Odpowiedz

Re: Re.: API dla kont firmowych

Pracujemy nad pewnymi rozwiązaniami, które będą dostępne w najbliższym czasie. Na początku będą to rozwiązania dedykowane tylko w Księgowości.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 11 z 21 (41 685 wyświetleń)

Re: Re.: API dla kont firmowych

[ Edytowane ]

Jak wygląda aktualny status dostępności API np. dla posiadaczy kont "Konto Direct dla Firmy"? W sumie to, na czym mi najbardziej zależy, to możliwość automatycznego pobierania uznań. W tej chwili mogę to "rzeźbić" np. własną aplikacją odczytującą na bieżąco statusy z aplikacji ING na Android, ale nie o to przecież chodzi, prawda? ;-)

 

Odpowiedz
0 Lajków
websafe
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
4
06-03-2019
Wiadomość 12 z 21 (40 292 wyświetleń)

Re: Re.: API dla kont firmowych

Ja bym się cudów nie spodziewał. W przypływie naiwności dodałem ten wątek, ale po zaczerpnięciu odrobiny realizmu przestałem wierzyć w szanse na wyposzczenie takiego API i najzwyczajniej zmigrowałem swoje płatności na pośrednika oferującego szybkie przelewy, karty i blika miimializując ilość bezpośrednich przelewów.

 

Wypuszczenie API dla detalistów jest mało realne bo popyt jest za mały, a bankom nie bardzo opłaca się wpuszczać detali do swoich systemów. W ramach PSD coś z pewnością powstanie, UE przymusi do tego wszystkie banki, ale to będzie dostępne dla podmiotów licencjonowanych przez KNF - jakoś nie widzę licencjonowania się w KNF, nawet jako MIP (mała instytucja płatnicza) po do, aby pobierać sobie swoje własne przelewy do rozliczenia dziennie 100 transakcji.

 

Jeśli masz na prawdę sporo przelewów, można próbować w kontomatik - przy czym u nich minimalna miesiączna opłata zaczyna się od 1k i tak na prawdę to usługa nakierowana na trochę inny model działania niż zwykłe pobieranie własnego salda.

ArekK
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
54
24
11-04-2017
Wiadomość 13 z 21 (40 249 wyświetleń)

Re: Re.: API dla kont firmowych

[ Edytowane ]

A tak jeszcze w ramach dygresji - zakrawa na hipokryzję sytuacja w której ING organizuje corocznie hakatony kreując się na bank nowoczesny i otwarty równocześnie nie proponując w rzeczywistości żadnego rozwiązania, które by potwierdzały owe samo-nominacje.

ArekK
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
54
24
11-04-2017
Wiadomość 14 z 21 (40 239 wyświetleń)

Re: Re.: API dla kont firmowych

@websafe Dla certyfikowanych TPP w rozumieniu wytycznych PSD2 udostępnimy API w terminie określonym przez ustawodawcę. Interfejs testowy udostępnimy 14 marca 2019 roku, a produkcyjny uruchomimy nie później niż 14 września 2019 roku.

 

@ArekK Szanujemy Twoje zdanie. Twoje uwagi przekazałem do odpowiedniego zespołu.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
533
119
12-04-2017
Wiadomość 15 z 21 (40 224 wyświetleń)

Re: Re.: API dla kont firmowych

@MateuszF Chętnie zapoznałbym się z testowym interfejsem. Emotikon: Szczęśliwy Można się jakoś zapisać do testów?

Odpowiedz
0 Lajków
arek
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
31
27-12-2015
Wiadomość 16 z 21 (40 226 wyświetleń)

Re: Re.: API dla kont firmowych

Dostęp nie będzie wymagał wcześniejszej rejestracji w serwisie. Do testów będziesz mógł przystąpić 14 marca, kiedy udostępnimy środowisko testowe razem z dokumentacją.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 17 z 21 (40 196 wyświetleń)

Re: Re.: API dla kont firmowych

Dzień dobry,

Jak wygląda kwestia api na dzień dzisiejszy dla osób prowadzących działalność gospodarczą posiadających w ING konto direct dla firmy?

 

Odpowiedz
0 Lajków
roberto
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
12-04-2020
Wiadomość 18 z 21 (33 002 wyświetleń)

Re: Re.: API dla kont firmowych

@roberto na dzień dzisiejszy nie udostępniamy go. 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 19 z 21 (32 965 wyświetleń)

Re: Re.: API dla kont firmowych

A czy cokolwiek się pojawi w jakimś zdefiniowanym przedziale czasowym? Bo ten wątek powstał w 2017, po drodze padło kilka zapowiedzi, ale  w sumie nikt do dzisiaj nie doczekał się żadnej rozsądnej odpowiedzi. No może poza propozycją certyfikacji PSD, która jest jest poza zasięgiem małych firm.

Odpowiedz
0 Lajków
ArekK
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
54
24
11-04-2017
Wiadomość 20 z 21 (32 937 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy