Odpowiedz

Karta Kredytowa

Witam.

Czy w dobie epidemii koronawirusa możliwe jest zamknięcie karty kredytowej online/podczas rozmowy z konsultantem bez koniecznośći odwiedziania placówki?

Odpowiedz
0 Lajków
barracuda76
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
26-08-2020
Wiadomość 1 z 6 (5 303 wyświetleń)

Re: Karta Kredytowa

@barracuda76 Jeśli posiadasz naszą bankowość internetową Moje ING, kartę zamkniesz w niej. Wystarczy, że wyślesz do nas wiadomość zawierającą treść
 

Oświadczam, że rozwiązuję Umowę o kartę kredytową nr…  (nr umowy kredytowej) ze skutkiem natychmiastowym i tym samym rezygnuję z karty kredytowej.

 
oraz wskazanie z jakich przyczyn nie jesteś w stanie działać zgodnie z umową. 

Wypowiedzenie możesz złożyć również telefonicznie, ale wtedy konieczne jest dostarczenie do nas podpisanego oświadczenia w oryginale (korespondencyjnie).
 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 6 (5 239 wyświetleń)

Re: Karta Kredytowa

Witam.

Wspomina Pan o rozwiązaniu w trybie natychmiastowym i podaniu przyczyn. A można w banowości elektronicznej zamknac kartę w normalnym trybie z 1 mieiecznym wypowiedzeniem?

Odpowiedz
0 Lajków
barracuda76
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
26-08-2020
Wiadomość 3 z 6 (5 235 wyświetleń)

Re: Karta Kredytowa

@barracuda76 opisane rozwiązanie zostało wprowadzone wyjątkowo - na skutek pandemii. To jedyne możliwe rozwiązanie, polegające na odstępstwie od zawartej umowy.. 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 4 z 6 (5 233 wyświetleń)

Re: Karta Kredytowa

Może inaczej,proszę o jasną odpowiedź, jak dla 7 latka ;-)
Czy proponowana forma wypowiedzenia umowy o KK poprzez wiadomość w bankowośći internetowej w trybie natychmiastowym z jakimś wyjaśnieniem (to że nie chcę niepotrzebnie się narażać na ewentualne zakażenie jest wystarczającym powodem do zerwania umowy w trybie natychmiastowym?) nie ponosi za sobą konsekwencji finasowych dla mnie, czy też muszę się jednak udać do placówki żeby wypowiedzieć umowę w normalnym trybie, żeby nic mnie to nie kosztowało?

Odpowiedz
0 Lajków
barracuda76
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
26-08-2020
Wiadomość 5 z 6 (5 036 wyświetleń)

Re: Karta Kredytowa

@barracuda76 Powód do zamknięcia karty musi być przede wszystkim prawdziwy Emotikon: Szczęśliwy To rozwiązanie wprowadziliśmy na czas pandemii, myślę, że na podstawie tej informacji możesz wywnioskować, czy Twój powód jest wystarczający.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
DorotaB
Były moderator
Były moderator icon
38
8
11-02-2020
Wiadomość 6 z 6 (4 999 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy