Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Zawieszona DG, wypowiedzenie umowy konta

Sytuacja wygląda następująco: jakieś 3 miesiące temu dostałem komunikat w systemie transakcyjnym ING z żądaniem złożenia wyjaśnień, w jakim celu korzystam z karty kredytowej wydanej do rachunku bieżącego, mając zawieszoną działalność gospodarczą; kiedy zamierzam ją odwiesić i jaki rodzaj działalności prowadzić. Wyjaśnienia pisemnie złożyłem (odp: bieżące transakcje typu codzienne zakupy, basen, paliwo, itp... w sumie nic szczególnego a wznowić może planuję w pod koniec roku lub na początku przyszłego - zaznaczam, że mam (miałem) r-k w ING od 2008 roku więc spory czas na wypracowanie statusu rzetelnego klienta). Minął miesiąc a tu nagle wpada listem poleconym wypowiedzenie rachunku bieżącego dla DG oraz OKO (podstawa: brak możliwości stosowania środków zabezpieczenia finansowego banku czy jakoś tak...) dla DG; ok trudno się mówi, znając praktyki tego banku -choćby wyczytane na tym forum, nie było to dla mnie zaskoczeniem, z resztą jeśli wznowię działalność to mam na pęczki lepszych warunków w innych bankach. Tym niemniej prócz umowy na rachunki bankowe dla DG mam jeszcze chyba zawartą umowę na kartę kredytową, którą regularnie używam, a do tego produktu tj. KK wypowiedzenia nie otrzymałem.

 

Tak więc mam pytanie, bo nie chciałbym być zaskoczony brakiem dostępu do tego instrumentu finansowego np. będąc w restauracji albo na jakiejś eskapadzie - czy według praktyk ING, wypowiedzenie rachunków związanych z DG jest jednoznaczne z zamknięciem karty kredytowej?
(konto dla karty ma inny numer niż te, których dotyczyło wypowiedzenie)

Rachunki bieżący i oszczędnościowy zostały mi zamknięte 2 dni temu, zaś karta kredytowa nadal widnieje w ST i nadal mogę się nią posługiwać - pytanie tylko jak długo?

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 1 z 5 (957 wyświetleń)

Re.: Zawieszona DG, wypowiedzenie umowy konta

Prosimy, skontaktuj się z nami na czacie po zalogowaniu do Mojego ING. Dzięki temu będziemy mieli wgląd do danych w systemie i sprawdzimy to


-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
Odpowiedz
0 Lajków
SylwiaG
Moderator
Moderator icon
179
41
23-04-2018
Wiadomość 2 z 5 (839 wyświetleń)

Re.: Zawieszona DG, wypowiedzenie umowy konta

[ Edytowane ]

To jakiś żart?

- Po pierwsze, chciałbym jednak pozostać anonimowy

- Pod drugie, czy potraficie odpowiedzieć na proste, zadane w tym wątku pytanie? Czyli "czy według praktyk ING, wypowiedzenie rachunków związanych z DG jest jednoznaczne z zamknięciem karty kredytowej?"

 

przecież wszystko dokładnie zostało opisane, więc nie ma czego sprawdzać w systemie, to nie reklamacja... zwłaszcza, że wcale nie zależy mi na likwidacji tej KK

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 3 z 5 (792 wyświetleń)

Re.: Zawieszona DG, wypowiedzenie umowy konta

Tutaj nie jesteśmy w stanie dla Ciebie tego wyjaśnić. Skontaktuj się z nami na czacie po zalogowaniu do Mojego ING - sprawdzimy to.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszS
Moderator
Moderator icon
168
32
02-09-2021
Wiadomość 4 z 5 (678 wyświetleń)

Re.: Zawieszona DG, wypowiedzenie umowy konta

hm... widzę że rozmawiam z botem ;p

- a zadałem proste pytanie

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 5 z 5 (618 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Zwiększenie limitu KK nie działa

"Ponownie" nie udostępnicie go wszystkim klientom ponieważ on nigdy nie był dostępny dla wszystkich klientów.

Po prostu pojawił się guzik w szczegółach karty kredytowej i od samego początku nie działa.

...

08-09-2024
Re.: Zwiększenie limitu KK nie działa

Aktualnie prowadzimy testy tej funkcjonalności i jeśli wszystko będzie działać prawidłowo, to niedługo ponownie udostępnimy proces dla wszystkich klientów. Nie chcemy podawać konkretnej daty, żeby nie

...

08-09-2024
Re: Blokada Przelewu BLIK

Czy ja moge zablokować przelew blik

08-09-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy