Odpowiedz

Pliki HBCI, OFX

Witam 

Czy bank wspiera HBCI/FinTS ? Kolejne pytanie, czy bank wspiera bezpośrednie połączenia OFX ? 

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
Radecki
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
32
9
25-09-2018
Wiadomość 1 z 10 (34 753 wyświetleń)

Re: Pliki HBCI, OFX

Napisz proszę co dokładnie masz na myśli? Emotikon: Szczęśliwy Z czym wiąże się Twoje pytanie?


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
559
122
19-03-2018
Wiadomość 2 z 10 (34 701 wyświetleń)

Re: Pliki HBCI, OFX

Chciałbym pobierać wyciągi do programu iFinance
Odpowiedz
0 Lajków
Radecki
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
32
9
25-09-2018
Wiadomość 3 z 10 (34 697 wyświetleń)

Re: Pliki HBCI, OFX

Do obsługi przez systemy zewnętrzne spróbuj wykorzystać format MT940, w którym również udostępniamy wyciągi w Moim ING. Dodatkowo listę transakcji możesz pobrać w formacie CSV z poziomu historii transakcji po wybraniu opcji: „Pobierz listę transakcji”. 

 

Wspomniane przez Ciebie formaty dotyczą indywidualnych nazw plików zewnętrznego programu i tych plików obecnie nie wspieramy. Dodałam jednak tę informację, jako Twoja sugestię na usprawnienie naszych usług. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaR
Były moderator
Były moderator icon
168
22
02-11-2016
Wiadomość 4 z 10 (34 498 wyświetleń)

Re: Pliki HBCI, OFX

Inną sprawą jest, że nie ma obecnie możliwości automatyzacji pobierania plików MT940 czy CSV - za każdym razem trzeba się przeklikiwać przez filtry, żeby sobie pobrać to, o co chodzi - efektywność pracy przy takim podejściu jest znikoma.

Odpowiedz
0 Lajków
ArekK
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
54
24
11-04-2017
Wiadomość 5 z 10 (33 602 wyświetleń)

Re: Pliki HBCI, OFX

Dziękujemy za Twoją sugestię - zapisaliśmy ją. Cały czas rozwijamy system i weryfikujemy opinie naszych klientów. Niestety w najbliższym czasie nie przewidujemy opcji zapisywania ustawień filtrów na historii transakcji.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaR
Były moderator
Były moderator icon
168
22
02-11-2016
Wiadomość 6 z 10 (33 582 wyświetleń)

Re: Pliki HBCI, OFX

W ING Business funkcjonalności co do formatu eksportu plików i tworzenia szablonów jest więcej i tu wielki plus dla ING

Odpowiedz
0 Lajków
guren
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
41
3
08-04-2017
Wiadomość 7 z 10 (33 549 wyświetleń)

Re: Pliki HBCI, OFX

Tyle, że ING Business nie jest dostępny dla małych przedsiębiorców, którzy dzisiaj nie są już kolesiami z warzywniaków, ale często to firmy technologiczne, sprzedające produkty elektronicznie, a więc mające wymagania związane z jakąś automatyzacją rozliczeń.

 

Brak tego typu narzędzi w ING dla firm, brak dostępu do ING Business skutecznie utrudnia im działalność. 

 

Odpowiedz
0 Lajków
ArekK
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
54
24
11-04-2017
Wiadomość 8 z 10 (33 542 wyświetleń)

Re.: Pliki HBCI, OFX

Czy bank obsługuje HBCI(+) w INGbusiness? synchronizacja zmian / połączenie z programami finansowymi?
Ręczne pobieranie plików CSV/MT940 to nie jest opcja dla rozwiązania biznesowego myślę.

Dziękuję bardzo
Odpowiedz
0 Lajków
mucnet
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
09-08-2022
Wiadomość 9 z 10 (14 893 wyświetleń)

Re: Re.: Pliki HBCI, OFX

Nie obsługujemy formatu pliku *.hbci Generalnie, w bankowości internetowej nie korzystamy z rozwiązań firmy Microsoft.

W INGBusiness mamy inne metody autoryzacji logowania / akceptacji przelewów.
Format plików z informacjami zwrotnymi to standardowo plik płaski typu MT940 MT942 lub plik w formacie *xml

Zapraszam do zapoznania się z informacjami zaprezentowanymi na stronie banku pod linkiem : https://www.ing.pl/przedsiebiorstwa-i-jst/centrum-pomocy-online

Dodatkowo zapraszam do zapoznania się z informacjami o dodatkowych formach komunikowania się z systemem bankowym - https://www.ing.pl/ingbusiness/webservice

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 10 z 10 (14 833 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Bezpieczeństwo pieniędzy naszych klientów jest bardzo ważne. Posiadany szereg zabezpieczeń oraz nieustannie pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, które są zgodne z najnowszymi standardami bezpieczeństwa

...

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy