Odpowiedz

Re: Re.: API dla kont firmowych

Pracujemy nad pewnymi rozwiązaniami, które będą dostępne w najbliższym czasie. Na początku będą to rozwiązania dedykowane tylko w Księgowości.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 11 z 21 (41 683 wyświetleń)

Re: Re.: API dla kont firmowych

[ Edytowane ]

Jak wygląda aktualny status dostępności API np. dla posiadaczy kont "Konto Direct dla Firmy"? W sumie to, na czym mi najbardziej zależy, to możliwość automatycznego pobierania uznań. W tej chwili mogę to "rzeźbić" np. własną aplikacją odczytującą na bieżąco statusy z aplikacji ING na Android, ale nie o to przecież chodzi, prawda? ;-)

 

Odpowiedz
0 Lajków
websafe
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
4
06-03-2019
Wiadomość 12 z 21 (40 290 wyświetleń)

Re: Re.: API dla kont firmowych

Ja bym się cudów nie spodziewał. W przypływie naiwności dodałem ten wątek, ale po zaczerpnięciu odrobiny realizmu przestałem wierzyć w szanse na wyposzczenie takiego API i najzwyczajniej zmigrowałem swoje płatności na pośrednika oferującego szybkie przelewy, karty i blika miimializując ilość bezpośrednich przelewów.

 

Wypuszczenie API dla detalistów jest mało realne bo popyt jest za mały, a bankom nie bardzo opłaca się wpuszczać detali do swoich systemów. W ramach PSD coś z pewnością powstanie, UE przymusi do tego wszystkie banki, ale to będzie dostępne dla podmiotów licencjonowanych przez KNF - jakoś nie widzę licencjonowania się w KNF, nawet jako MIP (mała instytucja płatnicza) po do, aby pobierać sobie swoje własne przelewy do rozliczenia dziennie 100 transakcji.

 

Jeśli masz na prawdę sporo przelewów, można próbować w kontomatik - przy czym u nich minimalna miesiączna opłata zaczyna się od 1k i tak na prawdę to usługa nakierowana na trochę inny model działania niż zwykłe pobieranie własnego salda.

ArekK
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
54
24
11-04-2017
Wiadomość 13 z 21 (40 247 wyświetleń)

Re: Re.: API dla kont firmowych

[ Edytowane ]

A tak jeszcze w ramach dygresji - zakrawa na hipokryzję sytuacja w której ING organizuje corocznie hakatony kreując się na bank nowoczesny i otwarty równocześnie nie proponując w rzeczywistości żadnego rozwiązania, które by potwierdzały owe samo-nominacje.

ArekK
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
54
24
11-04-2017
Wiadomość 14 z 21 (40 237 wyświetleń)

Re: Re.: API dla kont firmowych

@websafe Dla certyfikowanych TPP w rozumieniu wytycznych PSD2 udostępnimy API w terminie określonym przez ustawodawcę. Interfejs testowy udostępnimy 14 marca 2019 roku, a produkcyjny uruchomimy nie później niż 14 września 2019 roku.

 

@ArekK Szanujemy Twoje zdanie. Twoje uwagi przekazałem do odpowiedniego zespołu.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
533
119
12-04-2017
Wiadomość 15 z 21 (40 222 wyświetleń)

Re: Re.: API dla kont firmowych

@MateuszF Chętnie zapoznałbym się z testowym interfejsem. Emotikon: Szczęśliwy Można się jakoś zapisać do testów?

Odpowiedz
0 Lajków
arek
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
31
27-12-2015
Wiadomość 16 z 21 (40 224 wyświetleń)

Re: Re.: API dla kont firmowych

Dostęp nie będzie wymagał wcześniejszej rejestracji w serwisie. Do testów będziesz mógł przystąpić 14 marca, kiedy udostępnimy środowisko testowe razem z dokumentacją.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 17 z 21 (40 194 wyświetleń)

Re: Re.: API dla kont firmowych

Dzień dobry,

Jak wygląda kwestia api na dzień dzisiejszy dla osób prowadzących działalność gospodarczą posiadających w ING konto direct dla firmy?

 

Odpowiedz
0 Lajków
roberto
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
12-04-2020
Wiadomość 18 z 21 (33 000 wyświetleń)

Re: Re.: API dla kont firmowych

@roberto na dzień dzisiejszy nie udostępniamy go. 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 19 z 21 (32 963 wyświetleń)

Re: Re.: API dla kont firmowych

A czy cokolwiek się pojawi w jakimś zdefiniowanym przedziale czasowym? Bo ten wątek powstał w 2017, po drodze padło kilka zapowiedzi, ale  w sumie nikt do dzisiaj nie doczekał się żadnej rozsądnej odpowiedzi. No może poza propozycją certyfikacji PSD, która jest jest poza zasięgiem małych firm.

Odpowiedz
0 Lajków
ArekK
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
54
24
11-04-2017
Wiadomość 20 z 21 (32 935 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy