Odpowiedz

Dostęp do BIK

Dzień dobry.

Z poziomu konta online można zamówić raporty, albo alerty z BIK. Jeśli ktoś nie ma na BIK konta, bank zainicjuje utworzenie takiego konta. Pytanie - jak później można z tego konta korzystać bezpośrednio? Jaki jest login i hasło?

I pytanie od drugiej strony - jeśli ktoś już posiada konto w BIK - czy da się je sparować z kontem ING? Czyli mam już np. wykupiony pakiet raportów i chciałbym, aby pojawiały się one na koncie ING.

Odpowiedz
0 Lajków
Szkot
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
62
23
21-01-2016
Wiadomość 1 z 4 (1 115 wyświetleń)

Re: Dostęp do BIK

W Moim ING możesz zamówić Raporty i Alerty BIK w zakładce Usługi - Raporty i Alerty BIK.

Raport BIK - otrzymasz raport zawierający dane o kredytach, historii spłat oraz ocenie punktowej BIK swojej kondycji kredytowej.

Hasło do otwarcia raportu otrzymasz z BIK na numer telefonu podany w banku - prawidłowość i aktualność numeru możesz sprawdzić w swoich danych w Moje ING.

Twój raport wyświetli się w Moim ING w sekcji Usługi - Dokumenty - Raporty i Alerty BIK w zakładce Raporty BIK.

Alerty BIK - aktywujesz usługę alertów na 12 miesięcy. BIK będzie Cię informował poprzez e-mail i SMS o zapytaniach wysłanych do BIK, udzielonych kredytach, opóźnieniach w spłacie itp.

Koszt zamówienia jednego raportu to 39 zł, aktywacji alertów na rok - 24 zł.

W Moim ING będziesz miał widoczne tylko raporty oraz informacje o alertach, które zamówisz za pośrednictwem ING.

Jeśli zamówiłeś raporty lub alerty za pośrednictwem innego banku lub bezpośrednio w BIK, to możesz je zobaczyć na swoim koncie w BIK.

Nie da się tego sparować z naszą usługą.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
472
108
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (1 066 wyświetleń)

[ Edytowane ]

Dziękuję za odpowiedź na jedno z pytań.

Ponawiam pytanie zasadnicze - bank inicjuje utworzenie konta. Jak później można z tego konta korzystać bezpośrednio? Jaki jest login i hasło?

Odpowiedz
0 Lajków
Szkot
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
62
23
21-01-2016
Wiadomość 3 z 4 (962 wyświetleń)

Logowanie do BIK nie zostało opisane na stronie banku ponieważ jest to system BIK i jest zależny od nich (w przypadku zmiany trudno nam czuwać nad aktualnością tej treści).

Loginem jest Twój adres e-mail, jaki jest przypisany do konta u nas.
Jako bank nie nadajemy klientowi hasła – nadasz je samodzielnie podczas pierwszego logowania.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
265
54
18-01-2021
Wiadomość 4 z 4 (839 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Aplikacja ING na Huawei

Nie planujemy wprowadzenia aplikacji Moje ING do AppGallery. Nie rekomendujemy instalowania aplikacji z nieznanych źródeł. W ten sposób narażasz się i swoje finanse. Zalecamy instalowanie aplikacji ty

...

11-08-2022
Re: Wakacje kredytowe harmonogram

@3rav

"przez to że nalicza odsetki w miesiąc z zawieszoną spłatą"

Byloby to niezgodne z ustawa, bo

"w okresie zawieszenia spłaty kredytu nie są naliczane odsetki"

11-08-2022
Re: Re.: Wakacje kredytowe - wybór raty a okres zawieszenia odsetek

@czarna666 

Zgodnie z ustawa:

"W okresie zawieszenia, o którym mowa w ust. 8, konsument nie jest zobowiązany do dokonywania płatności wynikających z umowy"

"W okresie zawieszenia spłaty kredytu nie są

...

11-08-2022
Najbardziej pomocni użytkownicy