Odpowiedz

Re: Re.: Apple Pay

Witam !

Niestety z resztą przyznaję w 100 % racji.

Niestety Bank nie wyciągnie wniosków  z naszego pisania i liczy, że sprawa rozejdzie się po kościach....

Jestem trochę zdziwiony, że piszemy wszak na forum ING i żaden pracownik banku nie raczy ustosunkować się do zaistniałego problemu ......

Tak jak pisali inni brak odpowiedzi jest również odpowiedzią....

Mam konto w Raiffaisenie i już przelewam ROR do bieżących zakupów i rozliczeń a w ING poczekam do września jeśli nic się nie zmieni zamykam konto

Odpowiedz
0 Lajków
Rpiekny
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
37
2
12-03-2018
Wiadomość 201 z 573 (12 740 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

Według naczelnego Cashless:

(…) tylko w ciągu kilku pierwszych godzin od udostępnienia takiej możliwości, swoje karty do Apple Pay dodało ok. 3 tys. klientów Pekao. Podobną liczbę odnotował mBank, ale tylko dla kart jednej z dwóch organizacji płatniczych. Natomiast w ciągu pierwszych 24 godzin klienci mBanku mieli dodać do Apple Pay nawet dwa razy więcej kart niż w ciągu pierwszej doby dodali do portfela Google Pay (wcześniej Android Pay). Przypomnę, że gdy w kwietniu ubiegłego roku mBank wprowadził Google Pay, pierwszego dnia z usługi tej zaczęło korzystać 9 tys. jego klientów.

Zatem jeśli wziąć pod uwagę jedynie te dwa banki, klientów, którzy już pierwszego dnia aktywowali Apple Pay powinno być ponad 20 tys. A usługę zaoferowało osiem banków (plus T-Mobile Usługi Bankowe, obsługiwane przez Alior Bank). Uryniuk zakłada więc, że  “wszystkie razem po pierwszym dniu od udostępnienia Apple Pay miały 30-40 tys. klientów korzystających z tego rozwiązania”.

Dla porównania Google Pay po pierwszych czterech miesiącach działania w Polsce miało ok. 25 tys. użytkowników. Z tym, że zasięg płatności Google’a był wówczas ograniczony do klientów tylko trzech instytucji, a więc Aliora, BZ WBK i T-Mobile Usług Bankowych.

Start Apple Pay należy więc ocenić jako bardzo dobry.

Nic dodać nic ująć. Start bardzo dobry a mógł być lepszy ;-)

---
Lemur
LEMUR
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
44
16
20-06-2018
Wiadomość 202 z 573 (12 637 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

A o bezpieczeństwie apple pay można poczytać tu: bezpieczeństwo Apple Pay. Czas lepiej zadbać o swoich klientów ING.

Odpowiedz
0 Lajków
alucky
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
49
7
18-06-2018
Wiadomość 203 z 573 (12 613 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

A ja napisałem Twitta do Cashless w sprawie ING i odpisali mi że półoficjalnie ING Bank Śląski wprowadzi Apple w pierwszym kwartale 2019 r. Także przynajmniej mamy jakiś punkt zaczepienia, co prawda nieoficjalny ale jest. Szkoda tylko że trzeba dowiadywać się o tym z Twittera a nie z formu ING Banku Śląskiego...
mario_161
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
65
19
20-06-2018
Wiadomość 204 z 573 (12 578 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

@mario_161

Dzięki za informacje.

Zatem miałem rację, że w tym roku nie ma co liczyć, bo by już o tym pisali.

I masz rację - to wstyd, że musimy się dowiadywać  u źródeł zewnętrznych a ING siedzi cicho.

 

PS Nie porównujcie innych rynków do polskiego bo u Nas płatności zbliżeniowe są na innej skali jak np w Holandii, tak samo jak zasięg sieci komórkowych. Mało które Państwo może pochwalić się ilością płatności zbliżeniowych czy też zasięgiem LTE tak jak Polska.

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 205 z 573 (11 368 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

Jak komuś zależy na płatności AP tak jak mnie to zabiera zabawki i idzie do innego banku.

Nie ma co się żalić. Ja już dzisiaj mam konto w innym banku. Jutro Pani w oddziale się zdziwi jak przyjdę zamknąć konto w Lwie.

Powiem że to szczytne hasło  bank liczy się z ludźmi jest nic nie warte.

Jeszcze przysłali komunikat że limity sms-ów w nowej wersji ING już nie będzie i trzeba będzie się fatygować do banku30KM.

Przypomina mi to aferę z telewizją AntyNC+

Sam prezes potem przepraszał że olali ludzi. To mój ostatni post.

Pozdrawiam czekających na AP.

Odpowiedz
0 Lajków
Krzysiek2
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
0
19-06-2018
Wiadomość 206 z 573 (11 276 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

Udało mi się odszukać stary artykuł z wwdc Apple w którym wypowiadał się wice-prezes ING bank Śląski na temat ApplePay

https://imagazine.pl/2017/06/07/apple-pay-a-sprawa-polska/

Szkoda słów jedno mówione a co innego wychodzi po premierze w Polsce.

Odpowiedz
0 Lajków
Adi
Adi
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
4
15-06-2018
Wiadomość 207 z 573 (11 069 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

Ludzie, co wy z tym Apple Pay. ING już się określił co do tej funkcjonalności i jak komuś nie pasuje to idzie po prostu do innego banku. Mamy dzisiaj naprawdę wolny rynek i jak ktoś nie chce to nie zostaje. Poza tym jak Apple wypina się na polski rynek to nikomu nie przeszkadza.
Poza tym ile osób odejdzie 50, 100 bo jakoś widzę userów iphona i nikt jakoś nie płaci telefonem. Poza tym jak ktoś zmienia bank z powdu braku jednej funkcjonalności to.......... szkoda komentować
Odpowiedz
0 Lajków
Tomek1980
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
16
0
06-09-2017
Wiadomość 208 z 573 (10 986 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

Oczywiście , ze jest wolny rynek i chciałbym zauważyć Koledze jak wyżej , ze jest to forum banku ING i gdzie ludzie maja pisać swoje niezadowolenie...... Bank nie jest instytucja humanitarną i za darmo nie trzyma Naszych pieniędzy a to oznacza,ze oczekiwania Nas jako Klientów są chyba dla Banku istotne.
Odpowiedz
0 Lajków
Rpiekny
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
37
2
12-03-2018
Wiadomość 209 z 573 (10 971 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

@Tomek1980 nie płacą bo ING nie dało im takiej możliwości Emotikon: Mrugający

Generalnie masz racje, ale my chcemy tutaj spowodować, żeby ING wiedziało, że ludzie nie są obojętni wobec nowych technologii i żądają aby jeden z największych banków w Polsce jeżeli nie wprowadza nowości, to żeby chociaż określił przybliżoną datę oraz chęć wprowadzenia takowej usługi. Poza tym, nie wszyscy mogą. Część z Nas trzymają kredyty i mimo szczerych chęci nie bardzo możemy przenieść swoje konta do innego banku. Niby nie jest to problem żeby posiadać kilka kont, tylko po co skoro można mieć jedno? My ubolewamy nad tym, że z ING jesteśmy związaniu od miesięcy, lat a niektórzy nawet od dekad i chcemy jasnej i prostej deklaracji że Apple Pay będzie i przybliżonej daty.
Odpowiedz
0 Lajków
mario_161
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
65
19
20-06-2018
Wiadomość 210 z 573 (10 963 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy