Odpowiedz

Aktualizacja danych

Dzien dobry, mam pytanie dotyczące aktualizacji danych z dowodu osobistego. Mianowicie skończył mi i mam juz nowy, i pytanie czy musze koniecznie w bankowości internetowej wysyłać dwa zdjęcia ? Uważam że to jest bardzo nie bezpieczne, np mbank prosi tylko o wpisanie nr i serii i akceptujesz to kodem i to jest super ...proszę odp i co będzie jak nie zaktualizuje ?
Odpowiedz
0 Lajków
Pawellos
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
2
11-02-2021
Wiadomość 1 z 7 (6 432 wyświetleń)

Re: Aktualizacja danych

Dzień dobry,

tak, prosimy o zdjęcia obu stron dowodu. Jeśli obawiasz się podać te dane internetowo, możesz w tym celu udać się do naszego oddziału. 

Jeśli nie dostarczysz nam skanu dokumentu, to możemy ograniczyć dostęp do nowych rozwiązań i usług u nas. 
 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 7 (6 365 wyświetleń)

Re: Aktualizacja danych

Chodzi mi o to by nie były zablokowane przelewy wychodzące i karta 😉 jeżeli chodzi o oferty lub kredyt to już wtedy bede sie martwił. A tak na marginesie dlaczego taka jest forma aktualizacji ? Czy bank nie boi się o hakerów itd ? Dlaczego w innych bankach jest to bezpieczniejsze ?
Pawellos
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
2
11-02-2021
Wiadomość 3 z 7 (6 359 wyświetleń)

Re: Aktualizacja danych

[ Edytowane ]

@Pawellos Przelewy wychodzące, przychodzące i karta będą aktywne mimo braku ważności dokumentu tożsamości. Nie ograniczamy w takiej sytuacji podglądu do konta i realizacji transakcji. Zdjęcia lub skany dokumentu tożsamości wymagamy związku z Ustawą z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Takie dane zapisujemy na bezpiecznych bankowych serwerach i nie ma możliwości wycieku danych.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
533
119
12-04-2017
Wiadomość 4 z 7 (6 282 wyświetleń)

Re.: Aktualizacja danych

witam, trochę odnowię temat. Zmieniłem dowód. Wiem, że potrzebujecie skanu - choć za chińskiego króla nie rozumiem po co Wam to jest. Trudno, może to kiedyś pojmę. Chcę w aplikacji bądź na stronie zmienić serię i datę ważności. Niestety jest to niemożliwe. Zdjęcia telefonem nie zrobię, bo choć próbuję uwierzyć w przesyłanie takich zdjęć przez aplikację, to nie ma szans abym to zrobił. Zdjęcie zrobione telefonem od razu ląduje w chmurze, więc ... zanim trafi do Banku, wcześniej będzie gdzieś indziej. Do oddziału wybrać się trudno, jak pracują od 10 do 15. Ja wtedy też. Chciałbym uczciwie od razu powiadomić o tych zmianach, ale jak inaczej? dowód okażę jak będzie można się dostać do oddziału w innych godzinach. Ale co teraz ?
Odpowiedz
0 Lajków
Profundis
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
20-11-2019
Wiadomość 5 z 7 (6 191 wyświetleń)

Re.: Aktualizacja danych

Nic się nie stanie jak póki co nie zaktualizujesz. Jak wyżej napisane jest ze nie blokuja konta i wgl. Faktycznie mało zrozumiałe sa praktyki ING i warto by bylo to wziąć pod uwagę, glos swoich klientów powinien być wysłuchany, inne banki mogą to ten też Emotikon: Mrugający
Pawellos
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
2
11-02-2021
Wiadomość 6 z 7 (6 181 wyświetleń)

Re: Re.: Aktualizacja danych

Tak, jak pisaliśmy wcześniej przelewy wychodzące, przychodzące i karta będą aktywne mimo braku ważności dokumentu tożsamości. Nie ograniczamy w takiej sytuacji podglądu do konta i realizacji transakcji. W poniedziałki nasze oddziały czynne są do 17:00. W niektórych miastach w centrach handlowych również mamy oddziały i są one czynne dłużej. Zachęcam Cię do sprawdzenia naszych oddziałów na stronie: https://www.ing.pl/oddzialy-i-bankomaty?type=oddzial

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
DominikaW
Moderator
Moderator icon
232
45
11-02-2020
Wiadomość 7 z 7 (6 115 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy