Bankowość internetowa

Odpowiedz

Re: Blik - wgląd w zapamiętane sklepy i usunięcie ich

Może i nie obniża, ale nie powinno być w żadnym wypadku opcją defaultową.

Standardowy wybór przy płatności to 'Zatwierdź' lub 'anuluj'. Pozycja 'Zatwierdź i zapamiętaj' to opcja dodatkowa, więc stawianie jej na pierwszym miejscu jest średnim pomysłem.

Odpowiedz
0 Lajków
lookash
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
11
18
23-03-2017
Wiadomość 11 z 70 (46 215 wyświetleń)

Re: Blik - wgląd w zapamiętane sklepy i usunięcie ich

Przekazaliśmy Twoją sugestię do odpowiedniego zespołu, który zajmuje się naszą aplikacją Emotikon: Szczęśliwy 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaR
Były moderator
Były moderator icon
168
22
02-11-2016
Wiadomość 12 z 70 (46 211 wyświetleń)

Re: Blik - wgląd w zapamiętane sklepy i usunięcie ich

Nawet nie będę pisał co ciśnie mi się na usta jak widzę tą beznadziejną podmianę w płatnościach BLIK. Jak można to wyłączyć? To jest tak irytujące że zmienię chyba bank.

blik
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
1
27-11-2018
Wiadomość 13 z 70 (45 710 wyświetleń)

Re: Blik - wgląd w zapamiętane sklepy i usunięcie ich

Chciałbym Ci pomóc, natomiast nie ma możliwości wyłączenia tej funkcji podczas płatności BLIK. Możesz potwierdzić samą płatność lub potwierdzić ją wraz z zapamiętaniem witryny na której robisz zakupy. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 14 z 70 (45 653 wyświetleń)

Re: Blik - wgląd w zapamiętane sklepy i usunięcie ich

Sama idea możliwości zapamiętania jest jak najbardziej ok. Problem w formie podania. Bo sugeruje opcję "zapamiętaj" jako domyślna, a tak nie powinno byćEmotikon: Mrugający
Odpowiedz
0 Lajków
lookash
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
11
18
23-03-2017
Wiadomość 15 z 70 (45 651 wyświetleń)

Re: Blik - wgląd w zapamiętane sklepy i usunięcie ich

Nic dodać nic ująć! Trafiłem tutaj tylko dlatego, że szukam informacji jak to dziadostwo wyłączyć i zarejestrowałem się tylko po to, aby wyrazić swoje niezadowolenie ;]

 

Odpowiedz
0 Lajków
piotrkrokowski
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
01-12-2018
Wiadomość 16 z 70 (45 520 wyświetleń)

Re: Blik - wgląd w zapamiętane sklepy i usunięcie ich

Trafiłem na ten wątek ponieważ zdarza mi się często, że niechcący dodaję sklepy do zaufanych w przypadku płatności BLIK. Również uważam, że należy to zmienić. Użytkownik odruchowo naciska przycisk i okazuje się, że dodał sklep do zaufanych. Uciążliwe też jest usuwanie zaufanych sklepów - do każdego trzeba wprowadzić kod, który przychodzi SMSem. Przez jakiś czas nazbierało mi się tych niechcianych sklepów i proces usuwania był nieco żmudny.

Odpowiedz
0 Lajków
nismo
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
18
3
06-07-2017
Wiadomość 17 z 70 (44 986 wyświetleń)

Re: Blik - wgląd w zapamiętane sklepy i usunięcie ich

Przekazaliśmy wszystkie zgłoszenia do zespołu odpowiedzialnego za rozwój naszej aplikacji mobilnej. Przeanalizujemy możliwość takiej zmiany.

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 18 z 70 (44 911 wyświetleń)

Re: Blik - wgląd w zapamiętane sklepy i usunięcie ich

Z całym szacunkiem, ale z tego co widzę czytając ten wątek to "analizujecie tą zmianę" już od września.
Ostatnio, często korzystam z BLIK i uważam że wprowadzanie takiej zmiany jest ze strony banku okazaniem olbrzymiego lekceważenia względem swoich klientów.

Jeżeli użytkownik życzy sobie by jakiś odbiorca trafił na listę zaufanych to powinien mieć możliwość dodania go na taką listę wykonując dodatkową akcje (checkbox, dodatkowy przycisk, dodatkowe potwierdzenie płatności); tak aby mieć pewność iż dokonuje tego celowo i w sposób świadomy.

Nie rozumiem i absolutnie nie przemawia do mnie argument że nie zostało obniżone bezpieczeństwo transakcji "... ponieważ za każdym razem musi być ona potwierdzona kodem pin, którym logujesz się do aplikacji ...". Potrafię wymyślić dziesiątki sytuacji w których mój telefon z zalogowanym bankiem trafia w niepowołane ręce.
Jeżeli użytkownik życzy sobie by bez wyjątku każdą transakcje potwierdzać kodem PIN to jest to jego wola, i bank powinien takie zachowanie pochwalać a tymczasem ING je utrudnia.

Tak jak wiele innych osób które udzieliły się w tym wątku, znalazłem go szukając instrukcji jak usunąć sklep z listy BLIK. Uważam iż fakt że byłem zmuszony wyszukiwać instrukcji w internecie świadczy o braku intuicyjności w aplikacji, i skoro już sobie założyłem konto by wylać żale odnośnie "zaufanych transakcji BLIK" to zapewne znajdą się inne tematy które będzie można poruszyć. Bankowość mobilna bardzo wiele straciła kiedy zmusiliście użytkowników do usunięcia aplikacji dla biznesu.
Atticcus
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
1
19-12-2018
Wiadomość 19 z 70 (44 788 wyświetleń)

Re: Blik - wgląd w zapamiętane sklepy i usunięcie ich

Analizujemy Wasze opinie. Sprawdzamy możliwość zmian w Moim ING i wprowadzenia innych ustawień do zapisywania odbiorców zaufanych.

Twoje zgłoszenie również wysłałem do osób zajmujących się naszą aplikacją.

 

 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
PatrycjuszJ
Były moderator
Były moderator icon
19
6
26-11-2018
Wiadomość 20 z 70 (44 631 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy