Bankowość internetowa

Odpowiedz

Zmiana sposobu logowania do bankowości internetowej

Witam

W jaki sposób można zmienić aby zamiast co którejść litery hasła podawać pełne hasło ? W Aliorze gdzieś w ustawieniach dało się to zminić.

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
bartek158
Nowy w branży
Nowy w branży icon
1
0
30-07-2020
Wiadomość 1 z 8 (2 773 wyświetleń)

Re: Zmiana sposobu logowania do bankowości internetowej

@bartek158 W naszym systemie bankowości internetowej korzystamy wyłącznie z opcji logowania hasłem maskowanym. Nie masz możliwości samodzielnej konfiguracji tego ustawienia.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 8 (2 733 wyświetleń)

[ Edytowane ]

Witam.

Jako nowy posiadacz konta u was jestem bardzo zwiedzony, że nie ma opcji wyłączenia logowania hasłem maskowanym. Jest to bardzo archaiczne rozwiązanie w obecnych czasach gdzie większość specjalistów od bezpieczeństwa poleca długie hasła oraz managery haseł. Rozumiem, że teoretycznie ma to dawać jakieś zabezpieczenie przed keylogerami, ale w rzeczywistości użytkownikom którzy dbają o bezpieczeństwo np używając właśnie managera haseł tylko utrudnia to korzystanie z banku. Było by dobrze gdybyście dodali opcję wyłączenia hasła maskowanego.

Macie jakąś stronę gdzie można dodawać sugestie do funkcjonalności konta?

Pozdrawiam.

Zeiram
Nowy w branży
Nowy w branży icon
1
2
01-09-2020
Wiadomość 3 z 8 (2 527 wyświetleń)

Dziękujemy za Twoją sugestię - każda jest dla nas ważna Emotikon: Szczęśliwy Przekazałam ją do odpowiedniego zespołu.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
251
50
12-04-2017
Wiadomość 4 z 8 (2 440 wyświetleń)

Maskowanie hasła jest przestarzałym i niebezpiecznym sposobem logowania, które w dodatku jest niewygodne dla użytkownika.

Czy ING przewiduje możliwość wyłączenia tej funkcjonalności w najbliższym czasie?

hop
hop
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
1
1
01-01-2021
Wiadomość 5 z 8 (1 780 wyświetleń)

hop, zapisaliśmy Twoją opinię. Weźmiemy ją pod uwagę w czasie wypracowywania zmian.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
332
81
19-03-2018
Wiadomość 6 z 8 (1 590 wyświetleń)

Re.: Zmiana sposobu logowania do bankowości internetowej

dokładnie, popieram przedmówców...

to maskowanie haseł jest bardzo niewygodne i uważam że nie należy do top jeśli chodzi o bezpieczeństwo (wymaga literowania hasła, często na głos?!) ;-)
Odpowiedz
0 Lajków
M4ciek
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
3
0
01-03-2021
Wiadomość 7 z 8 (1 055 wyświetleń)

Re.: Zmiana sposobu logowania do bankowości internetowej

Maskowane hasła to fatalny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa. Jest bodźcem dla użytkownika do używania jak najkrótszego hasła, a jednocześnie

najlepiej żeby było jak najdłuższe. Użytkownik jest więc rozdarty między wygodą a bezpieczeństwem.

Osobiście używam haseł, której mają nawet po 30 znaków i zapisuje je w szyfrowanym menadżerze haseł. Wyławianie pojedynczych liter z tak długich haseł to katorga i jest ogromnym minusem z punktu widzenia wygody użytkowania.

Dopiero co założyłem konto firmowe w tym banku i miałem zamiar z niego intensywnie korzystać, ale niedopracowany sposób ustawiania haseł skłania mnie do szukania innego banku, który zadba o moje potrzeby.

Odpowiedz
0 Lajków
mikenow
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
1
0
28-04-2021
Wiadomość 8 z 8 (374 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Płatne subskrypcje

W opisanej sytuacji powinieneś skontaktować się z odbiorcą płatności. Sprawdzą czy jest włączona jakaś subskrypcja i mam nadzieję, będą mogli ją wyłączyć.

Jeśli się to nie uda, należy zastrzec kartę

...

07-05-2021
Re: Blik bez Aplikacji

Nasza aplikacja jest dostępna dla telefonów z systemem Android 7.0 i nowszych. Jeśli na Twoim telefonie jest starsze oprogramowanie, polecam aby go zaktualizować. W sytuacji, kiedy jest to niemożliwe,

...

07-05-2021
Re.: Blik bez Aplikacji

Dalej czekam na odpowiedź, nie mogę używać blika, bo odebraliście dostęp do aplikacji, jak mam go użyć bez niej. Jeśli już wasi żałośni programiści wpadli na pomysł by zablokować aplikacje na starszyc...

07-05-2021
Najbardziej pomocni użytkownicy