Odpowiedz

Dostęp do BIK

Dzień dobry.

Z poziomu konta online można zamówić raporty, albo alerty z BIK. Jeśli ktoś nie ma na BIK konta, bank zainicjuje utworzenie takiego konta. Pytanie - jak później można z tego konta korzystać bezpośrednio? Jaki jest login i hasło?

I pytanie od drugiej strony - jeśli ktoś już posiada konto w BIK - czy da się je sparować z kontem ING? Czyli mam już np. wykupiony pakiet raportów i chciałbym, aby pojawiały się one na koncie ING.

Odpowiedz
0 Lajków
Szkot
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
55
23
21-01-2016
Wiadomość 1 z 4 (534 wyświetleń)

Re: Dostęp do BIK

W Moim ING możesz zamówić Raporty i Alerty BIK w zakładce Usługi - Raporty i Alerty BIK.

Raport BIK - otrzymasz raport zawierający dane o kredytach, historii spłat oraz ocenie punktowej BIK swojej kondycji kredytowej.

Hasło do otwarcia raportu otrzymasz z BIK na numer telefonu podany w banku - prawidłowość i aktualność numeru możesz sprawdzić w swoich danych w Moje ING.

Twój raport wyświetli się w Moim ING w sekcji Usługi - Dokumenty - Raporty i Alerty BIK w zakładce Raporty BIK.

Alerty BIK - aktywujesz usługę alertów na 12 miesięcy. BIK będzie Cię informował poprzez e-mail i SMS o zapytaniach wysłanych do BIK, udzielonych kredytach, opóźnieniach w spłacie itp.

Koszt zamówienia jednego raportu to 39 zł, aktywacji alertów na rok - 24 zł.

W Moim ING będziesz miał widoczne tylko raporty oraz informacje o alertach, które zamówisz za pośrednictwem ING.

Jeśli zamówiłeś raporty lub alerty za pośrednictwem innego banku lub bezpośrednio w BIK, to możesz je zobaczyć na swoim koncie w BIK.

Nie da się tego sparować z naszą usługą.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
434
103
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (485 wyświetleń)

[ Edytowane ]

Dziękuję za odpowiedź na jedno z pytań.

Ponawiam pytanie zasadnicze - bank inicjuje utworzenie konta. Jak później można z tego konta korzystać bezpośrednio? Jaki jest login i hasło?

Odpowiedz
0 Lajków
Szkot
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
55
23
21-01-2016
Wiadomość 3 z 4 (381 wyświetleń)

Logowanie do BIK nie zostało opisane na stronie banku ponieważ jest to system BIK i jest zależny od nich (w przypadku zmiany trudno nam czuwać nad aktualnością tej treści).

Loginem jest Twój adres e-mail, jaki jest przypisany do konta u nas.
Jako bank nie nadajemy klientowi hasła – nadasz je samodzielnie podczas pierwszego logowania.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
227
44
18-01-2021
Wiadomość 4 z 4 (258 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Robót inwestycyjny

Witam. Założyłem robota inwestycyjnego, wpłaciłem 1000zł i ... no właśnie stan funduszy pokazuje mi na 0zł. Po jakim okresie czasu zobaczę zakupione produkty? Dodam, że minęły 3 dni od momentu podpisa...

02-07-2022
Wypłata euro

Czy z konta walutowego można wypłacić gotówkę w euro czy następuje przewalutowanie na złotówki?

02-07-2022
Zajęcie komornicze

Witam, chodzi mi o kwotę wolna od zajęcia , bo jak można z 1600 zł wypłaty potracić ponad 600 zł ? Gdzie jest za to odpowiedzialny pracownik ? Jak z kolejnej wypłaty ok 2300 można potracić 1200 zł, kw

...

02-07-2022
Najbardziej pomocni użytkownicy