Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Całkowita przedterminowa spłata kredytu hipotecznego

Dzień dobry, spłacam ING kredyt hipoteczny od listopada 2015. Kredyt wzięty na 15 lat. Chcę spłacić, przedterminowo, w przyszłym miesiącu całość kredytu. Jak wygląda kwestia zwrotu odsetek za ok. 9 lat. Jak wygląda procedura przedterminowej całościowej spłaty zobowiązania? Czy muszę umówić się w oddziale na wyliczenie kwoty należnej do spłacenia na wybrany dzień? Jak to wygląda w przypadku spłaty przez internet? Czy po wydaniu dyspozycji spłaty całego pozostałego kredytu (kapitał plus odsetki) czy bank zwróci odsetki z nadpłaconych rat z ok. 9 lat. 

Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!

Odpowiedz
0 Lajków
Kazimierz1000
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
1
0
18-01-2021
Wiadomość 1 z 2 (575 wyświetleń)

Re.: Całkowita przedterminowa spłata kredytu hipotecznego

[ Edytowane ]

@Kazimierz1000, całkowitę spłatę kredytu możesz wykonać samodzielnie poprzez Moje ING: start > kredyty > kredyt hipoteczny > nadpłać kredyt > spłacam cały kredyt

Po wykonaniu operacji kredyt automatycznie się spłaci i bank się z Tobą skontaktuje telefonicznie potwierdzając spłatę.

Po całkowitej spłacie kredytu, umowa zostanie automatycznie zamknięta. Bank przygotuje dla Ciebie odpowiednie zaświadczenia (pozwalające na wykreślenie hipoteki z KW) i wyśle Ci je w ciągu 14 dni na adres podany bankowi do korespondencji. Z tymi dokumentami trzeba będzie się udać do Sądu i złożyć wniosek + załączniki z banku na wykreślenie hipoteki z KW.

Nie musisz się umawiać w oddziale banku na wyliczenie kwoty należnej do spłącenia, gdyż balans kredytu możesz zobaczyć w Moim ING > Kredyty > Kredyt hipoteczny.

Co do odsetek, które chciałbyś, żeby Bank Ci wrócił z 9 lat do przodu to tych odsetek Bank Ci do przodu nie nalicza więc Ci ich nie zwróci - po prostu ich jeszcze nie zapłaciłeś za kolejne 9 lat, a gdy nadpłacisz te 9 lat do przodu to nadpłacisz jedynie sam kapitał (bez odsetek).

ps. jeśli chciałbyś zobaczyć jak działa nadpłacenie kredytu zanim go całkowicie spłacisz to możesz sobie nadpłacić np: 1000zł i zobaczyć jak się kredyt nadpłaci automatycznie. Przy całkowitej spłacie kredytu cała kwota Ci się spłaci i co ważne kredyt hipoteczny zniknie Ci z konta Moje ING i nie będziesz mógł sobie już podglądać żadnych informacji odnośnie tego kredytu, dlatego przed całkowitym spłaceniem kredytu możesz sobie wygenerować np: saldo kredytu wraz z numerem rachunku technicznego itp. Ja taką informację potrzebowałem u Notariusza, gdy sprzedawałem mieszkanie. Z tego co kojarze po spłacie kredytu takie zaświadczenie jest odpłatne (kosztuje chyba 50zł), więc można nadpłacić 99% pozostałej kwoty kredytu i wygenerować potrzebne zaświadczenia i wtedy całkowicie spłacić pozostały 1% kwoty kredytu i kredy się zamknie.

m365
Zaprawiony analityk
Zaprawiony analityk icon
168
67
18-04-2020
Wiadomość 2 z 2 (568 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

Art. 34. 4. Instytucje obowiązane na potrzeby stosowania środków bezpieczeństwa finansowego mogą przetwarzać informacje zawarte w dokumentach    tożsamości klienta i osoby upoważnionej do działania w

...

27-02-2021
Re.: Zmiana numeru telefonu

Nie moge zmienic gdyz wysylaja mi kod na numer telefonu stary ktorego nie mam wiec na cholere mi ten kod aktywacyjny?????

27-02-2021
Re: Re.: Źle rozliczona reklamacja

Prosimy, podaj nam numer Twojego zgłoszenia. Przekażemy go do odpowiedniego zespołu, który zajmuje się Twoją reklamacją. 

27-02-2021
Najbardziej pomocni użytkownicy