Odpowiedz

Dostęp do BIK

Dzień dobry.

 

Z poziomu konta online można zamówić raporty, albo alerty z BIK. Jeśli ktoś nie ma na BIK konta, bank zainicjuje utworzenie takiego konta. Pytanie - jak później można z tego konta korzystać bezpośrednio? Jaki jest login i hasło?

 

I pytanie od drugiej strony - jeśli ktoś już posiada konto w BIK - czy da się je sparować z kontem ING? Czyli mam już np. wykupiony pakiet raportów i chciałbym, aby pojawiały się one na koncie ING.

Odpowiedz
0 Lajków
Szkot
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
82
26
21-01-2016
Wiadomość 1 z 7 (9 652 wyświetleń)

Re: Dostęp do BIK

W Moim ING możesz zamówić Raporty i Alerty BIK w zakładce Usługi - Raporty i Alerty BIK.

Raport BIK - otrzymasz raport zawierający dane o kredytach, historii spłat oraz ocenie punktowej BIK swojej kondycji kredytowej.

Hasło do otwarcia raportu otrzymasz z BIK na numer telefonu podany w banku - prawidłowość i aktualność numeru możesz sprawdzić w swoich danych w Moje ING.

Twój raport wyświetli się w Moim ING w sekcji Usługi - Dokumenty - Raporty i Alerty BIK w zakładce Raporty BIK.

 

Alerty BIK - aktywujesz usługę alertów na 12 miesięcy. BIK będzie Cię informował poprzez e-mail i SMS o zapytaniach wysłanych do BIK, udzielonych kredytach, opóźnieniach w spłacie itp.

 

Koszt zamówienia jednego raportu to 39 zł, aktywacji alertów na rok - 24 zł.

W Moim ING będziesz miał widoczne tylko raporty oraz informacje o alertach, które zamówisz za pośrednictwem ING.

Jeśli zamówiłeś raporty lub alerty za pośrednictwem innego banku lub bezpośrednio w BIK, to możesz je zobaczyć na swoim koncie w BIK.

Nie da się tego sparować z naszą usługą.

 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 2 z 7 (9 603 wyświetleń)

Re: Dostęp do BIK

[ Edytowane ]

Dziękuję za odpowiedź na jedno z pytań.

 

Ponawiam pytanie zasadnicze - bank inicjuje utworzenie konta. Jak później można z tego konta korzystać bezpośrednio? Jaki jest login i hasło?

Odpowiedz
0 Lajków
Szkot
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
82
26
21-01-2016
Wiadomość 3 z 7 (9 499 wyświetleń)

Re: Dostęp do BIK

Logowanie do BIK nie zostało opisane na stronie banku ponieważ jest to system BIK i jest zależny od nich (w przypadku zmiany trudno nam czuwać nad aktualnością tej treści).

 

Loginem jest Twój adres e-mail, jaki jest przypisany do konta u nas.
Jako bank nie nadajemy klientowi hasła – nadasz je samodzielnie podczas pierwszego logowania.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
408
81
18-01-2021
Wiadomość 4 z 7 (9 376 wyświetleń)

Re: Dostęp do BIK

Skorzystałeś ostatecznie z BIK poprzez ING?

Osobiście właśnie rozważam aktywację alertów BIK poprzez ING ale potem chciałbym mieć dostęp do konta BIK poprzez stronę BIK. Czy faktycznie później przy pierwszym logowaniu wystarczy utworzyć hasło hasło? Czy trzeba skorzystać z funkcji przypomnienia/resetu hasła? Ma się potem pełnoprawny dostęp do konta BIK?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odpowiedz
0 Lajków
Mac
Mac
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
9
0
08-01-2022
Wiadomość 5 z 7 (7 697 wyświetleń)

Re: Dostęp do BIK

Po skorzystaniu u nas z alertów BIK powinnaś otrzymać z BIK mejla na swoją skrzynkę. W tym mejlu jest informacja, że utworzyli konto i czeka na akceptację. W mejlu powinien być również link do aktywacji konta i ustawienia hasła. Jeśli nie dostałaś tej wiadomości, to skorzystaj z opcji przypomnienia hasła na stronie www.bik.pl

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
533
119
12-04-2017
Wiadomość 6 z 7 (7 650 wyświetleń)

Re: Dostęp do BIK

Dziękuję za obszerne wyjaśnienie.

W moim pytaniu napisałem "chciałbym mieć" a nie "chciałabym mieć" tak więc w odpowiedzi nie bardzo pasuje "powinnaś" i "dostałaś" ale to szczegół Emotikon: Szczęśliwy

Raz jeszcze dziękuję za wyjaśnienie.

Odpowiedz
0 Lajków
Mac
Mac
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
9
0
08-01-2022
Wiadomość 7 z 7 (7 631 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy