Odpowiedz

Re: Re.: Nie działa makler

Oczywiscie kazdy może interpretować to jak chce. Jak samolot nie wyleci z lotniska na twoje wymarzone wakacje to zwracają co tylko za bilet na samolot?
Moim zdanie duże tu pole do popisu dla samego ING. Będę chcieli szachować twarz i wyciągnąć rękę do klientów to tak zrobią. Jeżeli nie to zostaje Rzecznik Finansowy.
Odpowiedz
0 Lajków
Batman_xp1
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
32
13
04-12-2020
Wiadomość 381 z 597 (5 097 wyświetleń)

Re: Re.: Nie działa makler

To nie jest prawda. Odszkodowanie w przypadku zobowiązań kontraktowych obejmuje zarówno poniesioną stratę, jak i utracone korzyści (lucrum cessans). W przykładzie z pociągiem mamy akurat podwójną stratę - bilet na pociąg i niezrealizowany koncert, przewoźnik odpowie za oba (wiele też zależy od umowy z przewoźnikiem). Problemem jest akurat nie zasada odpowiedzialności za utraconą korzyść, ale jej wykazanie - ciężar dowodu że "chciałem kupić taniej i drożej sprzedać" spoczywa na inwestorze. Strata jest łatwiejsza do wykazania. Bez problemu natomiast wykażemy wszyscy jedno - brak możliwości korzystania z kapitału i należne od tego co najmniej odsetki ustawowe. Kto ma debet, może przedstawić koszty z debetu.  

Tailor
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
1
04-12-2020
Wiadomość 382 z 597 (5 075 wyświetleń)

Re: Re.: Nie działa makler

§ 25
Świadczenie usługi przyjmowania i przekazywania zleceń
1. Biuro Maklerskie świadczy usługę przyjmowania od Klienta Zleceń i przekazywania ich do
Miejsca wykonania w celu ich wykonania.
2. Biuro Maklerskie – wykonując czynności, o których mowa w poprzednim punkcie – zobowiązuje
się, że wykona je z należytą starannością, którą określa się przy uwzględnieniu zawodowego
charakteru tej działalności.

§ 26
Tryb i warunki składania Zleceń i Dyspozycji przez Klienta za pomocą Systemu internetowego i
Serwisu telefonicznego Biura Maklerskiego
1. Klient – na podstawie Umowy podczas jej wykonywania – będzie miał prawo składać Dyspozycje
lub Zlecenia, także za pomocą:
a) Systemu internetowego Biura Maklerskiego lub,
b) Serwisu telefonicznego Biura Maklerskiego

 

Czy w dniach 03-04 12 2020 miałem takie prawo?

ZibiB
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
47
10
03-12-2020
Wiadomość 383 z 597 (5 054 wyświetleń)

Re: Re.: Nie działa makler

Ten komunikat nie napawa optymizmem.

Sobota, 10:05 (66 godzina niedostępności)

Wciąż pracujemy w pełnym składzie nad udostępnieniem Maklera. W nocy przeprowadziliśmy kolejne prace naprawcze. Robimy wszystko co w naszej mocy, żeby podczas najbliższej sesji Giełdy Papierów Wartościowych można było korzystać ze wszystkich funkcji Maklera.

 

Zapewne błędnie, ale odebrałem to jako sygnał - "Drodzy klienci ING, może uda się uruchomić INGMakler w trakcie sesji, dzięki wytężonej pracy jest szansa na godziny południowe (13.00) w poniedziałek. Trzymajcie kciuki".

Odpowiedz
0 Lajków
drobniak
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
86
25
03-12-2020
Wiadomość 384 z 597 (4 943 wyświetleń)

Re: Re.: Nie działa makler

W nocy przeprowadziliśmy kolejne prace naprawcze. Robimy wszystko co w naszej mocy, żeby podczas najbliższej sesji Giełdy Papierów Wartościowych można było korzystać ze wszystkich funkcji Maklera.

 

Rozumiem nie odpalamy programu w trakcie sesji - możliwość wystąpienia błędów, ale niemożliwość uruchomienia programu 20 godzin po zakończeniu sesji? Przecież historia jest archiwizowana, wgrywamy wersje programu i historyczne dane i działamy. A tu co kolejne prace naprawcze - czy to jest jakiś dziurawy dach, który trzeba naprawić. Robimy wszystko co w naszej mocy, żeby można było korzystać ze wszystkich funkcji Maklera - a można korzystać nie ze wszystkich funkcji Maklera? Pytanie do moderatora: co przez 70 godzin pracując w pełnym składzie można naprawiać w programie komputerowym, który działał 72 godziny temu. Czy coś jest ukrywane o czym nie można napisać? Jaka jest prawda?

Odpowiedz
0 Lajków
ZibiB
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
47
10
03-12-2020
Wiadomość 385 z 597 (4 893 wyświetleń)

Re: Re.: Nie działa makler

Kpina!!! Co ja jako wasz klient DM mam teraz zrobić????????
Odpowiedz
0 Lajków
marost8067
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
4
05-12-2020
Wiadomość 386 z 597 (4 873 wyświetleń)

Re: Re.: Nie działa makler

Rozdział VI Wykonywanie zleceń nabycia lub zbycia Instrumentów finansowych na rachunek
dającego Zlecenie
§ 27
Świadczenie usługi wykonywania zleceń
1. Biuro Maklerskie zobowiązuje się, że będzie stale przyjmować od Klienta Zlecenia, aby je
wykonać w Miejscu wykonania.
2. Nabycie lub zbycie Instrumentów finansowych odbywa się na podstawie Zlecenia brokerskiego
wystawionego na podstawie i w granicach Zlecenia.
3. Biuro Maklerskie z należytą starannością - którą określa się przy uwzględnieniu zawodowego
charakteru tej działalności - wykonuje czynności, o których mowa w poprzednich punktach

 

§ 29
1. Klient może składać Zlecenia wyłącznie poprzez System internetowy Biura Maklerskiego lub
Serwis telefoniczny Biura Maklerskiego.

 

Czy 03 i 04 12 2020 mogłem składać zlecenia?

Odpowiedz
0 Lajków
ZibiB
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
47
10
03-12-2020
Wiadomość 387 z 597 (4 864 wyświetleń)

Re: Re.: Nie działa makler

Cześć,

nie sądzę, żeby w reklamacjach ktoś uwzględniał koncert życzeń.Przecież każdy może powiedzieć, że miał zamiar sprzedać wszystkie swoje akcje w czwartek rano i kupić ... (podaje coś co urosło np. 20%) a na koniec dnia sprzedać. Jeśli to jest niewiarygodne, bo ktoś powie, że za mała płynność byłaby do sprzedaży wystarczyłoby napisać, że chciało się za cały kapitał, jeszcze dodatkowo zwiększony o dźwignię kupić np. akcje CDR (żeby nie szaleć) przy ich płynności sprzedaż byłaby możliwa. I wio. Dodatkowe hajsiwo w porfelu.

 

Giełda jest na tyle zmienna, że nikt nie rozpatrzy reklamacji na korzyść klienta, która brzmi w czwartek rano miałem zamiar kupić akcje X, a na zakończenie sesji je sprzedać. To i tak jest wariant do "leniwej" reklamacji, bo w trakcie dnia znając przebieg kursu poszczególnych akcji można by się nieźle obłowić nie ponosząc żadnego ryzyka.

 

W związku z powyższym myślę, że w najlepszym wypadku (wariant mega optymistyczny) można by w reklamacji opisywać w sytuację, gdzie chciało się sprzedawać akcje z portfela. I to w tym wypadku uważam, że trzeba byłoby to zrobić teraz jeśli sprawa dotyczy akcji z czwartku bądź piątku. W poniedziałek jeśli sesja się otworzy i makler będzie działał będzie już po ptakach (bo będziemy mieć możliwość działania)

 

Sprawą musi się zająć ktoś większy - kancelaria prawna, która wyjaśni, czy jesteśmy w stanie i co jesteśmy w stanie "ugrać".

 

Jeśli będziecie pisać reklamacje "koncert życzeń" nikt ich nie uwzględni tak czy inaczej, a nie jestem pewien czy da się później z rozpatrzoną odmownie reklamacją zrobić. Chyba, przez jakiegoś rzecznika i tu znów kłopot ... bo jeden nic nie zrobi - siła w kupie Emotikon: Szczęśliwy

 

Odpowiedz
0 Lajków
jakas
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
05-12-2020
Wiadomość 388 z 597 (4 849 wyświetleń)

Re: Re.: Nie działa makler

Nie mogłem ani składać zleceń ani ZUPEŁNIE dodzwonić się do biura maklerskiego!!!! MAM POUSTAWIANE BARDZO DUŻO ZLECEŃ. PONAWIAM PYTANIE: CO JA MOGE TERAZ ZROBIĆ?????
Odpowiedz
0 Lajków
marost8067
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
4
05-12-2020
Wiadomość 389 z 597 (4 847 wyświetleń)

Re: Re.: Nie działa makler

§ 31
1. Biuro Maklerskie przekazuje zlecenia do realizacji do Miejsca wykonania według kolejności, w
jakiej je przyjmuje.
2. Potwierdzenie przyjęcia Zlecenia przez Biuro Maklerskie nie jest równoznaczne z przyjęciem go w
Miejscu wykonania, do którego jest kierowane.
3. W przypadku zakłóceń lub braku łączności z Miejscem wykonania Biuro Maklerskie ma prawo nie
wykonywać Zlecenia

 

Przyczyną problemów jest awaria po strony dostawcy jednej z usług Maklera

Na ścieżce przywracania aplikacji i danych z ostatnich dni pojawiły się problemy

 

Czyli łączność z GPW była. 

Odpowiedz
0 Lajków
ZibiB
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
47
10
03-12-2020
Wiadomość 390 z 597 (4 846 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy