Aplikacja mobilna

Odpowiedz

Jak zwiększyć bezpieczeństwo płatności zbliżeniowej

Ponieważ, dzięki usludze NFC mamy teraz możliwość dokonania płatności zbliżeniowej telefonem, a telefon też można zgubić bądź może zostac ukradziony, proponuję zastosować następujący stopień zabezpieczenia, mianowicie przy zablokowanym telefonie nie powinien zezwolić na dokonanie takiej płatności (piwinien być dostęp do opcji ON/OFF, gdy ON możliwe opcje wyboru autoryzacji), wtedy mógłby wyrzucić popup o podanie pinu/hasła ktorym odblokowujemy telefon lub oczekiwać na odczyt lini papilarnych czy inny możliwy dla telefonu tryb autoryzacji
Odpowiedz
0 Lajków
Baster
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
22-06-2018
Wiadomość 1 z 5 (13 501 wyświetleń)

Re.: Jak zwiększyć bezpieczeństwo płatności zbliżeniowej

Z tą autoryzacją to może trochę przesadziłem, troche byłoby to niewygodne, ale głównie chodziło mi o to aby faktycznie przy zablokowanym telefonie, pomimo włączonej usługi NFC , nie można było dokonywać płatności, użytkownik po odblokowaniu telefonu będzie mógł to zrobić bez konieczności pamiętania o tym czy usługa NFC jest włączoba czy nie
Odpowiedz
0 Lajków
Baster
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
22-06-2018
Wiadomość 2 z 5 (13 498 wyświetleń)

Re: Re.: Jak zwiększyć bezpieczeństwo płatności zbliżeniowej

Baster Dziękuję za Twoje sugestie, które dotyczą bezpieczeństwa podczas płatności zbliżeniowych. Przekazałam je do zespołu, który zajmuje się tym tematem. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 3 z 5 (13 453 wyświetleń)

Re.: Jak zwiększyć bezpieczeństwo płatności zbliżeniowej

Witam mam podobne pytanie jeśli chodzi o NFC i zagubienie telefonu mam w swoim telefonie skonfigurowane płatności zbliżeniowe jeśli w MoimING wybiorę opcję usuń kartę z urządzenia (chodzi mi o GooglePay oraz Mastercard w telefonie) rozumiem że wtedy płatności NFC nie będą działać?
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 4 z 5 (7 942 wyświetleń)

Re: Re.: Jak zwiększyć bezpieczeństwo płatności zbliżeniowej

Jeśli zgubisz telefon, możesz zablokować płatności kartą w telefonie w Moim ING (przez opcję o której wspomniałeś - Usuń kartę z urządzenia) lub telefonicznie +48 32 357 00 69 - przez całą dobę.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
560
122
19-03-2018
Wiadomość 5 z 5 (7 895 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy