Odpowiedz

Re: Re.: Nie działa makler

Co do fantów, ktore dorzucą to dlugopis chyba tez bedzie Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
HRX
HRX
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
03-12-2020
Wiadomość 411 z 597 (5 741 wyświetleń)

Re: Re.: Nie działa makler

Może nawet krówka Emotikon: LOL

Odpowiedz
0 Lajków
kwl
kwl
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
51
14
03-12-2020
Wiadomość 412 z 597 (5 706 wyświetleń)

Re: Re.: Nie działa makler

Szanowni,

Sam mam aktywa w ING Banku Śląskim powyżej 1 mln PLN, nie wiem czy to dużo czy mało, dla mnie dużo.

W akcjach nie mam dużych kwot, kilkadziesiąt tysięcy PLN.

Sam jestem po informatyce i działam trochę w branży IT. Obecnie od kilku lat na stanowiskach wyższego szczebla managerskiego.

Oprócz tego, że my inwestorzy tracimy to bank również traci tj. nie zarabia prowizji z realizowanych transakcji, straty banku idą w miliony. Tak więc mamy tutaj sytuację LOSS - LOSS. Jak mówi rzymskie porzekadło "spowodował ten, kto odniósł korzyść na tej sytuacji" tutaj obie strony w tym momencie tracą, bank traci podwójnie, ponieważ czeka go długa batalia, którą wygra. Od początku bank argumentuje, że wina leży po stronie dostawcy, to dostawca jest w świetle banku odpowiedzialny, nie oni, bank zapewne jest zabezpieczony umowami w tej materii. Szkoda nerwów indywidualnych inwestorów to długoletnie batalie, lepiej to przemilczeć i przełknąć, potraktować jako nieszczęśliwy wypadek. A teraz do rzeczy: z mojego doświadczenia, a proszę mi wierzyć, że bardzo dużego w tej kwestii, a wiem jak działa branża IT w takiej sytuacji, wygląda to tak:

1. Bank wydając od środy wieczór kolejne komunikaty kupować czas, ponieważ wiedział, że awaria jest poważna i wiedział, że nie usunie usterki tak szybko jak myśleli

2. Nie ma oficjalnego tłumaczenia, ponieważ jeżeli byłoby zgodne ze stanem faktycznym co się najprawdopodobniej stało to ludzie posiadający tam środki ruszyliby na oddziały i zmasakrowaliby wszystko co znaleźliby na swojej drodze,

3. Według moich przypuszczeń (jest to moje indywidualne, subiektywne odczucie, nie poparte faktami, lecz doświadczeniem), bank padł ofiarą ataku hakerskiego lub wewnętrznego działania pracownika, który celowo lub nieumyślnie wprowadził do systemu wirus (lub atak z zewnątrz), poprzez to zniknęła cała baza danych rachunków maklerskich klientów indywidualnych lub wszystkie pliki bazy zostały poszyfrowane celem wyłudzenia pieniędzy przez grupy hakerskie. Bank myślał, że w nocy postawi wszystko od nowa jednak z mojego doświadczenia to trwa kilka dni. Sam stawiałem od nowa duży serwer z przyłączeniami stacjonarnymi i zdalnymi w dużej firmie w Trójmieście z kilkoma oddziałami i trwało to 2 dni. Tak więc myślę, że bank może posiadać na innych serwerach backup i zapis bazy danych z "ostatniej sesji", przynajmniej zgodnie ze sztuką powinni mieć serwery zewnętrzne poza siecią, gdzie odkładane są przynajmniej raz na dobę dane. I myślę, że w tym przypadku pracują nad odtworzeniem bazy i połączenia wszystkiego w całość. Natomiast jeżeli nie mają danych backupowych to nie wiem dokładnie, ale być może będą próbowali odtwarzać dane na podstawie zapisów z KDPW, jednak zanim to zrobią to będzie już za nami rajd św. Mikołaja, efekty stycznia i kolejny black friday Emotikon: Szczęśliwy)

rpx1
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
7
3
05-12-2020
Wiadomość 413 z 597 (5 696 wyświetleń)

Re: Re.: Nie działa makler

Intensywne prace cały czas trwają. Mamy nadzieję, że jutro powiadomimy Was o działającym module Makler.

kwl
kwl
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
51
14
03-12-2020
Wiadomość 414 z 597 (5 633 wyświetleń)

Re: Re.: Nie działa makler

Zmienił się tekst "instrukcji" składania reklamacji, wczoraj wieczorem dopisali fragment, który zaznaczyłem na czerwono.

 

Jeśli chcesz zgłosić reklamację wynikającą z tej niedostępności, przygotuj proszę dokładne informacje dotyczące operacji na aktywach, które posiadasz na koncie maklerskim, a której nie udało Ci się wskutek awarii wykonać. Będziemy ich potrzebować, by tę reklamację rozpatrzyć.

 

Kiedy kolejna wersja zawężająca ilość poszkodowanych ?

Grzeszek
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
1
05-12-2020
Wiadomość 415 z 597 (5 585 wyświetleń)

Re: Re.: Nie działa makler

Trochę trudno zapisać jakie się miało wykonać operację skoro nie ma się dostępu do własnych kont. Ale fakt jest taki, że padło wszystko w dwa świetne dni dla giełdy i wiele zysków które można było zrealizować zniknęło bezpowrotnie. 

Odpowiedz
0 Lajków
jakas
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
05-12-2020
Wiadomość 416 z 597 (5 528 wyświetleń)

Re: Re.: Nie działa makler

Jeszcze w kwestii reklamacji - oprócz kwestii związanych z konkretnymi papierami i wątpliwościami jak udowodnić stratę lub utracone korzyści, widzę roszczenie ogólne, neutralne, w postaci zwolnienia z 1% opłaty przy przeniesieniu rachunku do innego DM.

Bo chyba nie wypada, żeby klienta zawiedzionego z winy ING jeszcze skubać na do widzenia.

No i może taki wniosek zmobilizuje ING do próby utrzymania klienta.

 

Odpowiedz
0 Lajków
Grzeszek
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
1
05-12-2020
Wiadomość 417 z 597 (5 519 wyświetleń)

Re: Re.: Nie działa makler

@Grzeszek
Też to zauważyłem. Czyli reklamacja może już tylko dotyczyć sprzedaży tego co mam?
A jak chce dokupić to samo to już nie?
Odpowiedz
0 Lajków
Batman_xp1
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
32
13
04-12-2020
Wiadomość 418 z 597 (5 455 wyświetleń)

Re: Re.: Nie działa makler

wiem że nie do końca na temat, ale może kogoś też zainteresuje : czy ktoś z Was mógłby polecić dobre BM z oprogramowaniem , które będzie działać na apple macOS?

Odpowiedz
0 Lajków
smok
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
04-12-2020
Wiadomość 419 z 597 (5 377 wyświetleń)

Re: Re.: Nie działa makler

Mbank ponoc. czekam na oferte od nich .
Odpowiedz
0 Lajków
Przemo81
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
30
14
03-12-2020
Wiadomość 420 z 597 (5 304 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy