Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Konto walutowe - korzysta ktoś? Jak się spisuje? Ktoś może porównywał z innymi?

Cześć Emotikon: Szczęśliwy
Z racji na konieczność częstego robienia zakupów w dolarach uznałem, że czas założyć sobie konto walutowe. Czy ktoś korzysta z takiego konta do robienia zakupów, np. w Chinach? Jak to wygląda w porównaniu z kontami innych banków (ktoś może porównywał) ?

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi!

Odpowiedz
0 Lajków
Tymcio
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
186
35
26-09-2016
Wiadomość 1 z 9 (15 411 wyświetleń)

Re.: Konto walutowe - korzysta ktoś? Jak się spisuje? Ktoś może porównywał z innymi?

W ofercie mamy bezpłatne konto w USD. Prowadzenie konta, jest bezpłatne. Do konta nie wydajemy karty, udostępniamy dostęp do bankowości internmetowej.  Dzięki niemu, masz stałą kontrlę swoich wydatkó i możesz zlecać przelewy walutowe ( np. do Chin). Więcej szczegółów na naszej stronie.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 2 z 9 (15 360 wyświetleń)

Re.: Konto walutowe - korzysta ktoś? Jak się spisuje? Ktoś może porównywał z innymi?

Zamiast bawić się w konto walutowe w ING załóż sobie konto w kantorze Aliorze - dostaniesz kartę za darmo (wystarczy zrobić chociaż jedną płatność) i do tego masz normalne kursy (a nie takie dramatyczne jak w ING z gigantycznym spread) Emotikon: Bardzo szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
wojciech
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
245
89
02-03-2016
Wiadomość 3 z 9 (15 292 wyświetleń)

Re.: Konto walutowe - korzysta ktoś? Jak się spisuje? Ktoś może porównywał z innymi?

Ok, już dałem radę Emotikon: Szczęśliwy Dzięki za odpowiedzi.

Odpowiedz
0 Lajków
Tymcio
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
186
35
26-09-2016
Wiadomość 4 z 9 (15 325 wyświetleń)

Re.: Konto walutowe - korzysta ktoś? Jak się spisuje? Ktoś może porównywał z innymi?

przelicznik kursów w ING przy płatności kartą kredytową (np. wirtualną) jest całkiem przyzwoity.

Rzecz jasna konto w USD zasilane np. z internetowego kantoru będzie nieco tańsze.

Odpowiedz
0 Lajków
dawidt
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
59
36
04-10-2016
Wiadomość 5 z 9 (15 227 wyświetleń)

Re.: Konto walutowe - korzysta ktoś? Jak się spisuje? Ktoś może porównywał z innymi?

[ Edytowane ]

@dawidtWalutą rozliczeniową karty kredytowej jest EUR. Jak płacisz w USD to najpierw dokonamy przeliczenia na EUR z zastosowaniem kursu obowiązującego w organizacji płatniczej w dniu rozliczenia. A następnie z EUR na PLN przeliczymy według kursu sprzedaży dewiz w banku. Prościej jest, jak płacisz kartą kredytową w EUR, bo wtedy kwotę przeliczymy tylko raz po kurse banku.

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
IwonaP
Były moderator
Były moderator icon
136
42
04-09-2015
Wiadomość 6 z 9 (15 185 wyświetleń)

Re.: Konto walutowe - korzysta ktoś? Jak się spisuje? Ktoś może porównywał z innymi?


IwonaP pisze:

@dawidtWalutą rozliczeniową karty kredytowej jest EUR. Jak płacisz w USD to najpierw dokonamy przeliczenia na EUR z zastosowaniem kursu obowiązującego w organizacji płatniczej w dniu rozliczenia. A następnie z EUR na PLN przeliczymy według kursu sprzedaży dewiz w banku. Prościej jest, jak płacisz kartą kredytową w EUR, bo wtedy kwotę przeliczymy tylko raz po kurse banku.


Eeee? od kiedy ING oferuje karty kredytowe w walucie? Już pomijam kuriozum w postaci podwójnego-potrójnego przewalutowania (USD-EUR-PLN-USD jeżeli to była karta do konta walutowego?!) ale:

* https://www.ingbank.pl/kursy-walut - spread na poziomie 6%

EU1 EUR (EUR)4,2887 PLN4,5539 PLN6,00 % 
USA1 USD (USD)4,1158 PLN4,3704 PLN6,00 %

gdzie "wiodące kantory internetowe" maja trochę niższy (najczęściej 2-3 grosze) (na przykład z dzisiaj: "4,2258/4,2618" przy czym w łeekend kurs jest zawsze gorszy)

* nie jestem pewien, ale ING ma chyba dodakową prowizję przy płatnościach w walucie więc sama radośc.

 

Dla przykładu przy kupowaniu czegoś za 1000USD oddajemy bankowi 1000*(4,3704-4,2618) = 1000*0,1086 = 100PLN, które mogłoby zostać w naszej keiszeni... no ale ktoś wciąż może uważać, że produkty walutowe ING są dobre i opłacalne Emotikon: Bardzo szczęśliwy

 

Ciekawe czy ta wiadomość też zostanie usunięta... wszak wytykam niedoskonałości banku i moderatorów... #dobrazmiana ;-)

Odpowiedz
0 Lajków
wojciech
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
245
89
02-03-2016
Wiadomość 7 z 9 (15 109 wyświetleń)

Re.: Konto walutowe - korzysta ktoś? Jak się spisuje? Ktoś może porównywał z innymi?

[ Edytowane ]

@wojciech  @dawidt Karty kedytowe prowadzimy w PLN. Walutą rozliczeniową kart kredytowych jest EUR.
W przypadku płatności w EUR kartą kredytową przewalutowanie jest jedno - z EUR na PLN. W przypadku płatności w innej walucie przewalutowania są dwa - z danej waluty na kwotę w EUR (według kursu organizacji płatniczej), potem z EUR na PLN (według naszego kursu). Nie ma potrójnego przewalutowania.

Karty wirtualne również prowadzimy w PLN. Jednak ich walutą rozliczeniową jest PLN.
Transakcje dokonane w innych walutach niż PLN przeliczane są na PLN z zastosowaniem kursu obowiązującego w systemie VISA w dniu przeliczenia transakcji przez VISA.

Przy płatnościach bezgotówkowych kartą kredytową lub wirtualną nie ma dodatkowych prowizji.

 





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 8 z 9 (15 081 wyświetleń)

Re.: Konto walutowe - korzysta ktoś? Jak się spisuje? Ktoś może porównywał z innymi?

Dobra. Cofam co napisałem o płaceniu karta ING w walucie. Chciałem po prostu coś dobrego powiedzieć o tym banku...

Odpowiedz
0 Lajków
dawidt
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
59
36
04-10-2016
Wiadomość 9 z 9 (15 015 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy