie którzy nie będą mówić że proces zamknie sie w miesiąc jak już mija 3 - żeby nie klamali w żywe oczy tylko dlatego że tak im powiedziano że maja robić. Bo kto na to patrzy...
Uyctcyvg
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
52
9
04-07-2021
Wiadomość 28 z 30 (6 081 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję

Witam , wiecie 31 maja złożyłam wniosek , dzisiaj wszedł w status 5 podejmujemy decyzję . Mam nadzieję, że w tym tygodniu coś się wykluje. Bo już osoba sprzedająca jest bardzo niecierpliwa i coraz gorszej nam się że sobą rozmawia. Tak jakby to była moja wina ...
Odpowiedz
0 Lajków
klient13031984
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
20-07-2021
Wiadomość 29 z 30 (5 851 wyświetleń)

Re.: Czas oczekiwania na decyzję

Mój wniosek jest o 7 dni starszy i rownież dziś przeskoczylo mi na podejmujemy decyzje Emotikon: Mrugający. Może w przyszlym tygodniu już będzie decyzja heh.
Odpowiedz
0 Lajków
Uyctcyvg
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
52
9
04-07-2021
Wiadomość 30 z 30 (5 839 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy