Odpowiedz

Potwierdzenie przelewu-autoryzacja

Dlaczego ING nie oferuje funkcji każdorazowej autoryzacji przelewu za pomoca sms-a?

Przypadkowe czy losowe smsy wyliczone według bóg wie jakiego algorytmu ,nie zapewniaja poprawnej kontroli,jesli komus to wystarcza te jego sprawa.

Mnie nie wystarcza,mam ograniczone zaufanie do Was.

W innych bankach nie mają z tym problemu,funkcję można włączyc bądź nie.

Każdy przelew jest autoryzowany wiadomością sms, tylko u Was jest inaczej,na klientach nie można oszczedzać!!!!

Kiedy taka opcja zostanie uruchomiona ?

Oczekuję konkretnej i rzetelnej odpowiedzi....

Odpowiedz
0 Lajków
JackS
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
07-02-2016
Wiadomość 1 z 86 (29 071 wyświetleń)

Re.: Potwierdzenie przelewu-autoryzacja

Wykorzystujemy wiele zabezpieczeń przed próbami ataków. Dodatkowo prosimy, aby stosować się do zasad bezpieczeństwa.

 

Algorytm autoryzacji na bieżąco zmieniamy w zależności od różnych warunków oraz informacji zarówno na temat jednego klienta jak i całego banku.

Zapisałam propozycję SMS-ów do każdej transakcji.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 2 z 86 (29 005 wyświetleń)

Re.: Potwierdzenie przelewu-autoryzacja

To ja przy okazji chciałem zapytać co zmieniło się w temacie potwierdzeń za przelewy bo dzisiaj wykonując opłaty na ZUS musiałem każdorazowo potwierdzać transakcję kodem z SMSa, do tej pory system mnie o to nie prosił od bardzo dawna co mi zresztą odpowiadało. Rzeczywiście dobrze byłoby dodać opcję wyboru czy ktoś chce autoryzować każdy przelew czy ufać algorytmom banku.

Odpowiedz
0 Lajków
atmt
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
146
77
27-11-2015
Wiadomość 3 z 86 (28 993 wyświetleń)

Re.: Potwierdzenie przelewu-autoryzacja

Nie dokonywaliśmy żadnych zmian w algorytmie autoryzacji. Aczkolwiek opisana sytuacja wskazuje na jego poprawne działanie Emotikon: Bardzo szczęśliwy

Pozdrawiam
Dietmar

Odpowiedz
0 Lajków
DietmarW
Były moderator
Były moderator icon
29
10
04-09-2015
Wiadomość 4 z 86 (28 938 wyświetleń)

Re.: Potwierdzenie przelewu-autoryzacja

Czy to oznacza, że przez ostatnich dobrych parę lat system nie działał prawidłowo??

Odpowiedz
0 Lajków
atmt
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
146
77
27-11-2015
Wiadomość 5 z 86 (28 830 wyświetleń)

Re.: Potwierdzenie przelewu-autoryzacja

System działa prawidłowo. Algorytm, który bank stosuje, nie jest ujawniany ze względów bezpieczeństwa. Uwzględnia on wiele czynników, które są aktualizowane (biorą pod uwage coraz to nowsze zagrożenia). Jako klient musisz być przygotowany na to, że system w każdej sytuacji może poprosić o wpisanie kodu autoryzacyjnego.

Odpowiedz
0 Lajków
MateuszO
Były moderator
Były moderator icon
25
9
04-09-2015
Wiadomość 6 z 86 (28 763 wyświetleń)

Re.: Potwierdzenie przelewu-autoryzacja

[ Edytowane ]

Nie, system nie działa prawidłowo! Dla przelewów *WZORCOWYCH* (które musiałem potwierdzić wcześniej) do ZUS od 2 miesięcy musze autoryzować niektóre przelewy co jest, jakby to delikatnie... idiotyczne.

Pal diabli jak jestem pod telefonem i mam zasięg, ale jak człowiek jest dosyć daleko i ma tylko wifi to można wyjść z siebie próbując zrobić wcześniej zdefiniowany przelew który wykonuje się od kilku lat :/

Jakoś w innych bankach można wybrać, czy wzorce są zaufane czy nie i czy trzeba je każdorazowo autoryzować... ale nie, ING jest "przelajkowany" ostatnio...

 

Do pana MateuszO - polecam prowadzić własną DG i spóźnić się jeden dzień z przelewem do jakiejś państwowej instytucji - po prostu sama radośc, a ING właśnie bardzo, bardzo, baaaardzo ułatwił ten proces (tak, to jest sarkazm!) :/

Odpowiedz
0 Lajków
wojciech
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
245
89
02-03-2016
Wiadomość 7 z 86 (28 106 wyświetleń)

Re.: Potwierdzenie przelewu-autoryzacja

To jest jak walka z wiatrakami klienci swoje bank swoje. Ten temat był już wałkowany na starym forum gdzie odpowiedzi były dokładnie takie same tajne wyliczenia które działają  w magiczny sposób na niewielkie kwoty ( autoryzacyjny na doładowanie za 5 zł a za zakupy na kilkaset złotych ni widu ni słychu smsa) . Dziwi mnie takie olewcze podejście banku do klientów, gdzie klienci sygnalizują,że nie czują się bezpiecznie i wytykają wady w zabezpieczeniach a bank twierdzi ze wszystko ok algorytm działa. Jak już ktoś wspomniał wyżej inne banki nie mają problemów z tym aby autoryzować każdą transakcję nie tylko te za doładowanie teleonu.

 

Odpowiedz
0 Lajków
gandahara
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
13
28-11-2015
Wiadomość 8 z 86 (28 028 wyświetleń)

Re.: Potwierdzenie przelewu-autoryzacja

Tłumaczenia banku, że system autoyzacji przelewów jest bezpieczny jakoś nie trafia do użytkowników i trudno się temu dziwić skoro system żąda zatwierdzania przelewu wzorcowego, doładowania a nawet przelewu na inne własne konto, a z drugiej strony przelewy na niemałe kwoty na rachunek, na który dany klient nigdy do tej pory nie zlecał przelewu są puszczane bez autoryzacji.

Mam wrażenie, że cały ten tajemny algorytm sprowadza się tylko do jednego, oszczędności na wysyłanych smsach.

Czy uruchomienie autoryzacji każdego przelewu to aż tak duży koszt dla banku ? Wystarczyłoby wprowadzić możliwość wyłączenia autoryzacji przy doładowaniach, przelewach własnych, wzorcowych, ewentualnie przy przelewach na niskie kwoty, do ustalenia we własnym zakresie przez klienta. Takimi problemami powinni zająć się pracownicy pracujący nad nowym systemem transakcyjnym, a nie skupiać się nad kółkami i innymi kolorowankami.

sud1
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
61
27
29-11-2015
Wiadomość 9 z 86 (28 000 wyświetleń)

Re.: Potwierdzenie przelewu-autoryzacja

Ano właśnie. Mnie chyba bardziej niż brak potiwerdzania przelewów wkurza to, że wymaga się potwierdzania przelewów, które można uznać za 'bezpieczne' (własne rachunki, przelewy wzorcowe), co zwyczajnie już wkurza...

Jeżeli bank chce być taki oszczędny na wiadomościach SMS (co imho jest raczej bezsensownym oszczędzaniem) to niech wprowadzi czasowe tokeny w formie aplikacji (jak w przypadku weryfikacji dwuetapowej czy tokenów sprzętowych) - wtedy odpada koszt wysłania wiadomości... ale bank na takową sugestię odpowiedział tylko, że "fajnie, ale nawet nie planujemy"... no litości.

Odpowiedz
0 Lajków
wojciech
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
245
89
02-03-2016
Wiadomość 10 z 86 (27 980 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy