Odpowiedz

Re: Re.: Apple Pay

@Adi
Wątpię ze wchodziła w rachubę kasa
ING to bank na polskim rynku bank posiadający jedna z lepszych stabilności finansowych.
Nie jest największy w Europie ale stoi bardzo dobrze
Wszystkie francuskie banki które mamy na naszym rynku maja strasznie słabą formę
Może to nie Deuche Bank ale daleko im nie brakuje
Raiffeisen również stoi słabo i idzie na sprzedaż
Commerzbank czyli mBank stoi jeszcze gorzej
Santander również
Po prostu ING jest strasznie konserwatywnym bankiem i rzadko wychodzi przed szereg
Oni zawsze podchodzą do wszystkich nowinek na rynku z dystansem
Ogólnie z banków zagranicznych na polskim rynku najstabilniejszymi są ING oraz Millenium
Co ciekawe - one Apple nie maja i nie wiedza kiedy wprowadzą jeśli w ogóle to zrobią
Przypadek?? Nie sądzę
Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 161 z 573 (7 852 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

Odnoście zapytania wcześniej Przrd chwila robiłem płatność z Raiffaisen zero problemu działa rewelacyjnie !
Odpowiedz
0 Lajków
Rpiekny
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
37
2
12-03-2018
Wiadomość 162 z 573 (7 848 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay


viggen pisze:

Pamietam ze Android Pay tez od razu w ING nie było ale szybko była deklaracja, ze wprowadzą
I wprowadzili

Teraz nie ma żadnego konkretu niestety
Dlatego jeszcze czekam do końca września


a wiesz dlaczego szybko napisali, że wprowadzą? bo użytkowników korzystających z Androida jest w Polsce mnóstwo, a tych korzystających z iUrządzeń garstka, do tego nie każdy z nich chce płacić telefonem/tabletem/zegarkiem. nawet jeśli wszyscy, których dotknął brak funkcji odejdą to bank nie odczuje tego aż tak mocno, wyrównają to sobie jakąś dodatkową opłatą w nowym regulaminie. nie ma co czekać, trzeba bez sentymentu odejść i nie robić dramy

Odpowiedz
0 Lajków
nowynaforum
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
1
16-05-2017
Wiadomość 163 z 573 (7 198 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

[ Edytowane ]

Zestawienie płatności telefonem dzięki Bankier
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Jesli-nie-Apple-Pay-to-co-Mapa-platnosci-mobilnych-w-bankach-759808...

Nie wiedziałem ze Millenium nie ma nawet Android Pay

@nowynaforum
Tez ma racje
Już pisałem o tym
Jest to dyskryminacja użytkowników ios

 

Pytania do tych co już przenieśli konta do BZWBK przez Apple Pay i korzystają z tego:

1) Czy płatności są w czasie rzeczywistym i od razu są środki blokowane na koncie?

2) Czy BZWBK aplikacja posiada wiadomości PUSH?

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 164 z 573 (7 190 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

źle zrozumiałeś sens mojej wypowiedzi bo nie pisałem o kondycji banku a o umowie ING a Appl. Bo Apple z tego co pamiętam pobiera prowizję za płatności swoim systemem płatności i może ING zarobiło by na nas płacących zbyt mało więc olało temat i zostawiło nas klientów urządzeń Apple w lesie.

Odpowiedz
0 Lajków
Adi
Adi
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
4
15-06-2018
Wiadomość 165 z 573 (7 091 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

No bo liczą się ludzie...

RafRock
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
1
21-06-2018
Wiadomość 166 z 573 (6 963 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

Android Pay jest w ING dlaczego, ano proste, Google lobbuje czyli daje kasę by to było, Apple tego nie robi, ponadto system Android jest otwarty i każdy może w nim mieszać do woli, jak w Windows. Apple zaś nie pozwala na nic, system jest zamknięty i dlatego telefon kupiony u operatora czy w sklepie tzw Free niczym się nie różni. Żaden operator nie ma możliwości wgrywania czegokolwiek do systemu. SimLock to tylko lista na serwerze Apple, nie ma go w telefonie tylko przy aktywacji sprawdza czarną listę blokad. Skoro ING nie ma wglądu to nie pozwalają na wdrożenie. Chociaż skłaniam się ku opinii pierwszej że Google lobbuje swój system. Wielki błąd ING ponieważ nas użytkowników sprzętu Apple wcale nie jest mało. Można powiedzieć że na równi z androidem. Apple staje się coraz bardziej znane w Polsce i jest coraz więcej urządzeń na rynku. Póki co założyłem sobie drugie konto w mBanku bym mógł używać Apple Pay. Będę mógł portfel zostawić w domu. Bez kart z konta iNG wypłacę sobie BLIK za to płatności w sklepach będę robił telefonem. jeśli ING wprowadzi system Apple Pay to wtedy przejdę na jeden bank. 

Odpowiedz
0 Lajków
speacetronic
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
0
21-06-2018
Wiadomość 167 z 573 (6 856 wyświetleń)

Re: Apple Pay

"będziemy udostępniać o Apple Pay"

w jakim języku jest ta odpowiedź? Bo na pewno to nie jest polski.

Odpowiedz
0 Lajków
elep
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
21-06-2018
Wiadomość 168 z 573 (15 131 wyświetleń)

Re: Apple Pay

Dziękujemy za czujność Emotikon: Szczęśliwy Już poprawiliśmy.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 169 z 573 (15 122 wyświetleń)

Re.: Apple Pay

To jest jakaś żenada. Może użytkownicy iPhone'ów nie są w większości, ale nienawidzę jak pozbawia się mnie wyboru. Blik? Prędzej zjadę portfel z kartą na dnie plecaka niż przeprowadzę nim transakcję (uruchomienie aplikacji, generowanie kodu, przepisywanie na terminal, potwierdzanie w aplikacji- to jakieś kuriozum). Dodatkowo nie zawsze  uda się wygenerować kod, bo w większych sklepach można zapomnieć o zasięgu, a co za tym idzie- Internecie. 

Jeszcze ta komunikacja - "nie wykluczamy", "być może w przyszłości". Tak się rozmawia z klientami?

Podpowiedź jak powinny wyglądać odpowiedzi na pytania: "Nie mamy jeszcze oficjalnego stanowiska w tej sprawie. Będzie ono znane [data]."

Odpowiedz
0 Lajków
elep
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
21-06-2018
Wiadomość 170 z 573 (6 372 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy