Odpowiedz

Re: Re.: Apple Pay

Panowie i panie prawda jest dla banku ING jest bardziej dobijająca. ING w niejednym artykule i nawet tu na forum informował że jak tylko pojawi się możliwość będą prowadzić rozmowy o jak najszybszym wprowadzeniu ApplePay dla swoich klientów. Pierwszy temat na forum pojawił jak ApplePay wchodziło dopiero do Europy i jak pamiętam pracownik banku odpisał tu na forum że jak tylko będzie wprowadzane bank będzie pierwszy do prowadzenia rozmów. W wielu informacjach prasowych pracownicy banku informowali o zaawansowanych rozmowach z Apple o ich płatności i ponownie szybkie wprowadzenie dla swoich klientów i jak pamiętam jako argument było podawane że ING jest przygotowane od dawna na ten system płatności i to tylko decyzja Apple kiedy można uruchomić usługę. Takich informacji można podawać wiele i to tylko świadczy o tym jak ING podchodzi do swoich klientów a brak informacji z ich strony to próba rozłożenia po kościach tej sprawy z czasem umilknie i problem zniknie. 

Adi
Adi
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
4
15-06-2018
Wiadomość 151 z 573 (19 617 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

Poczytajcie sobie wypowiedzi od 2016 roku Emotikon: Mrugający Kilka wybranych https://twitter.com/ingbankslaski/status/779070055292297217

 

 

Niech BLIK będzie z wami...

---
Lemur
Odpowiedz
0 Lajków
LEMUR
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
44
16
20-06-2018
Wiadomość 152 z 573 (19 397 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

Wstyd i hańba na infolinii ing mówią że niewiadomo kiedy wprowadzą Apple Pay i czy w ogóle będzie. To jest jakaś kpina dlaczego użytkownicy androida moga mieć a ci co mają iphone nie mają. O ile byłem zadowolony z banku do tej pory to przez brak tej usługi jak już wcześniej wspominałem raczej będę zmuszony z usług tego banku zrezygnować. Najgorsze to ze ing może niemieć nigdy Apple Pay .Wstyd i hańba aby tak poważny bank jak ing  nie miał tak prostej i wygodnej usługi.

Odpowiedz
0 Lajków
kornelgora
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
2
19-06-2018
Wiadomość 153 z 573 (10 645 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

Nie pozostaje odpowiedzieć nawiązując do „rutynowej” formułki.

 

Obecnie rozważam uruchomienie drugiego rachunku w banku wspierającym Apple Pay, być może również zmianę banku, natomiast nie wykluczam powrotu do ING Bank Śląski w przyszłości w pełnej funkcjonalności.

 

 

---
Lemur
Odpowiedz
0 Lajków
LEMUR
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
44
16
20-06-2018
Wiadomość 154 z 573 (10 608 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

[ Edytowane ]

 A jakich Wy informacji oczekujecie? Zarząd czy też grono menedżerskiej milczy, więc "zwykły" pracownik ING nie posiada takich informacji.  Moja znajoma ma konto w Millenium i oni też nie wiedzą, czy będzie w ogóle a jeśli będzie to kiedy.

Żaden pracownik nie wie w ING kiedy będzie Apple Pay czy też czy będzie w ogóle, więc co ma mówić? Nie będzie przecież ściemniał.

Wielu teraz odejdzie z ING dla samej zasady. Wielu ze złości. Już pisałem - to jest największa wizerunkowa wtopa ING od lat, jak nie największa.

Jak napisałem - we wrześniu wchodzi  Apple Pay w PKO BP. Jeśli do tego czasu nie będzie jakieś konkretnej informacji z ING o Apple Pay, to zabieram zabawki swoje i zamykam konto w ING. Pewnie wrócę do mBanku, bo innej alternatywy nie widzę. BZWBK raczej nie wchodzi w rachubę (chociaż to nr 2 na liście), tym bardziej Raiffeisen (który jest na sprzedaż) czy też BGŻ.

A i przy okazji również pożegnam się ze społecznością ING, bo jak będę w innym banku to udzielanie się  tutaj sensu nie będzie miało żadnego.

 

Więc szanowne ING. Czekam na konkrety do końca września.

Mnie w tym banku nic nie trzyma, co najwyżej przyzwyczajenie. Obecnie praktycznie wszystkie nowoczesne rozwiązania (w tym kartę wielowalutową) posiadają lub zaraz będą mieć BZWBK oraz mBank ((mBank: BLIK, Android Pay, logowanie odciskiem palca, nowoczesny system transakcyjny z funkcją wyszukiwania w historii jak u Was, kategoryzacja obciążeń na koncie wraz z możliwością edycji (do dzisiaj w ING tego nie ma), wiadomości PUSH operacji, płatności zbliżeniowe w czasie rzeczywistym, darmowe bankomaty za opłatą (BLIK za darmo w każdym a nie tylko jeden w miesiącu), możliwość posiadania wg własnego widzimisia karty debetowej VISA lub MC, CashBack (w BZWBK koszą 1,50zł) mSaver, OKO itd itp a przede wszystkim co u was brakuje - APPLE PAY))

viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 155 z 573 (10 556 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

[ Edytowane ]
Przy okazji
Zauważyłem w komentarzach, ze face id działa już w BzWbk. Nie posiadam iPhone X
Czy w Ing jest face id do aplikacji ?
Ktoś kto ma mBank może potwierdzić czy w mbank działa ?

Przeleciałem również fanpage banków które wprowdzily Apple Pay
Naliczyłem czytając wybiórczo ponad 150 komentarzy od dwóch dni ludzi którzy napisali w stylu: „Witam w Waszym banku, pożegnałem ING”

Jak tak dalej pójdzie to w waszym banku nikt z Apple nie zostanie i w ogóle tego nie uruchomicie......
Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 156 z 573 (10 457 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

[ Edytowane ]

Obie aplikacje, ING i mBanku posiadają możliwość logowania za pomocą Face ID. Dodatkowo w aplikacji mBanku można ustawić automatyczne logowanie przez Face ID po uruchomieniu aplikacji, bez konieczności wciskania przycisku z ikonką "twarzy".

W sprawie braku Apple Pay w ING trudno napisać coś więcej czego nie napisali przedmówcy. Bardzo liczyłem, że ING tę funkcjonalność uruchomi, ponieważ jestem klientem od dawna i chciałbym być nim nadal. Niestety wiele na to wskazuje, że trzeba powoli myśleć o zmianie banku na dobre. Nie jest to żadne straszenie. ING da sobie radę beze mnie. Mimo wszystko jest mi szkoda. Brak jakiejś konkretnej informacji o możliwości wprowadzenia Apple Pay przez ING w niedalekiej przyszłości też nie pomaga. Gdyby Apple Pay w Polsce na start uruchomiło 2-3 banki, a wśród nich nie byłoby ING, to może byłbym to w stanie zrozumieć i wytłumaczyć sobie, że pewnie warunki wprowadzenia tej usługi były trudne do zaakceptowania przez większość banków. Ale Apple Pay uruchomiło 8 banków, a przynajmniej jeden kolejny zrobi to w trzecim kwartale 2018. I właśnie tego nie mogę zrozumieć, dlaczego wsród aż 8/9 banków nie ma ING. Szkoda Emotikon: Smutny

revil
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
1
20-06-2018
Wiadomość 157 z 573 (10 388 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

[ Edytowane ]
Jasne, ING bez nas sobie poradzi
Ale na wizerunku nowoczesnego banki straci
I trochę ludzi pożegna ten bank właśnie z tego powodu
Dzisiaj nie jest łatwo pozyskać wiernego klienta i tym bardziej powinni dbać o wiernych klientów
Ale jak widać tego nie przemyśleli

Pamietam ze Android Pay tez od razu w ING nie było ale szybko była deklaracja, ze wprowadzą
I wprowadzili

Teraz nie ma żadnego konkretu niestety
Dlatego jeszcze czekam do końca września
Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 158 z 573 (10 353 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

Do kolegi post wyżej przeczytaj mój post który napisałem wcześniej informacje o gototowości do wprowadzenia ApplePay były oraz o zaawansowanych rozmowach ING z Apple w prawie internetowej a to co jest teraz to wynik robienia ludzi w wała że tak powiem. Zastanawiasz się dlaczego ING tak zrobił ja ci powiem jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze i na tym zakończę ten post. Sam muszę podzwonić i rozpoznać się w sytuacji gdzie przenieść swój rachunek bo niestety ING stacza się na dno przykre lecz prawdziwe.

Odpowiedz
0 Lajków
Adi
Adi
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
4
15-06-2018
Wiadomość 159 z 573 (10 337 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

[ Edytowane ]
A propos zachęcania nas do korzystania z BLIKa; bank zachęca to myśle sobie „dobra, podejmuje wyzwanie!”.
Chwilowo nie mam karty bo czekam na nową.
Stacja paliw BP.
Duża sieć od lat w Polsce.
Kraków. Nie centrum ale też żaden wygwizdów.
Podchodzę do kasy i mowię
„Poproszę płatność BLIKiem.”
„Nie oferujemy takiej możliwości.”
„Ale ja już zatankowałem i nie mam gotówki!”
„hmmm, gdzieś dalej jest bankomat, ale nie wiem czy można tam wypłacać w ten sposób...”
„#¥&@*}*%!?€”

Na szczęście był to bankomat euronetu.
Ciekawe ile prowizji pobrali bo o ile pamietam jakiś czas temu ING zerwało współpracę...

Więc tak... BLIK odpowiedzią na wszystko... Pewnie.
Odpowiedz
0 Lajków
MrSzubi
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
6
0
04-06-2018
Wiadomość 160 z 573 (10 330 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy