Odpowiedz

Zamknięcie karty kredytowej a termin spłaty.

Czy zamykając w oddziale banku kartę kredytową (rozumiem, że tylko w ten sposób można zamknąć kartę kredytową i nie można tego zrobić poprzez infolinię lub bankowość internetową?) z 30 dniowym okresem wypowiedzenia, jestem zobowiązany spłacić całe zadłużenie w ciągu 30 dni?

Pytam, bo korzystając z okresu bezodsetkowego, może zdarzyć się tak, że jest np. jeszcze 40 dni okresu bezodsetkowego (czyli jednocześnie wymagany termin spłaty karty kredytowej) a okres wypowiedzenia wynosi 30 dni i w tym wypadku trzeba spłacić w ciągu 30 dni (ewentualnie tak wybrać dzień wypowiedzenia karty, żeby okres odsetkowy wynosił maksymalnie 30 dni?)?

Odpowiedz
0 Lajków
Kuba
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
46
6
02-08-2016
Wiadomość 1 z 4 (9 360 wyświetleń)

Re: Zamknięcie karty kredytowej a termin spłaty.

Karty kredytowej rzeczywiście nie zamkniesz w swojej bankowości internetowej ani telefonicznie. Możesz to zrobić w dowolnym oddziale banku. 30-dniowy okres wypowiedzenia jest jednocześnie maksymalnym terminem całkowitej spłaty tego zadłużenia. Jeżeli nie spłacisz swoich zobowiązań w tym czasie, to anulujemy wniosek o zamknięcie karty kredytowej. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 2 z 4 (9 286 wyświetleń)

Re: Zamknięcie karty kredytowej a termin spłaty.

a czy jest możliwość wysłania wypowiedzenia umowy KK mailem gdy pismo jest podpisane podpisem kwalifikowanym (czyli wg prawa równoważnym podpisowi odręcznemu)
Odpowiedz
0 Lajków
piotreq
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
29-03-2021
Wiadomość 3 z 4 (6 795 wyświetleń)

Re: Zamknięcie karty kredytowej a termin spłaty.

piotreq niestety w ten sposób nie przyjmiemy wypowiedzenia umowy.

Oprócz wizyty w oddziale, kartę kredytową możesz wypowiedzieć też poprzez przesłanie pisemnego oświadczenia na adres naszej siedziby (Katowice 40-086, ul. Sokolska 34). Wypowiedzenie powinno zawierać takie informacje jak: dane osobowe posiadacza karty (imię i nazwisko, pesel, rodzaj oraz seria i numer dokumentu tożsamości, numer telefonu kontaktowego) oraz numer rachunku karty.

 

W związku z wyjątkową sytuacją epidemiologiczną, umowę możesz wypowiedzieć też poprzez złożenie reklamacji lub przesłanie wiadomości w Moim ING.

W zgłoszeniu powinieneś zamieścić następującą treść: "Oświadczam, że rozwiązuję Umowę o kartę kredytową nr... (podajesz numer swojej umowy) ze skutkiem natychmiastowym i tym samym rezygnuję z karty kredytowej".

Dodatkowo, w zgłoszeniu powinieneś podać z jakich przyczyn nie jesteś w stanie działać zgodnie z umową (np. istnienie ograniczeń wynikających ze stanu epidemii).

 

Oświadczenie o rozwiązaniu umowy możesz też przygotować odręcznie i przesłać jego zdjęcie w Moim ING (Profil/Wiadomości/Napisz do nas/Prześlij dokumenty). Ważne, aby oświadczenie zawierało wskazaną wcześniej treść, przyczyny takiego działania oraz Twój odręczny podpis.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
560
122
19-03-2018
Wiadomość 4 z 4 (6 745 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy