Odpowiedz

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

Ja zazcołem od pakietu ostrożnego  w tym roku.  Przelewy miesiecznie po 50zł. Ciekawe ile bedzie po roku czy, na plusie czy na minusie Emotikon: Język. Nie licze kwoty uzbieranej  z przelewów po50zł Emotikon: Język

AdamSON
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
1
10-01-2017
Wiadomość 21 z 37 (53 408 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

Pisalem o trenerze finasowym że się sprawdza w 100%, ale może warto założyć drugie konto jakieś bez karty i tam trzymać. Fajna rzecz, bo niektórzy i  tak z konta oszczednosciowego nie wytrzymują i przelewają

maziuk95
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
8
12-11-2016
Wiadomość 22 z 37 (53 403 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

[ Edytowane ]

Cześć oszczędni Emotikon: Szczęśliwy

wczoraj prowadziliśmy ciekawy webinar z @MarcinIwuć. Tutaj wrzuciliśmy 12 kroków do osiągnięcia finansowych celów i zapis wideo webinara. Na pewno Was zainspiruje do oszczędzania. Może jakieś noworoczne postanowienia? Emotikon: Mrugający  https://spolecznosc.ingbank.pl/-/Blog/Webinar-z-Marcinem-Iwuciem-i-poradnik-12-krok%C3%B3w-do-osi%C4...

---
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
JoannaZ
Menedżer społeczności
Menedżer społeczności icon
172
135
10-08-2015
Wiadomość 23 z 37 (53 002 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

[ Edytowane ]

trundo w tym kraju cokolwiek oszczędzac 

 

 

kuba22
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
4
30-01-2017
Wiadomość 24 z 37 (52 904 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie


kuba22 pisze:

trundo w tym kraju cokolwiek oszczędzac 

 

 


@kuba22 głowa do góry! Emotikon: Szczęśliwy

---
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
JoannaZ
Menedżer społeczności
Menedżer społeczności icon
172
135
10-08-2015
Wiadomość 25 z 37 (52 866 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

[ Edytowane ]

No bardzo ciężko, naprawde.

Odpowiedz
0 Lajków
Malo981
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
02-02-2017
Wiadomość 26 z 37 (52 736 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

Może ktoś próbował wdrożyć System 6 słoików?

Polecam artykuł.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 27 z 37 (52 229 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

Ja przed krachem zainwestowałem w akcje. No i pooooszło! Ale nie sprzedałem ich tak jak wielu gdy zaczęła się szerzyć panika. Trzymam nadal, a nawet w pewnym momencie dokupiłem gdy uznałem, że jazda w dół się skończyła. Dzięki temu nie dostałem aż tak po tyłku, ale straty nadal nie odrobiłem. Gdybym teraz się z tego wycofał byłbym na 0, albo nieco pod kreską... i sami wiecie ile lat w plecy, więc realna strata jest wyższa (nawet ze śmiesznym procentem 1% po tylu latach miałbym już sporo na plusie). Dlatego nadal trzymam. W innym banku niż ING.

 

Część oszczędności trzymam w lokatach w innym banku niż ING i ten wyżej. Lepsze oprocentowanie :-> Zastanawiam się, czy nie przeskoczyć tam z dalszą kwotą.

 

No i samo ING, ale tutaj też staram się nie przekombinować. Jest OKO, czasem założę OKO Bonus i tyle. Nie bawię się w jakieś Smart Savery i inne. Cenię sobie prostotę i przejrzystość jaką mi ona daje. Łatwiej ogarnąć co i jak. W wydatkach jestem raczej rozsądny, więc nawet specjalnie ich nie analizuję. Wydaję mniej niż zarabiam, czasem pozwolę sobie na jakieś większe szaleństwo, dzięki czemu jestem w stanie coś odłożyć.

 

Reasumując:
1. Wydaję mniej niż zarabiam.
2. Oszczędności dzielę i lokuję w różnych miejscach, oraz w różnych metodach oszczędzania - od bardzo ryzykownych, po mega bezpieczne. Im jestem starszy tym bardziej granicę przesuwam w kierunku metod bezpiecznych.

 

 

Szkot
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
87
26
21-01-2016
Wiadomość 28 z 37 (51 120 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

No właśnie, oszczędzanie bez "kombinowania" (smarty).

OKO bonus bardzo pozytywna sprawa.

 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 29 z 37 (51 075 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

Ja większość oszczędności trzymam na lokatach (z reguły takich na 6-9 miesięcy). W przeważającej liczbie banków oprocentowanie lokat jest lepsze niż kont oszczędnościowych; dodatkowym plusem lokat (dla osób które "mają problem" z utrzymaniem oszczędnościEmotikon: Szczęśliwy), jest to, że z lokaty nie można "podbierać" pieniędzy a można ją jedynie zamknąć, co wiąże się oczywiście z utratą odsetek - stąd i większe "bezpieczeństwo" takich oszczędności.
Niestety aktualne oprocentowanie lokat w ING wygląda bardzo mizernie. Emotikon: Smutny

arek
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
31
27-12-2015
Wiadomość 30 z 37 (41 865 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024