Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Całkowita przedterminowa spłata kredytu hipotecznego

Dzień dobry, spłacam ING kredyt hipoteczny od listopada 2015. Kredyt wzięty na 15 lat. Chcę spłacić, przedterminowo, w przyszłym miesiącu całość kredytu. Jak wygląda kwestia zwrotu odsetek za ok. 9 lat. Jak wygląda procedura przedterminowej całościowej spłaty zobowiązania? Czy muszę umówić się w oddziale na wyliczenie kwoty należnej do spłacenia na wybrany dzień? Jak to wygląda w przypadku spłaty przez internet? Czy po wydaniu dyspozycji spłaty całego pozostałego kredytu (kapitał plus odsetki) czy bank zwróci odsetki z nadpłaconych rat z ok. 9 lat. 

Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!

Odpowiedz
0 Lajków
Kazimierz1000
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
18-01-2021
Wiadomość 1 z 14 (32 037 wyświetleń)

Re.: Całkowita przedterminowa spłata kredytu hipotecznego

[ Edytowane ]

@Kazimierz1000, całkowitę spłatę kredytu możesz wykonać samodzielnie poprzez Moje ING: start > kredyty > kredyt hipoteczny > nadpłać kredyt > spłacam cały kredyt

Po wykonaniu operacji kredyt automatycznie się spłaci i bank się z Tobą skontaktuje telefonicznie potwierdzając spłatę.

 

Po całkowitej spłacie kredytu, umowa zostanie automatycznie zamknięta. Bank przygotuje dla Ciebie odpowiednie zaświadczenia (pozwalające na wykreślenie hipoteki z KW) i wyśle Ci je w ciągu 14 dni na adres podany bankowi do korespondencji. Z tymi dokumentami trzeba będzie się udać do Sądu i złożyć wniosek + załączniki z banku na wykreślenie hipoteki z KW.

 

Nie musisz się umawiać w oddziale banku na wyliczenie kwoty należnej do spłącenia, gdyż balans kredytu możesz zobaczyć w Moim ING > Kredyty > Kredyt hipoteczny.

 

Co do odsetek, które chciałbyś, żeby Bank Ci wrócił z 9 lat do przodu to tych odsetek Bank Ci do przodu nie nalicza więc Ci ich nie zwróci - po prostu ich jeszcze nie zapłaciłeś za kolejne 9 lat, a gdy nadpłacisz te 9 lat do przodu to nadpłacisz jedynie sam kapitał (bez odsetek).

 

ps. jeśli chciałbyś zobaczyć jak działa nadpłacenie kredytu zanim go całkowicie spłacisz to możesz sobie nadpłacić np: 1000zł i zobaczyć jak się kredyt nadpłaci automatycznie. Przy całkowitej spłacie kredytu cała kwota Ci się spłaci i co ważne kredyt hipoteczny zniknie Ci z konta Moje ING i nie będziesz mógł sobie już podglądać żadnych informacji odnośnie tego kredytu, dlatego przed całkowitym spłaceniem kredytu możesz sobie wygenerować np: saldo kredytu wraz z numerem rachunku technicznego itp. Ja taką informację potrzebowałem u Notariusza, gdy sprzedawałem mieszkanie. Z tego co kojarze po spłacie kredytu takie zaświadczenie jest odpłatne (kosztuje chyba 50zł), więc można nadpłacić 99% pozostałej kwoty kredytu i wygenerować potrzebne zaświadczenia i wtedy całkowicie spłacić pozostały 1% kwoty kredytu i kredy się zamknie.

m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 2 z 14 (32 030 wyświetleń)

Re.: Całkowita przedterminowa spłata kredytu hipotecznego

A jak mineły już 14 dni, mam się martwić czy grzecznie czekać ?

pozdrawiam

Darek

Odpowiedz
0 Lajków
kakureta
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
13-01-2022
Wiadomość 3 z 14 (27 374 wyświetleń)

Re: Re.: Całkowita przedterminowa spłata kredytu hipotecznego

@kakureta Mamy 14 dni kalendarzowych na wysłanie dokumentów, które pozwolą na zwolnienie zabezpieczeń (np.: potwierdzenie całkowitej spłaty, zezwolenie na wykreślenie hipoteki z księgi wieczystej).
Wysyłamy je listem poleconym, na adres korespondencyjny głównego kredytobiorcy (wymienionego na umowie jako pierwszy), albo na adres kredytobiorcy, który złożył dyspozycję całkowitej spłaty (jeśli była wymagana). Do tego terminu trzeba jeszcze dodać czas na dostarczenie przesyłki przez pocztę.

Jeśli czas minął, a Ty nie otrzymałeś od nas listu, skontaktuj się z nami pod numerem 32 357 00 69, albo napisz do nas na czacie, po zalogowaniu do Mojego ING. Sprawdzimy to. 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
OlaM
Były moderator
Były moderator icon
81
13
26-05-2021
Wiadomość 4 z 14 (27 349 wyświetleń)

Re: Re.: Całkowita przedterminowa spłata kredytu hipotecznego

Dzień dobry!
Mam pytanie o czas całkowitej spłaty kredytu - konkretnie: wczoraj zrobiliśmy przelew całej pozostałej kwoty zadłużenia na rachunek do spłaty kredytu. Kwota zeszła z konta, jest zablokowana, a kredyt oczywiście jest nadal w kwocie, jaka spłacaliśmy. Czy przelew na to konto idzie dłużej? Albo wymagana jest jakaś dodatkowa weryfikacja? Czy zależy ona od kwoty? Było to ponad 60 tys., jaki będzie czas oczekiwania na zatwierdzenie spłaty?
Będę wdzięczna za odpowiedź Emotikon: Szczęśliwy
Odpowiedz
0 Lajków
brylosia
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
08-04-2022
Wiadomość 5 z 14 (23 774 wyświetleń)

Re: Re.: Całkowita przedterminowa spłata kredytu hipotecznego

Spłata i zamknięcie kredytu realizujemy automatycznie, jeśli ją zlecisz. W sytuacji gdy nadal kwota nie została pobrana, skontaktuj się proszę z naszymi doradcami hipotecznymi na czacie w Moje ING. Sprawdzą co się dzieje na Twoim kredycie. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
408
81
18-01-2021
Wiadomość 6 z 14 (23 470 wyświetleń)

Re.: Całkowita przedterminowa spłata kredytu hipotecznego

A jak wygląda kwestia zwrotu części prowizji którą zapłaciłem przy uruchomieniu kredytu? kredyt brałem w 2018r, przy uruchomieniu płaciłem ok 2800 zł by obniżyć marżę banku. W przyszłym tygodniu zamierzam spłacić cały kredyt, czy trzeba wnioskować o zwrot części tej prowizji czy zostanie to rozliczone automatycznie wraz z przyjściem dokumentów po spłacie kredytu?

Odpowiedz
0 Lajków
barman1234
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
1
14-09-2018
Wiadomość 7 z 14 (22 921 wyświetleń)

Re: Re.: Całkowita przedterminowa spłata kredytu hipotecznego

@barman1234, automatycznie po spłacie reszty kredytu obliczymy kwotę przysługującego zwrotu za prowizję i przelejemy ją na konto w ciągu 14 dni roboczych po spłacie. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
316
61
04-09-2015
Wiadomość 8 z 14 (22 806 wyświetleń)

Re: Re.: Całkowita przedterminowa spłata kredytu hipotecznego

Dziękuje za odpowiedź, dziś dokonałem całkowitej spłaty kredytu i czekam na dokumenty i zwrot prowizji.

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie obowiązkowego ubezpieczenia nieruchomości przy kredycie hipotecznym (PZU), czy ING informuje o spłacie i wygaśnięciu ubezpieczenia PZU czy ja jako klient mam ich o tym poinformować?

Odpowiedz
0 Lajków
barman1234
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
1
14-09-2018
Wiadomość 9 z 14 (22 499 wyświetleń)

Re: Re.: Całkowita przedterminowa spłata kredytu hipotecznego

Wszystkie formalności związane z ubezpieczeniem dokonujemy my Emotikon: Szczęśliwy Zamkniemy ubezpieczenie i poinformujemy wybrane towarzystwo ubezpieczeniowe - w Twojej sytuacji PZU. 


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartynaC
Moderator
Moderator icon
421
93
12-04-2017
Wiadomość 10 z 14 (22 426 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy