Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Aplikacja ING nie uwzględniła jednej z wybranych dat przy składaniu wniosku o wakacje kredytowe

Dzień dobry,

Składałem dzisiaj wniosek o wakacje kredytowe i ku mojemu zaskoczeniu, po sprawdzeniu złożonego wniosku w folderze z dokumentami na moim koncie ING, nie widnieje tam jedna z wnioskowanych przeze mnie dat. Mianowicie data wrześniowa tego roku. Z 8 wnioskowanych terminów system w niezrozumiały dla mnie sposób przetworzył tylko 7. Co mogę teraz zrobić, co da mi gwarancję, by wniosek zawierał także termin wrześniowy?

Pozdrawiam i dziękuję z góry za merytoryczne odpowiedzi.

Odpowiedz
0 Lajków
Łukasz_Jot
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
29-07-2022
Wiadomość 1 z 17 (2 764 wyświetleń)

Re.: Aplikacja ING nie uwzględniła jednej z wybranych dat przy składaniu wniosku o wakacje kredytowe

W ramach procedury wnioskowania elektronicznego ING nic nie mozna zrobic, gdy wniosek wielookresowy blokuje mozliwosc skladania nowych wnioskow, a procedury korekty nie ma. Zakladam, ze konsultanci maja jednak tu jakies mozliwosci i pomoga. W ostatecznosci moze wniosek o odstapienie i rownolegle nowy wniosek o zawieszenie, ale prawdopodobnie z pominieciem bankowosci elektronicznej.
Odpowiedz
0 Lajków
onlyoneme
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
99
56
14-07-2022
Wiadomość 2 z 17 (2 715 wyświetleń)

Re.: Aplikacja ING nie uwzględniła jednej z wybranych dat przy składaniu wniosku o wakacje kredytowe

Jasne, zastanawia mnie natomiast czy bank zdąży rozpatrzyć wniosek o odstąpienie przed 10 sierpnia( moją datą płatności raty), co stanowi najpóźniej 7 dni roboczych z ustawowych 14, przysługujących bankowi.

Odpowiedz
0 Lajków
Łukasz_Jot
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
29-07-2022
Wiadomość 3 z 17 (2 685 wyświetleń)

Re.: Aplikacja ING nie uwzględniła jednej z wybranych dat przy składaniu wniosku o wakacje kredytowe


@Łukasz_Jot:

Jasne, zastanawia mnie natomiast czy bank zdąży rozpatrzyć wniosek o odstąpienie przed 10 sierpnia( moją datą płatności raty), co stanowi najpóźniej 7 dni roboczych z ustawowych 14, przysługujących bankowi.


Jak nie zdąży to znaczy, że za sierpień będą wakacjeEmotikon: Mrugający a do września zdążysz złożyć kolejny wniosek. Gorzej jak Bank zdąży a zanim dostaniesz info i uruchomi się opcja w apce nie zdążysz złożyć kolejnego wniosku wtedy "sierpniowe wakacje" przepadną bezpowrotnie.

Odpowiedz
0 Lajków
DreSikPL
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
8
18-07-2022
Wiadomość 4 z 17 (2 663 wyświetleń)

Re.: Aplikacja ING nie uwzględniła jednej z wybranych dat przy składaniu wniosku o wakacje kredytowe

Sam przy składaniu wniosku zauważyłem, ze wrześniowa rata została magicznie odznaczona po zaznaczaniu kolejnych miesięcy do zawieszenia. Przed wysłaniem formularza sprawdzałem po kolei kwartały i po ponownym zaznaczeniu września 2022 było już ok. 

Odpowiedz
0 Lajków
navvro
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
29-07-2022
Wiadomość 5 z 17 (2 638 wyświetleń)

Re.: Aplikacja ING nie uwzględniła jednej z wybranych dat przy składaniu wniosku o wakacje kredytowe

U mnie identyczna sytuacja. Również nie wczytalo mi wrześniowej raty - aplikacja przez cały dzień była niedostępna, a jak już udało mi się dojść do wniosku, zacinała się niemiłosiernie i najprawdopodniej nie zapisała września jako miesiąca wakacji. Niestety czat i infolinia tez nie funkcjonują, także zostało chyba zaczekać do przyszłego tygodnia i próbować rozwiązać sytuacje Emotikon: Szczęśliwy
Odpowiedz
0 Lajków
Olixminix
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
5
0
29-07-2022
Wiadomość 6 z 17 (2 631 wyświetleń)

Re.: Aplikacja ING nie uwzględniła jednej z wybranych dat przy składaniu wniosku o wakacje kredytowe

Po kontakcie z moim opiekunem klienta otrzymałem instrukcję, by niezwłocznie przesłać wniosek o odstąpieniu od wakacji oraz napisać emaila z opisem problemu. Ma to zostać rozpatrzone tak, bym mógł przed 10.08 złożyć ponownie wniosek o wakacje z uwzględnieniem sierpniowej raty.
Tak więc jeśli ktoś się zetknął z takim samym problemem, niech dzwoni do swojego opiekuna.
Odpowiedz
0 Lajków
Łukasz_Jot
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
29-07-2022
Wiadomość 7 z 17 (2 595 wyświetleń)

Re.: Aplikacja ING nie uwzględniła jednej z wybranych dat przy składaniu wniosku o wakacje kredytowe

Właśnie teraz rozmawiałam z opiekunem i dostałam info ze ścieżka odstąpienia, ale każą tam wysłać wiadomość przez aplikacje, a limit znaków tam to 140 i nie jestem w stanie opisać problemu. Na jakiego maila zasugerowali wysłać wiadomość?
Odpowiedz
0 Lajków
Olixminix
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
5
0
29-07-2022
Wiadomość 8 z 17 (2 589 wyświetleń)

Re.: Aplikacja ING nie uwzględniła jednej z wybranych dat przy składaniu wniosku o wakacje kredytowe

[ Edytowane ]

email swojego opiekuna klienta.

Precyzując, odstąpienie jako załączony plik poprzez moje ING, natomiast opis problemu na email opiekuna klienta.

Odpowiedz
0 Lajków
Łukasz_Jot
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
29-07-2022
Wiadomość 9 z 17 (2 583 wyświetleń)

Re.: Aplikacja ING nie uwzględniła jednej z wybranych dat przy składaniu wniosku o wakacje kredytowe


@Olixminix:
U mnie identyczna sytuacja. Również nie wczytalo mi wrześniowej raty - aplikacja przez cały dzień była niedostępna, a jak już udało mi się dojść do wniosku, zacinała się niemiłosiernie i najprawdopodniej nie zapisała września jako miesiąca wakacji. Niestety czat i infolinia tez nie funkcjonują, także zostało chyba zaczekać do przyszłego tygodnia i próbować rozwiązać sytuacje Emotikon: Szczęśliwy

Rano już o tym pisałem i uczulałem. Jest zaznaczony kwadracik na pierwszy kwartał ale domyślnie zaznaczony jest tylko sierpień. To nie błąd wczytania tylko nie zaznaczacie tego, bo z automatu przechodzicie dalej skoro "kwadracik" się świeci jako oznaczony. Uczulałem na to już rano jako "haczyk" drugą rzeczą co na swoim przykładzie się nauczyłem to brak informacji i możliwości odszukania załączonego pełnomocnictwa. Treść wniosku jest ale nie ma nigdzie info o złożonym pełnomocnictwieEmotikon: Mrugający To, że za każdym razem trzeba rozwijać menu i się wczytuje przeskakuje to już pomijam ale trick jak widać w wielu przypadkach okazał się być udanyEmotikon: Szczęśliwy Teraz rozpatrywanie sprawy będzie przyszły tydzień w aplikacji składanie wniosków zablokowane (bo już złożony) i się okaże, że wrzesień "odzyskacie" ale sierpień już przepadnie.

Odpowiedz
0 Lajków
DreSikPL
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
8
18-07-2022
Wiadomość 10 z 17 (2 516 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Pełnomocnictwo aktualizacja dokumentu tożsamości - zagranica

Pełnomocnictwo musi być sporządzone w formie pisemnej z podpisem mocodawcy potwierdzonym przez notariusza albo w formie aktu notarialnego. W przypadku, gdy dokument pełnomocnictwa sporządzony jest za

...

23-04-2024
Re: Re.: Koszt przelewu z ING na konto karty REVOULT

Jeśli doładowujesz konto w PLN, korzystając z karty, to nie pobierzemy prowizji. Jednak w przypadku, gdy robisz przelew w PLN, na konto w banku zagranicznym, pobierzemy 40 zł. Tylko przelewy w euro, d

...

22-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

My pierwsze zaświadczenia mieliśmy z lutego i jak tylko wiedzieliśmy, że nie zmieścimy się w 2 miesiącach, wzięliśmy nowe. Wydaje mi się, że osoby które składają wniosek bezpośrednio do banku szybciej...

22-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy