Odpowiedz

Dyspozycja na wypadek śmierci

Jeśli ktoś chce wydać dyspozycję wypłaty środków z konta swoim wnukom, to czy musi brać ze sobą jakieś konkretne dokumenty dotyczące pokrewieństwa, czy wystarczy swój dokument tożsamości i oświadczenie woli?
Osoba ta z oczywistych względów zna wszystkie dane wnuków, tj. pesele, imiona, nazwiska, imiona rodziców itd. (widziałem, że w którymś z postów ktoś napisał: Powinien znać: imię, nazwisko, imię ojca, matki, pesel, adres i stopień pokrewieństwa).

ryszyn
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
1
02-05-2023
Wiadomość 1 z 2 (537 wyświetleń)

Re.: Dyspozycja na wypadek śmierci

Potrzebne dane zapisobiorcy to:
- imię i nazwisko
- imię ojca i matki
- PESEL (lub data urodzenia, jeśli zapisobiorca nie jest rezydentem podatkowym Polski)
- adres
- stopień pokrewieństwa
- wysokość zapisu

Te informacje będą wystarczające, do złożenia dyspozycji na wypadek śmierci.


-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
DominikaW
Moderator
Moderator icon
247
47
11-02-2020
Wiadomość 2 z 2 (466 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Zwiększenie limitu KK nie działa

"Ponownie" nie udostępnicie go wszystkim klientom ponieważ on nigdy nie był dostępny dla wszystkich klientów.

Po prostu pojawił się guzik w szczegółach karty kredytowej i od samego początku nie działa.

...

08-09-2024
Re.: Zwiększenie limitu KK nie działa

Aktualnie prowadzimy testy tej funkcjonalności i jeśli wszystko będzie działać prawidłowo, to niedługo ponownie udostępnimy proces dla wszystkich klientów. Nie chcemy podawać konkretnej daty, żeby nie

...

08-09-2024
Re: Blokada Przelewu BLIK

Czy ja moge zablokować przelew blik

08-09-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy