Odpowiedz
Dzień dobry, zastanawiam się nad założeniem ike, interesuje mnie co stanie się z moimi pieniądzami gdymym przestał wpłacać na ike, gdy osiągnę juz wiek emerytalny ?
Odpowiedz
0 Lajków
Jacek92
Nowy w branży
Nowy w branży icon
1
0
23-02-2020
Wiadomość 1 z 4 (2 243 wyświetleń)

@Jacek92 Gdy osiągniesz wiek emerytalny możesz wypłacić zgromadzone na IKE pieniądze bez podatku od dochodów kapitałowych, tzw. "podatku Belki". To od Ciebie zależy, kiedy wpłacasz, a kiedy wypłacasz pieniądze. Aktualnie w ciągu roku, możesz wpłacić na IKE do 15 681 zł. 

***Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
DawidSz
Moderator
Moderator icon
198
41
26-11-2018
Wiadomość 2 z 4 (2 187 wyświetleń)

Należy dodać ważną informację, że aby sprzedać (odzyskać pieniądze) z IKE należy udać się OSOBIŚCIE do oddziału i złożyć odpowiednią dyspozycję. NIE MA innej opcji, żeby środki te odzyskać, co jest szczególnie dziwne w dobie pandemii koronawirusa jak również przy bardzo 'długich' godzinach pracy i 'szerokiej' mapie oddziałów.

Odpowiedz
0 Lajków
atapi
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
14
4
28-10-2019
Wiadomość 3 z 4 (1 587 wyświetleń)

@atapi Przepraszamy za kłopoty związane z koniecznością wizyty w oddziale w celu złożenia dyspozycji odkupienia jednostek z IKE. Dodatkowe informacje znajdziesz pod swoim tematem w tej samej sprawie tutaj.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
353
84
12-04-2017
Wiadomość 4 z 4 (1 446 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Cofnięcie przelewu

Jeżeli udało Ci się wycofać przelew, to nie dotarł on do odbiorcy Emotikon: Szczęśliwy Tym samym tamta osoba nie zobaczy danych tego przelewu. 

20-06-2021
Re: Czasy procesowe

Dziękuję, przez infolinię udało mi się wyjaśnić, coś się dzieje. Niestety zawalił mój "opiekun" wniosku. Jak wygląda procedura skargi na opiekuna? Wykazuje się taka niekompetencja,że brak mi sił,żeby ...

19-06-2021
Cofnięcie przelewu

Witam, chciałbym zapytać czy po cofnięciu błędnie zatytułowanego przelewu zaraz po wysłaniu go, odbiorca będzie widział, że wysłałem przelew, a następnie go cofnąłem czy nie uzyska żadnej informacji w

...

20-06-2021
Najbardziej pomocni użytkownicy