Odpowiedz

BLIK a bankomaty

Nie wiem czy w dobrym miejscu ten temat. W razie czego, proszę o przeniesienie

 

Kartą debetową w koncie Direct można wypłacić raz z bankomatu obcego w okresie rozliczeniowym a każda następna wypłata 5zł.

Blikiem analogicznie raz a później 2,5zł.

Wasza cała konkurencja, która praktycznie (poza Millenium) również "kosi" za wypłaty z bankomatów obcych, pozwala wypłacać bez limitu BLIKIEM.

Jak to jest, że Wasi najwięksi konkurenci jak PKO BP, Santander (dawny Bank Złodziei WBK), mBank, Millenium i jeszcze kilka innych pozwalają wypłacać BLIKIEM z obcych bankomatów bez limitu a Wy dajecie tylko możliwość JEDNEJ wypłaty bez kosztów?

Poza tym, dlaczego nie możecie iść np drogą mBanku, który daje możliwość wypłaty praktycznie ze wszystkich bankomatów bez prowizji, gdy się wypłaci minimum 100zł? Już nie będą bardziej uderzał, bo Millenium krzyczy sobie 5 transakcji (wy 300zł) żeby nie płacić za kartę a po spełnieniu tego obowiązku - wszystkie bankomaty mają bez prowizji.

 

Czy można liczyć na zmianę podejścia z BLIKIEM do wypłat bez limitów z bankomatów i dostosowania się do obecnie panujących standardów u większości konkurencji? A może podejście, jakie mBank?

 

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 1 z 15 (8 679 wyświetleń)

Re: BLIK a bankomaty

Przekazaliśmy Twoje sugestie do zespołu, który zajmuje się tym tematem w naszym banku. Sytuację na rynku analizujemy na bieżąco. Nie wykluczamy tym samym zmian w przyszłości w tym zakresie. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 2 z 15 (8 605 wyświetleń)

Re: BLIK a bankomaty

Mam nadzieję, że bank coś z tym zmieni. Oczywiście na lepsze Emotikon: Mrugający

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 3 z 15 (8 594 wyświetleń)

Re: BLIK a bankomaty

[ Edytowane ]

Chciałbym jeszcze dodać aby było sprawiedliwie. To nie jest tak, że inne banki nie "kasują" za wypłaty z bankomatów obcych. Wy jako ING poza bankomatami własnymi oraz PlanetCash - 5zł (jedna wypłata z obcego w okresie rozliczeniowym kartą za 0zł oraz jedna BLIKIEM za 0zł)

PKO BP - bankomaty obce 10zł

Millenium - bankomaty obce (1zł Santander i 1zł Planet Cash, reszta 5zł) ale wystarczy 5 operacji kartą w miesiącu i mamy za 0zł wszystkie

Santander - własne 0zł, obce 5zł (czyli mniej więcej jak ING)

mBank - 0zł z każdego przy min wypłacie 100zł, 2,5 zł z każdego przy wypłacie poniżej 100zł

PKO SA - też ma opłaty za wypłatę z obcych

 

Więc każdy bank praktycznie pobiera prowizje za bankomaty obce. Ale te wszystkie wymienione (a to najwięksi Wasi konkurencji) nie pobierają opłat za wypłatę BLIKIEM z jakiegokolwiek bankomatu - własnego czy obcego. U was jest tylko JEDNA wypłata za darmo z bankomatów obcych (z własnych i PlanetCash nie pobieracie)

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 4 z 15 (8 585 wyświetleń)

Re: BLIK a bankomaty

Zgłosiliśmy już Twoje sugestie do odpowiedniego zespołu. Na tę chwilę, jeśli ilość darmowych wypłat w miesiącu z bankomatów obcych nie jest dla Ciebie satysfakcjonująca, mogę zaproponować Ci również zapoznanie się z naszą ofertą konta Komfort https://www.ing.pl/indywidualni/konta-osobiste/konto-wspolne-komfort. Przy tym koncie oferujemy naszym klientom darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów. Może to okaże się dla Ciebie korzystniejszym rozwiązaniem. 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
OlaM
Były moderator
Były moderator icon
81
13
26-05-2021
Wiadomość 5 z 15 (8 532 wyświetleń)

Re: BLIK a bankomaty

Znam konto Komfort.

Sprawa dotyczy konta Direct i dostosowania się do rynku, gdzie konkurencja wypłaty BLIKiem ma wszystkie darmowe Emotikon: Mrugający

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 6 z 15 (8 527 wyświetleń)

Re.: BLIK a bankomaty

asddsasd
Odpowiedz
0 Lajków
testerbounty12
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
24-11-2022
Wiadomość 7 z 15 (6 917 wyświetleń)

Re.: BLIK a bankomaty

[ Edytowane ]
Podpinam się do tematu. Pod względem wypłat blikiem z bankomatów odstajecie od rynkowych standardów gdyż we wszystkich dużych bankach te wypłaty są bezwarunkowo darmowe. Prosimy o zmianę i u Was.
f0ku5
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
84
36
02-12-2022
Wiadomość 8 z 15 (6 599 wyświetleń)

Re: Re.: BLIK a bankomaty

Dziękujemy za Twoją sugestie, przekazałam ją do odpowiedniego działu. Darmowe bankomaty dla wypłat kodem BLIK mamy na chwilę obecną dla konta Komfort i Mobi do 26 lat. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
DominikaW
Moderator
Moderator icon
232
45
11-02-2020
Wiadomość 9 z 15 (6 514 wyświetleń)

Re: Re.: BLIK a bankomaty

Wiem, a konkurencja ma to dla wszystkich. Dlatego czekam na zmiany Emotikon: Mrugający

f0ku5
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
84
36
02-12-2022
Wiadomość 10 z 15 (6 499 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy