Bankowość internetowa

Odpowiedz

Zmiana sposobu logowania do bankowości internetowej

Witam

W jaki sposób można zmienić aby zamiast co którejść litery hasła podawać pełne hasło ? W Aliorze gdzieś w ustawieniach dało się to zminić.

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
bartek158
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
30-07-2020
Wiadomość 1 z 8 (4 105 wyświetleń)

Re: Zmiana sposobu logowania do bankowości internetowej

@bartek158 W naszym systemie bankowości internetowej korzystamy wyłącznie z opcji logowania hasłem maskowanym. Nie masz możliwości samodzielnej konfiguracji tego ustawienia.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 8 (4 065 wyświetleń)

[ Edytowane ]

Witam.

Jako nowy posiadacz konta u was jestem bardzo zwiedzony, że nie ma opcji wyłączenia logowania hasłem maskowanym. Jest to bardzo archaiczne rozwiązanie w obecnych czasach gdzie większość specjalistów od bezpieczeństwa poleca długie hasła oraz managery haseł. Rozumiem, że teoretycznie ma to dawać jakieś zabezpieczenie przed keylogerami, ale w rzeczywistości użytkownikom którzy dbają o bezpieczeństwo np używając właśnie managera haseł tylko utrudnia to korzystanie z banku. Było by dobrze gdybyście dodali opcję wyłączenia hasła maskowanego.

Macie jakąś stronę gdzie można dodawać sugestie do funkcjonalności konta?

Pozdrawiam.

Zeiram
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
2
01-09-2020
Wiadomość 3 z 8 (3 859 wyświetleń)

Dziękujemy za Twoją sugestię - każda jest dla nas ważna Emotikon: Szczęśliwy Przekazałam ją do odpowiedniego zespołu.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
263
55
12-04-2017
Wiadomość 4 z 8 (3 772 wyświetleń)

Maskowanie hasła jest przestarzałym i niebezpiecznym sposobem logowania, które w dodatku jest niewygodne dla użytkownika.

Czy ING przewiduje możliwość wyłączenia tej funkcjonalności w najbliższym czasie?

hop
hop
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
1
01-01-2021
Wiadomość 5 z 8 (3 112 wyświetleń)

hop, zapisaliśmy Twoją opinię. Weźmiemy ją pod uwagę w czasie wypracowywania zmian.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
371
90
19-03-2018
Wiadomość 6 z 8 (2 922 wyświetleń)

Re.: Zmiana sposobu logowania do bankowości internetowej

dokładnie, popieram przedmówców...

to maskowanie haseł jest bardzo niewygodne i uważam że nie należy do top jeśli chodzi o bezpieczeństwo (wymaga literowania hasła, często na głos?!) ;-)
Odpowiedz
0 Lajków
M4ciek
Doradca z ambicjami I
3
0
01-03-2021
Wiadomość 7 z 8 (2 387 wyświetleń)

Re.: Zmiana sposobu logowania do bankowości internetowej

Maskowane hasła to fatalny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa. Jest bodźcem dla użytkownika do używania jak najkrótszego hasła, a jednocześnie

najlepiej żeby było jak najdłuższe. Użytkownik jest więc rozdarty między wygodą a bezpieczeństwem.

Osobiście używam haseł, której mają nawet po 30 znaków i zapisuje je w szyfrowanym menadżerze haseł. Wyławianie pojedynczych liter z tak długich haseł to katorga i jest ogromnym minusem z punktu widzenia wygody użytkowania.

Dopiero co założyłem konto firmowe w tym banku i miałem zamiar z niego intensywnie korzystać, ale niedopracowany sposób ustawiania haseł skłania mnie do szukania innego banku, który zadba o moje potrzeby.

Odpowiedz
0 Lajków
mikenow
Doradca z ambicjami I
1
0
28-04-2021
Wiadomość 8 z 8 (1 706 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Czy można wpłacać pieniądze w innych wpłatomatach niż ING i Planet Cash?

Witam. Od 1 października 2021 nasi klienci mogą dokonywać wpłat we wszystkich wpłatomatach Planet Cash w oddziałach: mBanku, Getin Banku i wybranych Banków Spółdzielczych.

Listę dostępnych wpłatomató

...

17-10-2021
Re: Nigdy gdy potrzeba NIE dziala

Jeśli Twoja aplikacja nie działa prawidłowo może być to spowodowane słabą jakością połączenia z Internetem lub przepełnioną pamięcią podręczną Twojego urządzenia.

Warto co jakiś czas wyczyścić pamięć

...

17-10-2021
Ominięcie sprawdzania stanu odblokowania bootloadera android

Hej. Szukam sposobu na ominięcie sprawdzania stanu odblokowania bootloadera w aplikacji ING na telefonie z androidem (system to LineageOS bez root-a). Jakiś czas temu działały mi płatności przez NFC, ...

17-10-2021
Najbardziej pomocni użytkownicy