Sposoby na oszczędzanie

Odpowiedz

Wypłata transferowa z IKZE, czyli nie oddamy pańskich oszczędności emerytalnych i co nam pan zrobi

[ Edytowane ]

Dnia 21.05.2021 złożyłem u Państwa dyspozycję wypłaty transferowej z mojego rachunku IKZE. Mimo upływy ustawowego terminu 14 dni kalendarzowych ING wciąż przetrzymuje moje pieniądze.

 

Gdy spytałem co się dzieje konsultantka sama od razu zaproponowała przyjęcie reklamacji, ale na prośbę by mi pomogła, tj. żeby po prostu wykonała przelew lub poprosiła o to osobę, która ma takie uprawnienia, okazało się że proszę o zbyt wiele.

Dlaczego łamią zapis ustawy polskiego prawa (podałem konkretny ustęp)? - "bo regulamin banku jest niejasny i ING interpretuje go jak mu się podoba."

Co stoi na przeszkodzie, by przelew wykonać natychmiast (przecież to kilka kliknięć, a ustawowy termin i tak już minął)? - "bo sprawa została przekazana dalej i trzeba czekać na odpowiedź."

 

Nie wiem, czy Bareja by się z Was uśmiał, czy może załamał ręce, że po tylu latach wciąż można usłyszeć "nie oddamy pańskiego płaszcza (oszczędności emerytalnych) i co nam pan zrobi"?

Odpowiedz
0 Lajków
Łukasz1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
1
18-02-2021
Wiadomość 1 z 5 (6 189 wyświetleń)

Re: Wypłata transferowa z IKZE, czyli nie oddamy pańskich oszczędności emerytalnych i co nam pan ...

Wypłata transferowa z IKZE powinna być do 14 dni, mogą być to dni robocze. Na infolinii nie możemy przyjmować i zlecać przelewów, dlatego specjalistka zaproponowała Panu zgłoszenie reklamacji. Na jej podstawie możemy sprawdzić i wyjaśnić Pana sytuację. Proszę Pana o numer zgłoszenia, przekażemy prośbę o przyspieszenie reklamacji.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 2 z 5 (6 163 wyświetleń)

Re: Wypłata transferowa z IKZE, czyli nie oddamy pańskich oszczędności emerytalnych i co nam pan ...

Pani Moniko, przykro mi, ale zgodnie z przepisami polskiego prawa nie mogą to być dni robocze. Jeśli wyraża Pani oficjalne stanowisko Banku ING w tej sprawie, to chętnie przekażę je odpowiedniemu organowi sprawującemu kontrolę nad sektorem finansowym.

Odpowiedz
0 Lajków
Łukasz1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
1
18-02-2021
Wiadomość 3 z 5 (6 154 wyświetleń)

Re: Wypłata transferowa z IKZE, czyli nie oddamy pańskich oszczędności emerytalnych i co nam pan ...

Nie wiem, czy to wina publicznego upominania się o swoją własność, ale z rachunku IKZE pieniądze wyparowały, a transfer wciąż nie został zrealizowany.

Odpowiedz
0 Lajków
Łukasz1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
1
18-02-2021
Wiadomość 4 z 5 (6 109 wyświetleń)

Re: Wypłata transferowa z IKZE, czyli nie oddamy pańskich oszczędności emerytalnych i co nam pan ...

Ustawa a zarazem regulamin rzeczywiście mówi o 14 dniach, bez wskazania na dni kalendarzowe czy robocze.
Faktycznie są to dni kalendarzowe. Przepraszam za błędną odpowiedź w poprzednim wpisie oraz za czas oczekiwania na transfer.

 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 5 z 5 (6 098 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024