Odpowiedz

Re: Re.: Pomysły: zmiana sposobu logowania

Dziękuję, jak widać mijają miesiące, a nadal zmian brak. Więc zachęcam inne osoby do podbijania tego posta 

mam nadzieję, że będzie się pojawiać coraz więcej świadomych użytkowników internetu i jednak bank wdroży chociaż możliwość wyboru opcji logowania. 

dawidd
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
10
01-04-2018
Wiadomość 11 z 15 (2 470 wyświetleń)

Również proszę o zmianę. Myśl o logowaniu do ing powoduje u mnie dreszcze... i potem żyję w strachu, że sesja się skończy i będę musiał robić to jeszcze raz Emotikon: Szczęśliwy Zacząłem na poważnie rozważać uproszczenie hasła, żeby łatwiej dopasowywać litery do numerków...

Bardzo proszę o wprowadzenie możliwości zmiany sposobu logowania (choćby 2FA...).

Poza powyższym intefejs jest super. Pozdrawiam! 

cpx
cpx
Doradca z ambicjami I
1
1
07-05-2022
Wiadomość 12 z 15 (2 084 wyświetleń)

Dziękujemy za sugestie.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
300
58
18-01-2021
Wiadomość 13 z 15 (2 062 wyświetleń)

Re.: Pomysły: zmiana sposobu logowania

[ Edytowane ]

{PICKCHARS} już zostało tutaj wspomniane.

Inna metoda - narysujcie sobie na kartce pola, ponumerujcie je i wprowadźcie w to hasło. Będzie Wam zdecydowanie łatwiej. Tylko nie wpisujcie wprost tego hasła. Zaszyfrujcie je jakimś sobie znanym kluczem. Dla przykładu jeśli na kartce pojawia się cyfra nieparzysta to dodajecie do niej 1, a jeśli parzysta, to odejmujecie 2. Czyli np. na kartce macie zapisane w kratce 1 i 2 cyfry: 5 i 2, to wprowadzacie w maskowane hasło 6 i 0.

Innym rozwiązaniem może być podzielenie hasła. Powiedzmy 16 znaków w menadżerze haseł, a kolejne 16 na kartce (niekoniecznie kolejne - może być tak, że tu parzyste znaki, a tam nieparzyste). W żadnym miejscu nie ma kompletnego hasła - utrata kartki - minimalne ryzyko włamania, bo hasło niekompletne. Zhakowanie menadżera haseł - minimalne ryzyko włamania, bo hasło niekompletne.

Naprawdę nie ogarniam jak można mieć pomysł skracania hasła... przecież to są Wasze pieniądze. Gdybym wiedział, że na 100% coś uchroni mnie przed ich utratą, ale proces logowania będzie trwał 30 minut to kurczę... wolę 30 minut.

Jak dla mnie maskowanie hasła jest OK. I nie próbujcie tego zmieniać.

Odpowiedz
0 Lajków
Szkot
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
73
23
21-01-2016
Wiadomość 14 z 15 (1 464 wyświetleń)

Re.: Pomysły: zmiana sposobu logowania

To, że tobie nie przeszkadza logowanie się 30 minut do banku to świetnie! Ja mam trochę bardziej napięty grafik.

Poza tym nikt nie mówi tutaj o likwidacji takiego sposobu logowania, ale o dodaniu możliwości zmiany sposobu logowania!

Jakim cudem może to być takie skomplikowanie, dodajcie dodatkowo np. generowane kody 2FA oprócz sms...

dawidd
Doradca z ambicjami I
9
10
01-04-2018
Wiadomość 15 z 15 (1 453 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Pozostała kwota kredytu do spłaty

Czy wysokość pozostałej kwoty kredytu hipotecznego do spłaty jest zależna od zmieniającego się co pół roku oprocentowania (Wibor6)? Tzn jesli spodziewam się wzrostu oprocentowania przy kolejnym oblicz...

01-10-2022
Wpłatomat pobrał pieniądze ale brak ich na koncie

Witam wszystkich.
Dziś podczas wpłacania pieniędzy do wpłatomatu urządzenie wyświetliło błąd informujący, że jest uszkodzone. Wydało kartę jednak pieniądze zostały w środku i brak ich na koncie.
Dodam, ...

01-10-2022
Re: sms z banku: Twoja karta jest już zastrzeżona

Napisz proszę do nas na czacie po zalogowaniu do Mojego ING lub zadzwoń na infolinię kart pod numerem 32 357 00 12. Sprawdzimy czy ten komunikat dotyczył Twojej karty. Tu nie mamy takiej możliwości

01-10-2022
Najbardziej pomocni użytkownicy