Odpowiedz

Re: Re.: Nie działa makler

Oczywiscie kazdy może interpretować to jak chce. Jak samolot nie wyleci z lotniska na twoje wymarzone wakacje to zwracają co tylko za bilet na samolot?
Moim zdanie duże tu pole do popisu dla samego ING. Będę chcieli szachować twarz i wyciągnąć rękę do klientów to tak zrobią. Jeżeli nie to zostaje Rzecznik Finansowy.
Odpowiedz
0 Lajków
Batman_xp1
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
32
13
04-12-2020
Wiadomość 381 z 597 (5 201 wyświetleń)

Re: Re.: Nie działa makler

To nie jest prawda. Odszkodowanie w przypadku zobowiązań kontraktowych obejmuje zarówno poniesioną stratę, jak i utracone korzyści (lucrum cessans). W przykładzie z pociągiem mamy akurat podwójną stratę - bilet na pociąg i niezrealizowany koncert, przewoźnik odpowie za oba (wiele też zależy od umowy z przewoźnikiem). Problemem jest akurat nie zasada odpowiedzialności za utraconą korzyść, ale jej wykazanie - ciężar dowodu że "chciałem kupić taniej i drożej sprzedać" spoczywa na inwestorze. Strata jest łatwiejsza do wykazania. Bez problemu natomiast wykażemy wszyscy jedno - brak możliwości korzystania z kapitału i należne od tego co najmniej odsetki ustawowe. Kto ma debet, może przedstawić koszty z debetu.  

Tailor
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
1
04-12-2020
Wiadomość 382 z 597 (5 179 wyświetleń)

Re: Re.: Nie działa makler

§ 25
Świadczenie usługi przyjmowania i przekazywania zleceń
1. Biuro Maklerskie świadczy usługę przyjmowania od Klienta Zleceń i przekazywania ich do
Miejsca wykonania w celu ich wykonania.
2. Biuro Maklerskie – wykonując czynności, o których mowa w poprzednim punkcie – zobowiązuje
się, że wykona je z należytą starannością, którą określa się przy uwzględnieniu zawodowego
charakteru tej działalności.

§ 26
Tryb i warunki składania Zleceń i Dyspozycji przez Klienta za pomocą Systemu internetowego i
Serwisu telefonicznego Biura Maklerskiego
1. Klient – na podstawie Umowy podczas jej wykonywania – będzie miał prawo składać Dyspozycje
lub Zlecenia, także za pomocą:
a) Systemu internetowego Biura Maklerskiego lub,
b) Serwisu telefonicznego Biura Maklerskiego

 

Czy w dniach 03-04 12 2020 miałem takie prawo?

ZibiB
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
47
10
03-12-2020
Wiadomość 383 z 597 (5 158 wyświetleń)

Re: Re.: Nie działa makler

Ten komunikat nie napawa optymizmem.

Sobota, 10:05 (66 godzina niedostępności)

Wciąż pracujemy w pełnym składzie nad udostępnieniem Maklera. W nocy przeprowadziliśmy kolejne prace naprawcze. Robimy wszystko co w naszej mocy, żeby podczas najbliższej sesji Giełdy Papierów Wartościowych można było korzystać ze wszystkich funkcji Maklera.

 

Zapewne błędnie, ale odebrałem to jako sygnał - "Drodzy klienci ING, może uda się uruchomić INGMakler w trakcie sesji, dzięki wytężonej pracy jest szansa na godziny południowe (13.00) w poniedziałek. Trzymajcie kciuki".

Odpowiedz
0 Lajków
drobniak
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
86
25
03-12-2020
Wiadomość 384 z 597 (5 047 wyświetleń)

Re: Re.: Nie działa makler

W nocy przeprowadziliśmy kolejne prace naprawcze. Robimy wszystko co w naszej mocy, żeby podczas najbliższej sesji Giełdy Papierów Wartościowych można było korzystać ze wszystkich funkcji Maklera.

 

Rozumiem nie odpalamy programu w trakcie sesji - możliwość wystąpienia błędów, ale niemożliwość uruchomienia programu 20 godzin po zakończeniu sesji? Przecież historia jest archiwizowana, wgrywamy wersje programu i historyczne dane i działamy. A tu co kolejne prace naprawcze - czy to jest jakiś dziurawy dach, który trzeba naprawić. Robimy wszystko co w naszej mocy, żeby można było korzystać ze wszystkich funkcji Maklera - a można korzystać nie ze wszystkich funkcji Maklera? Pytanie do moderatora: co przez 70 godzin pracując w pełnym składzie można naprawiać w programie komputerowym, który działał 72 godziny temu. Czy coś jest ukrywane o czym nie można napisać? Jaka jest prawda?

Odpowiedz
0 Lajków
ZibiB
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
47
10
03-12-2020
Wiadomość 385 z 597 (4 997 wyświetleń)

Re: Re.: Nie działa makler

Kpina!!! Co ja jako wasz klient DM mam teraz zrobić????????
Odpowiedz
0 Lajków
marost8067
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
4
05-12-2020
Wiadomość 386 z 597 (4 977 wyświetleń)

Re: Re.: Nie działa makler

Rozdział VI Wykonywanie zleceń nabycia lub zbycia Instrumentów finansowych na rachunek
dającego Zlecenie
§ 27
Świadczenie usługi wykonywania zleceń
1. Biuro Maklerskie zobowiązuje się, że będzie stale przyjmować od Klienta Zlecenia, aby je
wykonać w Miejscu wykonania.
2. Nabycie lub zbycie Instrumentów finansowych odbywa się na podstawie Zlecenia brokerskiego
wystawionego na podstawie i w granicach Zlecenia.
3. Biuro Maklerskie z należytą starannością - którą określa się przy uwzględnieniu zawodowego
charakteru tej działalności - wykonuje czynności, o których mowa w poprzednich punktach

 

§ 29
1. Klient może składać Zlecenia wyłącznie poprzez System internetowy Biura Maklerskiego lub
Serwis telefoniczny Biura Maklerskiego.

 

Czy 03 i 04 12 2020 mogłem składać zlecenia?

Odpowiedz
0 Lajków
ZibiB
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
47
10
03-12-2020
Wiadomość 387 z 597 (4 968 wyświetleń)

Re: Re.: Nie działa makler

Cześć,

nie sądzę, żeby w reklamacjach ktoś uwzględniał koncert życzeń.Przecież każdy może powiedzieć, że miał zamiar sprzedać wszystkie swoje akcje w czwartek rano i kupić ... (podaje coś co urosło np. 20%) a na koniec dnia sprzedać. Jeśli to jest niewiarygodne, bo ktoś powie, że za mała płynność byłaby do sprzedaży wystarczyłoby napisać, że chciało się za cały kapitał, jeszcze dodatkowo zwiększony o dźwignię kupić np. akcje CDR (żeby nie szaleć) przy ich płynności sprzedaż byłaby możliwa. I wio. Dodatkowe hajsiwo w porfelu.

 

Giełda jest na tyle zmienna, że nikt nie rozpatrzy reklamacji na korzyść klienta, która brzmi w czwartek rano miałem zamiar kupić akcje X, a na zakończenie sesji je sprzedać. To i tak jest wariant do "leniwej" reklamacji, bo w trakcie dnia znając przebieg kursu poszczególnych akcji można by się nieźle obłowić nie ponosząc żadnego ryzyka.

 

W związku z powyższym myślę, że w najlepszym wypadku (wariant mega optymistyczny) można by w reklamacji opisywać w sytuację, gdzie chciało się sprzedawać akcje z portfela. I to w tym wypadku uważam, że trzeba byłoby to zrobić teraz jeśli sprawa dotyczy akcji z czwartku bądź piątku. W poniedziałek jeśli sesja się otworzy i makler będzie działał będzie już po ptakach (bo będziemy mieć możliwość działania)

 

Sprawą musi się zająć ktoś większy - kancelaria prawna, która wyjaśni, czy jesteśmy w stanie i co jesteśmy w stanie "ugrać".

 

Jeśli będziecie pisać reklamacje "koncert życzeń" nikt ich nie uwzględni tak czy inaczej, a nie jestem pewien czy da się później z rozpatrzoną odmownie reklamacją zrobić. Chyba, przez jakiegoś rzecznika i tu znów kłopot ... bo jeden nic nie zrobi - siła w kupie Emotikon: Szczęśliwy

 

Odpowiedz
0 Lajków
jakas
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
05-12-2020
Wiadomość 388 z 597 (4 953 wyświetleń)

Re: Re.: Nie działa makler

Nie mogłem ani składać zleceń ani ZUPEŁNIE dodzwonić się do biura maklerskiego!!!! MAM POUSTAWIANE BARDZO DUŻO ZLECEŃ. PONAWIAM PYTANIE: CO JA MOGE TERAZ ZROBIĆ?????
Odpowiedz
0 Lajków
marost8067
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
4
05-12-2020
Wiadomość 389 z 597 (4 951 wyświetleń)

Re: Re.: Nie działa makler

§ 31
1. Biuro Maklerskie przekazuje zlecenia do realizacji do Miejsca wykonania według kolejności, w
jakiej je przyjmuje.
2. Potwierdzenie przyjęcia Zlecenia przez Biuro Maklerskie nie jest równoznaczne z przyjęciem go w
Miejscu wykonania, do którego jest kierowane.
3. W przypadku zakłóceń lub braku łączności z Miejscem wykonania Biuro Maklerskie ma prawo nie
wykonywać Zlecenia

 

Przyczyną problemów jest awaria po strony dostawcy jednej z usług Maklera

Na ścieżce przywracania aplikacji i danych z ostatnich dni pojawiły się problemy

 

Czyli łączność z GPW była. 

Odpowiedz
0 Lajków
ZibiB
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
47
10
03-12-2020
Wiadomość 390 z 597 (4 950 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy