Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Przelew z automatyczną weryfikacją konta odbiorcy na "białej liście"

Kiedy będą dostępne przelewy z weryfikacją konta odbiorcy na tak zwanej białej liście (Wykaz podmiotów zarejestrowanych jako podatnicy VAT, niezarejestrowanych oraz wykreślonych i przywróconych do rejestru VAT)?

 

Obowiązek weryfikacji kont odbiorcy wchodzi od 01 stycznia 2020 r. - konkurencja już udostępniła klientom możliwość automatycznej weryfikacji zarówno w dniu wpisywania przelewu jak i w dniu realizacji.

Odpowiedz
0 Lajków
Pawel_
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
31-12-2019
Wiadomość 1 z 7 (6 623 wyświetleń)

Re: Przelew z automatyczną weryfikacją konta odbiorcy na "białej liście"

Weryfikacja automatyczna to usługa dodatkowa, która nie musi być udostępniana przez banki. Jeśli coś się u nas zmieni, na pewno będziemy o tym informować Emotikon: Szczęśliwy


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
560
122
19-03-2018
Wiadomość 2 z 7 (6 529 wyświetleń)

Re: Przelew z automatyczną weryfikacją konta odbiorcy na "białej liście"

Rozumiem że bank ING wdraża tylko to do czego jest zmuszony przez ustawodawcę, lub nowy "lepszy" interfejs, ewentualnie to co jest wygodne dla banku - a jak można zrobić coś co realnie ułatwi obsługę klientom to usłyszymy "to usługa dodatkowa, która nie musi być udostępniana przez banki".

Odpowiedz
0 Lajków
Pawel_
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
31-12-2019
Wiadomość 3 z 7 (6 519 wyświetleń)

Re: Przelew z automatyczną weryfikacją konta odbiorcy na "białej liście"

Przykro nam, że tak uważasz. Przyglądamy się nowym rozwiązaniom i nie mówimy nie automatycznej weryfikacji Emotikon: Szczęśliwy Na ten moment, nie mamy jednak bardziej szczegółowych informacji.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
560
122
19-03-2018
Wiadomość 4 z 7 (6 449 wyświetleń)

Re: Przelew z automatyczną weryfikacją konta odbiorcy na "białej liście"

Wracam z nowymi informacjami Emotikon: Szczęśliwy Udostępniliśmy w module fakturowym ING, narzędzie pozwalające na weryfikację konta kontrahenta wobec "Białej listy". Użytkownik ma taką możliwość zarówno z poziomu zlecania płatności za konkretną fakturę do Mojego ING, jak i z poziomu danych kontrahenta.

 

ingksiegowosc.jpg

 

ingksiegowosc1.jpg

Oprócz tego, można skorzystać z możliwości sprawdzenia statusu VAT swojego kontrahenta - zarówno z poziomu wystawionej faktury, jak i danych kontrahenta:

ingksiegowosc2.jpg

Więcej informacji o zmianach w ING Księgowość udostępniliśmy na naszej stronie.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
560
122
19-03-2018
Wiadomość 5 z 7 (6 262 wyświetleń)

Re: Przelew z automatyczną weryfikacją konta odbiorcy na "białej liście"

Witam

Czy coś zmieniło się w tej kwestii? Chodzi o to czy można dokonać automatycznej weryfikacji z białą listą wprost z bankowości a nie poprzez osobne moduły jak księgowość? Księgowość prowadzę w innym miejscu i z powodu tylko tej opcji nie mam zamiaru tego zmieniać, wygodniej może okazać się zmienić bank.

Zależy mi na automatycznej weryfikacji numeru konta podczas dokonywania przelewów.

Odpowiedz
0 Lajków
ElecTrick
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
24-04-2021
Wiadomość 6 z 7 (3 664 wyświetleń)

Re: Przelew z automatyczną weryfikacją konta odbiorcy na "białej liście"

[ Edytowane ]

Dziękujemy za Twoją sugestię, skierowałam ją do odpowiedniego zespołu. Na ten moment nie wprowadziliśmy żadnych zmian. Jeśli w przyszłości będziemy chcieli udostępnić taką możliwość, poinformujemy o tym. 

 

Damian

 

Odpowiedz
0 Lajków
DamianB
Były moderator
Były moderator icon
108
21
14-12-2020
Wiadomość 7 z 7 (3 556 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy