Odpowiedz
Dzień dobry, zastanawiam się nad założeniem ike, interesuje mnie co stanie się z moimi pieniądzami gdymym przestał wpłacać na ike, gdy osiągnę juz wiek emerytalny ?
Odpowiedz
0 Lajków
Jacek92
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
23-02-2020
Wiadomość 1 z 4 (7 511 wyświetleń)

@Jacek92 Gdy osiągniesz wiek emerytalny możesz wypłacić zgromadzone na IKE pieniądze bez podatku od dochodów kapitałowych, tzw. "podatku Belki". To od Ciebie zależy, kiedy wpłacasz, a kiedy wypłacasz pieniądze. Aktualnie w ciągu roku, możesz wpłacić na IKE do 15 681 zł. 


***Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
DawidSz
Były moderator
Były moderator icon
225
47
26-11-2018
Wiadomość 2 z 4 (7 455 wyświetleń)

Należy dodać ważną informację, że aby sprzedać (odzyskać pieniądze) z IKE należy udać się OSOBIŚCIE do oddziału i złożyć odpowiednią dyspozycję. NIE MA innej opcji, żeby środki te odzyskać, co jest szczególnie dziwne w dobie pandemii koronawirusa jak również przy bardzo 'długich' godzinach pracy i 'szerokiej' mapie oddziałów.

Odpowiedz
0 Lajków
atapi
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
15
4
28-10-2019
Wiadomość 3 z 4 (6 855 wyświetleń)

@atapi Przepraszamy za kłopoty związane z koniecznością wizyty w oddziale w celu złożenia dyspozycji odkupienia jednostek z IKE. Dodatkowe informacje znajdziesz pod swoim tematem w tej samej sprawie tutaj.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
537
119
12-04-2017
Wiadomość 4 z 4 (6 716 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024