Odpowiedz

Re: Re.: Apple Pay

Odpowiedź ING z FB: "Aktualnie nie wprowadzamy tej metody płatności w naszym banku. Nie wykluczamy jednak udostępnienia Apple Pay w przyszłości. Obecnie nie możemy potwierdzić żadnej daty." I to ostatnie zdanie zdecydowało o porzuceniu ING.
alucky
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
49
7
18-06-2018
Wiadomość 131 z 573 (18 457 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

Tak jak przedmówca ostanie zdanie przesadza o decyzji niestety zreszta a szkoda
Odpowiedz
0 Lajków
Rpiekny
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
37
2
12-03-2018
Wiadomość 132 z 573 (18 454 wyświetleń)

Apple Pay

Witam,

proszę o oficjalną informację czy ING planuje wprowadzić w najbliższym czasie usługę Apple Pay? Tak czy nie? Chyba nie stanowi to już żadnej tajemnicy biorąc pod uwagę listę banków, które już udostępniły tę usługę...

AL

ganjor1146
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
1
20-06-2018
Wiadomość 133 z 573 (24 908 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

Tylko co z tego że z banku odejdzie kilka tysięcy osób? Wszystko się zgadza, bank dał dupy a my jako użytkownicy nie jesteśmy z tego zadowoleni. Mnie chyba najbardziej w tym wszystkim dobija obojętność. Skoro „Liczą się ludzie”, to moim skromnym zdaniem ING powinno baaaaaardzo szybko podjąć rozmowy z Apple i w najbliższym czasie (nie dwa miesiące a mam na myśli koniec przyszłego tygodnia) podać oficjalny komunikat że wprowadzą/nie wprowadzą Apple Pay i nastąpi to w ... . Dodatkowo przykro się patrzy na to, jaka jest nagonka na Twitterze, facebooku czy nawet na ich własnym forum. Porażką jest to, że ich konkurencja nie śpi i już przygotowali promocje dla klientów przenoszących konta, bo wiedzą jak ludzie czekali na Apple Pay. ING nie śpimy!!!
Odpowiedz
0 Lajków
mario_161
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
65
19
20-06-2018
Wiadomość 134 z 573 (17 982 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

"Tylko co z tego że z banku odejdzie kilka tysięcy osób?"
Szczerze wątpię, że w statystykach banku będzie dało się zauważyć jakieś fluktuacje współczynnika migracji klientów z powodu Apple Pay. Na tę chwilę na FB banku ING jest "aż" jakieś 30 komentarzy, tu mamy około 100 osób dyskutujących, oczywiście x-klientów odejdzie w milczeniu (zgodnie z maksymą: "niezadowolny klient nie narzeka, tylko odchodzi"), ale patrząc globalnie to raczej nic. Nie liczę tu również na efekt kuli śniegowej, bo użytkownicy IP są w mniejszości, więc Androidowcy nas nie wesprą, a jeszcze trzeba brać pod uwagę poziom świadomości samej usługi Apple Pay.
Dlatego wydaje mi się, że trzeba poszukać lepszych argumentów, np. wizerunkowych niż odgrażać się odejściami. Takie wymachiwanie szabelką widać przy praktycznie każdej okazji, gdy komuś coś nie pasuje (np. ważny dla jakiejś wąskiej grupy bug w apce) i raczej niewiele to zmienia.
Odpowiedz
0 Lajków
emmett_brown
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
19-06-2018
Wiadomość 135 z 573 (17 893 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

Witam !
Właśnie dzisiaj otrzymałem emaila reklamowego bzwbk jak przejdę z kontem otrzymam do 300 zł za przeniesienie konkurencja już działa
Odpowiedz
0 Lajków
Rpiekny
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
37
2
12-03-2018
Wiadomość 136 z 573 (17 872 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

[ Edytowane ]
Za tymi osobami stoją ich wypłaty, transakcje, RORy, lokaty - a więc zasoby dla których instytucje jak banki istnieją. Na „bank” system raportowania i KPI jest rozwinięty do granic możliwości i w zależności od skali i ilości osób wychodzących z banku może mieć odzwierciedlenie na wszelakich słupkach. Jeżeli dodać do tego obecną falę hejtu, która zaburza dobry wizerunek banku a która może zatrzymać ewentualnych nowych klientów rozważających przystąpienie do banku.
Czy przykro się patrzy? Takie są prawa rynku. System bankowości w Polsce jest jednym z nowocześniejszych na świecie i poprzeczka jest wysoko postawiona i kto nie robi kroku wprzód ten się cofa. mBank podał informację z której wynika że co czwarty użytkownik aplikacji mobilnej jest posiadaczem telefonu Apple. Mało?
MichalSK84
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
21
7
13-06-2018
Wiadomość 137 z 573 (17 818 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

Przyznam, że czekałem na tę usługę i to dość długo. Z bankiem od 8 lat, od początku mojego bankowania. Przygody były z innymi, ale to zawsze ING było moim głównym kontem - karty, przelewy, wynagrodzenia, skarbówka.

 

Usunięcie MasterCarda do konta już dawno temu, później odniesienie opłat, stawek. Niezła bezawaryjność i świetny serwis transakcyjny to nie wszystko - inni też to mają.

 

Wczorajszy brak wprowadzenia Apple Pay i brak zapowiedzi wprowadzenia go przesądził o odpłynieciu do emgangu. Walczył jeszcze aliorek o wybór. Umowa czeka. I jest taniej. I jest Mastercard i Apple Pay, jest dobra bankowość mobilna i internetowa oraz bezawaryjność.

 

Pozostawię martwe konto w ING do września, ale nie spodziewam się, że pojawi się taka zachęta, bym je uaktywnił. Trochę szkoda, ale jak widać, nie można mieć sentymentów.

3qxv
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
2
21-04-2016
Wiadomość 138 z 573 (17 578 wyświetleń)

Re: Apple Pay

[ Edytowane ]

Jeżeli będziemy udostępniać o Apple Pay to poinformujemy o tym wcześniej. Nie wykluczamy wprowadzenia tej metody płatności w przyszłości.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 139 z 573 (24 859 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

Hej, jak mogę zapłacić blikiem (nie powiem, lubię ten sposób płatności w internecie i przydaje się jak się zapomni portfela). Byłem ostatnio w kilku krajach europy, nigdzie nie było możliwości. Może nie wiecie ale płacenie nie kończy się na terenie kraju. Czy serio trzeba przenieść pieniądze gdzieś indziej, by można było płacić korzystając z wszystkich możliwości które są dostępne?
Odpowiedz
0 Lajków
Artur_K
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
20-06-2018
Wiadomość 140 z 573 (17 464 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy